bugün

ulan bize dersanede "polis olmak isteyen tenefüste bilmem nereye gelsin. " demişlerdi. sınava girmek isteyen değil bak "olmak isteyen".
eskiden (2009 falan).bunların bir keresinde evlerine gitmiştim.

-tv yok
-gazete yasak (sadece zaman şeysi)
-her öğrencide laptop
-para ganiyle

dediler istersen senide alalım yanımıza geleceğin kurtulur.
devlette iş falan yardimci oluruz sonrada istediğimiz bir cemaat ablasiyla baş göz ederiz seni falan dediler.

tabi ben reddettim ,hayatım boyunca haksiz kazanca karşı durdum.

şimdi düşünüyorum da iyikide vatan haini olmamisim..
sene 2012 , üniversiteyi yeni kazanmışım iyi bir fakülteyi kazanınca da etrafımda mantar gibi çoğaldı bu ibneler.

kyk sıralamam yedek 2500 , tamam ankara geniş yer yurt çok ama ilk 1-2 hafta yurt çıkmadı amk okul başladı biz hala ortada yokuz.illa ısrar falan ettiler dedik bir gidelim , durum uygunsa 1-2 ay kalırım sonra devlet yurdu çıkınca oraya geçerim.

geldiler bizi bir arabayla aşti'den aldılar , peder bey de benimle beraber geliyor adam 10 yıl komando 9 yıl da istihbaratta çalışmış kıllanıyor zaten bu ibnelerden tutturdu ben de gelicem diye , iyi dedim gel.2 tane berettayı taktı beline sanki savaşa gidiyoruz amına koyim.

neyse vardık eve , içeride genç bir oğlan yaşı taş çatlasa benden 1 veya 2 fazla , işte abi şöyledir böyledir burada çocuklar yemeklerini kendi yapacaklar sonra akşam kuran okuyacaklar (?) biz okutucaz falan filan , bizim peder biliyor tabi bende din kitap yok , onda da pek yok zaten , he he tamam gibisinden geçiştiriyor o lafları.

baktı eleman bizde pek niyet yok , ortaya asıl bombayı attı dedi abi çocuk bizde kalsın savcılık hakimlik işini biz ayarlarız sen onu sıkıntı etme.bizi o ara bi cezbettiler ne yalan söyleyeyim amk , ikna olmak üzereydim yani onu duyunca.

sonra eleman dedi ki biz kardeşimizi bi yalnız odaya alalım ona bir kaç soru sorucaz , benim devreler attı ama pedere bakıyorum ses yok , o ses vermiyorsa ben de vermeyeyim dedim geçtik odaya , eleman sordu ;

+üstad kim
-neyin üstadı ?
+üstad işte
-haa tamam anladım , mustafa kemal atatürk
+...

eleman bi sustu kaldı , hocaefendi kim dedi bu sefer , ona da benim imamım hazreti muhammed dedim tamam inanmıyorum ama ibnelik değil mi onun istediği cevabı vermeyeyim dedim , elemanın iyice rengi attı zaten.o ara içeriden hafif tartışma sesleri falan geliyor ben de gülüyorum.

kapıya bir tekme geldi amına koyim eleman oturduğu yerden zıpladı , bizim peder çekmiş belindekileri iki eli de dolu silahları da yere doğru tutuyor ;

+hayırdır aslanım siz kimi sorguluyorsunuz
-abi ne sor...
+sus lan soruma cevap ver , kimsiniz olum siz devlet misiniz başka bir oluşum musunuz lan kafanıza göre sorgulama yapıyorsunuz adam fişliyorsunuz ?
-abi ne alak..
+siktirme abini şimdi adam gibi cevap ver lan derdiniz ney sizin ?
-abi vall...
+bak aslanım , biz devletin dibinden geliyoruz.sana kim bugün böyle fişleme yetkisini veriyorsa bil ki onu da fişliyorlar , o hocanıza çok güvenmeyin hepiniz fişli vaziyettesiniz

dedi bana da kalk gidiyoruz dedi bastık gittik.

peder zaten teşkilatın içindeyken fetullahçılar fişleniyormuş , derdi kendi gözleriyle görmekmiş ne yapıyorlar diye kafaya bak amk o yüzden gelmişiz o kadar yolu.o zamanlar fişlenmeleri doğal tabi peder mesleği 2010 da bıraktı ondan önceki dönemler akp'nin daha her şeyi açık açık oynayamadığı , ülkeyi bunlara parsel parsel peşkeş çekmediği ve ordunun bir ağırlığının olduğu , teşkilatın ergenekon ve balyoz operasyonlarıyla sersemletilip fetocuların yerleştirilmesiyle de yerle bir edilmediği dönemlerdi.

sonra o elemanlar ne oldu , onlara dadanıp okulda 3 üstü ortalama kasanlar ne oldu onlardan hiç haberim yok , umarım hepsi paramparça olmuşlardır amına koyim inşallah diplomalarına bile el koyarlar hatta bizzat abiler denen oluşumda kaldıklarına tanık olduklarımı hsyk'ya ben bildiricem amk almasınlar bu ibneleri hakimliğe savcılığa.hoş zaten bunların fişlenmesi yapılmıştır çoktan , sittin sene giremezler kamu kurumundan içeri ama işimizi sağlama almak lazım.

özetle arkadaşlar bunlar harbi harbi çok orospu çocuğuydu , dersanemle de aynı şekilde kavgalıydık amk dersanenin 2.si olmama rağmen istanbul'da yapılacak olan ve ilk 3 ün gideceği özel sınava beni çağırmadılar , 1. 3. ve 4. gitti o sınava ve o giden 3 kişiden biri mat ve geometriyi full çekti şimdi hacettepe tıpta okuyor (o çocuğa lafım yok o soruları almadıysa bile yapardı) , diğer 2 amcık ağızlı 13-14 binli sıralamalardan 2000 lere geldiler şimdi ikisi de eskişehir tıpta okuyor.sözde bileklerinin hakkıyla yaptılar , yersen.2 hafta edebiyat çalışmasıyla 52 net nasıl yapılır biri bana anlatsın amk , hem de 2 si birden 52 net yaptı bu ibnelerin.hadi gelin de anlatın bu meseleyi bana amk.
diğerlerininkini bilmem ama fethullahçı evleri beyin yıkamada bire bir. bir iş mi yapılacak. mesela film izlenecek. filmden evvel yarım saat hocaefendi'nin (!) ağlamaklı vaazı dinlenilir. özel yemek yenilecek, dua değil yine ağlayan adam vaazı...
toplu beddua seanslari yapilir, fethullahin aglayan videolari surekli izletilir duygu somurusu yapilir, yere serilen zaman gazetesi uzerinde maklube yenir, dershaneler kapatilmasin diye bir suru fake twitter hesabi alinip ogrencilere zorla twit attirilir. atmayanlara trip yapar ablalar.

ps: bir donem iclerinde kaldigimdan biliyorum atmasyon yok.
Üniversitede cemaat evine misafir olmadım diyen adam yalancıdır. itibar etmeyiniz. Ben de birkaç defa misafir oldum odalarda swinger party yok merak etmeyin sayın amına koduklarım. Okumaya gelen dini bütün dediğimiz gençlerin sabahları ders çalıştığı, bazı akşamları da kuran tilaveti(böyle yazılıyordu heralde) veya dini sohbetler yaptıkları evlerdir. Fethullah Gülen ve risalei nurlarla haşır neşir oldukları doğru zaten cemaatin adı gülen cemaati amk Sabahattin Ali romanı mı okuyacaklardı?
genel bir tanımlama çabası içerisinde olacak olursak;

--spoiler--
neredeyse her cemaatin, kendi değerler manzumesini aktarmak ve belirlediği yöntemi aşılamak için, memleketinden savrularak gurbete düşmüş yalnız vatan evlatlarını;

1)ucuz barınma imkanı
2)ortak manevi-kültürel bağlara göndermede bulunarak

bünyesine dahil etmek için açtığı orta halli evlerdir.
--spoiler--

türkiye'deki her cemaat oluşumu, benzer yapılanmalara sahip olduğu halde, gerek yapılanmanın niteliği gerekse de yapılanmanın yaygınlığı açısından diğer oluşumlara fark atarak başat bir konuma ulaşan (bkz: gülen cemaati), cemaat evi kavramını da adeta kendisi ile özdeşleştirmiştir. cemaat evi ifadesi telaffuz edildiği anda akla ilk gelen cemaat, gülen cemaatidir. ki bu evler, gülen cemaatinin kendi bekası açısından da son derece önem arz ettiğinden, söz konusu çatıların yaygın olmasına, koşullarının da öğrenciler açısından uygun olmasına büyük önem verilmektedir ki, bu sayede ulaştıkları kitlenin niceliği de bir hayli yüksek olmuştur.

türkiye'nin vasat öğrenci profiline dahil olduğumdan, ( bu profilin dışına taşacak derecede yüksek bir maddi zenginlik ya da sıradışı bir yaşamöyküsü benim açımdan söz konusu olmadığından) ben de söz konusu evlerde epey kaldım. sadece gülen cemaatinin evleri de değil; lise yıllarından itibaren yatılı okumak zorunda kalan erkengöçengillerfamilyasına da dahil olduğumdan, mevcut bütüm varyasyonları deneyimlemiş biri olarak bu konuda kaşarlandığımı da ifade etmek istiyorum.

evler genellikle birbirine yakın bla bla bla... şeklinde çok mühim bir araştırmanın neticesini açıklıyormuş aptallığına düşmeden şunu söyleyebilirim ki; güzel anılarımız oldu... her insan gibi arasıra hüzün limanında demlenmiş olsak da, ruhumuzu pek öyle kasvete sürekleyecek muhabbetler falan olmadı... hatta çoğu günümüz eğlenceli geçti de diyebilirim.

hiçbir fikrimiz olmadığı halde mutfağa girip de, elimizin altındaki malzemeleri o anki ruh haline göre karıştırarak elde ettiğimiz enteresan tatlara sahip spesiyallerimiz... sokağa terkedilmiş kedi ve köpekleri besleyerek oluşturduğumuz hayat dolu uğraşlarımız... herbiri herkese ait ucuz yollu parfümleri birbirine karıştırarak elde etmeye çalıştığımız yeni koku deneylerimiz... çamaşır makinesinin elbiseyi nasıl da başka bir mahlukata çevirdiğini gözlemlediğimiz şaşkınlık ve kızgınlık yüklü demlerimiz... her bir arkadaşın kendiliğinden ortaya çıkan garip lakapları üzerine yaptığımız ve kahkahalarımızın komşuları delirttiği ibresi patlak, keyif yüklü, mide kramplı muhabbetlerimiz... ah ulan o kız yine bana bakmadı şeklinde sesli bir şekilde iç geçirme hatasına düşen arkadaşlara toplu şekilde hücum edip en sonunda birisinin bir tarafı kırıldığında kendimize gelişlerimiz... gidecek yerleri olmayan genç aşıkları, polisiye kurgulara taş çıkartırcasına binbir plan ve desise ile evde saklayışlarımız... balkon ve yangın merdivenlerinde gizliden gizliye sigara içişlerimiz... daha neler neler...

güzeldi be...

biz ayrıldıktan sonra ayyuka çıkan siyasi çekişmelere meze olmaktan kurtulmak, daha da güzeldi...
Çoğunda tv bulunmayan zaman gazetesinden başka gazete girmeyen (malum başka yayın organı girerse ufukları açılır) beyin yıkama evleri. Said nursi denen deliye tapar, gülen'in ağlamalı videolarında ayin yaparlar.
çoğuna her haftasonu bir çanta et gelir.cumartesi günleri bir güzel gider bunları mangal yapıp yerler.
Salonlarında en az 4 çekyat vardır.
yurtdışında yok artik amk diyeceğiniz yerlerde bile vardır.
misafirlerine pek karışmayan evlerdir. ama televizyon neden yoktur hala anlamadım.
muhtaç kalınmadıysa şükredilmesi gerekir.
telefonla aranıp kazandığım okul ve fakülte söylenerek konaklayabileceğimi bildiren şahısların evleridir. kyk yurdu çıkmazsa sokakta kalacak maddi durumda olan bir insanım ve tabii ki de piercingli, eşcinsel ve ateist olmamdan ötürü bu konaklama ihtimalim olan ''yer''ler kafamı kurcalıyor. bilen eden varsa yardımcı olursa sevinirim.
gizli eşcinsel yuvası. 7-8 erkeğin bulunduğu ortamda eşcinsellik o kadar sert karşılanmamalı.
böyle giderse evlere zam gelebilir.
şimdiler de yerel seçimin yaklaşmasından dolayı akp haricinde diğer parti grupları ile maklube yeme partileri düzenleyen evlerdir.
akp ile araları bozuldu ya, hocalarının emri de jet hızıyla geldi muhakkak.
büyük ihtimal oylar saadet partisine gidecek. önceden dönüp selam dahi vermezlerdi erbakancılara.
sırf pilav yiyip karnını dyurmak için gideceksin.
üyesi arkadaşlar kızmasin ama farkli dusunmek yasaktir, abi ne derse o olur, ev de monoton ve sıkıcı bi program vardir, ayrica cogu insan ucuz diye gidiyorlar.
zaman gazetesinden başla gazete girmeyen , eski gazetelerin sofra bezi olduğu, genelde tv olmayan evlerdir. tv olursa belki çocuklar dış dünyayla ilgili bir şey öğrenir mazallah diye herhalde. fethullah gülen videoları izleyip bol ağlamalı akşamlar geçirirler. tam bir beyin yıkama merkezi.
alevi kardeşlerimizin cem evlerine nasıl bakılıyorsa , cemaat evlerine de öyle bakılması gerekir.
e: imla.
genelde maklube yenen evlerdir, sanırsam birde yemekleri yerde çönerek yiyor bu şakirt abiler... *
namaz kılınan, iman hakikatleri konuşulan evlerdir. dedikodu yapılmaz, şeytan giremez.
dindar yapacağım derken dinden imandan çıkaran evlerdir. iki net fazla yaparım belki diye kalayım deyip iki gün dayanamamıştım zamanında.
yakin zamanda dagilacagini dusundugum evlerdir. soyle ki cemaati bu gunlere getiren insanlar sirf allah rizasi icin ellerini tasin altina koydular yeri geldi altinlari bozdurdular fedakarliktan asla kacinmadilar simdi ise cemaat ucuz yasam saglayan merkezler haline geldi evlerde ogrenci tutmak zorlasti eskiden evlerde gazeteden ote bisey yokken simdi yavastan tv internet vs girmeye basladi cemaat de inci sozluk gibi bisey yani asil olay bitti yerini biz inciciyiz yeaa diyen veletler aldi.