bugün

cemaat evleri

Cemaat evleri...
Laiklik karşıtı dini karargahlar...
Geneli taşradan gelen maddi olanakları kısıtlı öğrencilerin doldurduğu evler olmakla beraber dini açıdan ailelerin çocukları için iyi olacağını bazı olumsuzluklardan kendilerini soyutlayacaklarına inandıkları askeri bir kamp niteliğinde olan evlerdir...
insanlar hayatları boyunca özel ve genel olarak bir savaş halinde olmakla beraber hep başkalarından duyduğu kulaktan dolma lafları kendilerine fikir edinmişlerdir.Biliyorum bu bir genelleme ama çoğunluğun aynı fikre katılıp bir galiyanın içine doğru sürüklenmesi bunun en büyük kanıtıdır diye düşünüyorum...
Cemaat evleri demiştik ama bilinen adıyla fetullah gülen kampları...Burada silahın yerini din almıştır.Öğrencilere her türlü imkanı gayet uygun fiyatlarda sağlayarak onları sosyal hayattan soyutlamak ve tamamen asosyal insan statüsüne ulaştırmak.Tabi bunu yaparak farklı alanlarda onların beyinlerine aşılanmak...
Yavaş yavaş iran rejimine doğru giden bir ülke sinyallerini yakan Türkiye'de laikliğe ambargo koyanlara müsamaa göstermek ne kadar doğru bilmiyorum ama birilerinin uyanması ve yok artık haddini bil demesi gerekir bence...
Bir atasözü der ki;üzüm üzüme baka baka kararır...
Madem öyle kendini müslümanlığın bekçisi olarak ilan eden bu kişiler abiler ablalar çatısı altında gençleri kampa alırken kendileri neden henüz müslümanlığın gereklerini tam anlamıyla gerçekleştirmiyor? Ben hiç duymadım hacca gittiğini bu insanın ve bildiğim kadarıylada Amerika'da yaşıyor...Peki neden bizi içten içe sömürmeye çalışan dostumuz gibi görünüp arka planda gizli hesaplar peşine düşen Amerika'da?