bugün

entry'ler (64)

atam izindeyiz sirozdan öleceğiz

atatürkün bir insan olduğunu unutanların, onun da içebileceğini, biz insanlar gibi ihtiyaçları olduğunu düşünemeyenlerin esefle yaklaştıkları motto...

dinlemekten asla bıkılmayacak şarkılar

ezen aksu'dan son sardunyalar olası şarkılardandır. eski günleri hatırlatır ki; yeme de yanında yat tarzındadır.

hamarat kadın

nesli tükenmekte olduğundan koruma altına alınası kadın türüdür.

sürekli uyuma isteği

bir şarkıya konu olmuş istektir.
uyuyorum uyuyorum
günler çabuk geçsin diye...

din hocası öğrenci diyalogları

+ferhat
-efendim hocam?
+dağları deliyor musun oğlum?
-deliyorum hocam sevdiğim için herşeyi yaparım
+dikkat et de seni de delmesinler...

sevgilisine facebook u yasaklayan zihniyet

youtube'u yasaklayan zihniyetle aynı fikirleri paylaşan insan tipidir. yasakçıdır. hayatı zindan edendir.

agnostisizm

felsefenin en önemli konseptlerindendir. felsefenin ana kuralı sorgulama olduğundan sorgulayıcı bir olgudur. tanrının varlığının bilenemeyeceği ana konusudur.

bir erkege gore eski esin konumu

eğer çocuğu varsa çocuğunun anası ve küçük çocuğa çaktırılmayan hiç boşanılmamış eş.

insanin cocugunu sevememesi

anadoludaki geleneklere göre büyüklerin karşısında yapılamayacak bir eylemdir. şahıs eğer babasının yanında çocuğunu severse büyük ayıptır. çok saçma bir durumdur ve gittikçe aşılmaktadır.

internette hayatini satan adam

hayatına son vermektense "satayım bari belki birinin işine yarar diyen" insandır.

sezen aksu

içerken dinlenesi şarkıları söyleyen yüce sestir.
*yine mi çiçek...

gorulmemesi gereken seyler

insanın geleceğidir ki; görülürse zaten hiç bir gizemi kalmayacağı malumdur. yaşamanın hiç bir anlamının kalmamasıdır.

istanbul bilgi üniversitesi

medyada yer alan öğretim görevlileri ile ünlü üniversitedir. bu da demektir ki; kalite hocalara sahip bir üniversitedir burası...

sözlük seni seviyorum

yaptığım yanlışlıklardan dolayı beni uyarmadan çaylak yapsan da "sözlük seni çok seviyorum" diyebilen insanların sözüdür...

yazin sicaginda mal gibi evinde oturan yazar

sevgilisi olmayan yazardır muhtemelen. manita yapmak için evinde çeşitli yollara başvuran yazardır.

sozluge sabaha karsi entry girmek

alkollü bir gecenin sabahında uyku tutmaması durumunda, elinde kahve ile girilen entrilerdir.

aşık olunan kişinin dinlemesi istenen şarkılar

babazula'dan "bir sana bir de bana" adlı şarkıdır. fevkalade aşkı anlatan bir şarkıdır. seni seviyorum'un bir değişik versiyonudur...

mide ağrısı

muhetemelen alkollü bir gecenin sabahında mide kasılması ve sususluktan mütevellit bir ağrıdır...

otobuse ilk binen olmanin karizmasi

özel arabası olmayan ya da arabası yolda bozulan şahıstır ki; herhangi bir karizması yoktur. aksine karizma bozan bir olaydır...

caliskan ogrencinin uslu olmasi

demode olmuş bi durumdur. gözde olan hem çalışkan, hem de hiperaktif olandır.