bugün

bilimum kimya eğitimi verilen kurumlarda sağa sola yazılmış ccc üç hilal bağ çizgisiyle birleştirilir ve altına siklopropan yazılır.*
(bkz: üşüyoruz reyiz)
hatta (bkz: ccc ccc ccc)
üç hilali simgelemek için kullanıldığını sanırdım ama her ota, boka kullanıldığını görünce, demek ki öyle değilmiş dedirtendir.
inci sözlük yazarlarının dalga amaçlı kullandıkları, 3 adet c harfinden oluşan bir şey...

ccc üşüyoruz reis ccc

gibi örneklere rastlanabilir.
buraya 36. entariyi giriyorum bugun kaç yılındayız 2010 bir yılda kaç ay var 12 ozaman 12+36=48 oluyor devam edelim peki 2010un
rakamlarıyla 2+0=2 e 2010'un 2 ile 0 ı gitti geriye ne kaldı 10 ozaman 10-2=8 ve 48-8=40 olur ccc 40 ccc
(bkz: aman yağrabbi)
son ayların en moda taşşak malzemesi.
cecece diye okunur. veya ben uyduruyorum.
(bkz: ccc x ccc)
ortadaki c büyük yazıldığında görsel anlamı büyüleyici nitelikler taşımaya başlayan kamu kurumlarıyla yapılan yazışmalarda kullanılması eğlenceli sonuçlar doğurabilecek hastalık niteliğindeki ifade.
(bkz: = 3c)
inci sözlük te ccc lerin ülkücülükle bir alakası yoktur bilmeyenlere söyleyelim. nedir bu ccc diye merak edenler için.
(bkz: chaos computer club)
yan yana üç hilal. (bkz: üç hilal)
coricidin cough & cold
(bkz: catalyst control center)
(bkz: ati)
(bkz: canim ciger cekti)
inci sözlük yüzünden, önceki ciddiyeti kalmayan, hatta güldüren aslında ciddi olan logo.
liseli bağırsak kurtlarının, vadi forumlarında kullandıkları imzamsı.
abilerimizden öğrendik "ç" harfinden orak çekiç figürleri türetmeyi...

denilebilir.
roma rakamı olarak karşılığı üçyüz dür.
ota bota bunu koyup komik olduğunu sanan gerzekler sayesinde kusturmuştur artık. yeter amına koyim, komik momik değil işte.
si-si-si. italyanca evet, evet, evet am.na koyiim demektir.
Alfabemizdeki 3. harfin 3 kere ard arda tekrarlanarak oluşturduğu kelime tarzı 3 harfli şey.
sisisi diye okununca ekstra absürt olan ideolojik işaretler bütünü.
cc not derecesinin yakında değiştirilerek alacağı hal.