1. 1.
  rok yapmak (ing.)[satranç]
  1 -1 ... tata
 2. 2.
  efsane oyun heroes of might and magic 3'te çok tercih edilen bir kale. benim de necropolis'ten sonra tercih ettiğim 2. kale.
  herşeyden önce bu kalenin birimlerinin hepsi iyidir. ama hiçbiri öyle çok iyi değildir. archangel hariç tabi. yine de bir süvarisi asla necropolis'in dread knight'ları ile kapışamaz.
  özellikle yeni başlayanlar da bu kaleyi sever çünkü dediğim gibi, tüm birimler iyidir ve başlangıçta inanılmaz bir avantaj sağlar. hele ki okçular hemen geliştirilse bir defada 2 kez saldırır, bu da oyunun başında askeri gücünüzü etkin kılar. zealot'ları sayıca çok olmadan pek işe yaramaz ama kalabalıklaşınca da oldukça sağlam olurlar.
  yaya sovalyeler oldukça sağlamdır ama süvariler karizma görünüşlerine rağmen bekleneni veremez. tamam oldukça güçlüler ama o seviyede, o karizmada bir birimden daha kuvvetli olmasını bekleniyor.
  son seviye birimi archangel oyundaki en iyi birimlerden biridir.
  kısaca bu kale oyunun başında çok iyidir, ortalarına doğru biraz zayıflar, sonlarına doğru tekrar güçlenir.
  ... regulus
 3. 3.
  antalya'da kaleiçi'nin ve karaalioğlu parkı'nın kesiştiği yerde, i-na-nıl-maz güzel manzarası ve gayet uygun fiyatlara süper lezzetli, doyurucu yemekleri olan, müzik seçimi ve hizmet kalitesi konusunda her daim başarılı açık hava bi şeysi, restoranı olabilir, kafesi olabilir.

  hastasıyız. yıllar yılı, ingilizce derslerinde öğrenip, kim olduğunu merak ettiğiniz mr. brown, mrs. brown ikilisinde burda rastlamanız mümkün ayrıca.
  2 ... bimelekimben
 4. 4.
  rick castle cok basarili bir yazardir, ancak ilham icin nypd'de detektif kate backet yaninda staj yapmaktadir. Oldukca komik olan dizi, enteresan suc vakalarinin enteresan cozumlarini anlatmaktadir...
  ... bard of hell
 5. 5.
  3. mevsiminin başlamasını 54 gün kalmış romantik-komedi-polisiye- dizi. başrolde oynayan nathan fillion için bile izlenir.

  bir bölümünde nathan fillion'ı bir kez daha malcolm reynolds olarak karşımıza çıkartması ise yüreklerimizde sarsılmaz bir yer edinmesini sağlamıştır. fox'a yine, yeni, yeniden sövdürmüştür.
  ... sadaeke
 6. 6.
  3.sezon tanıtımı yapılmış, dizi.
  sözlük bu dizi ile pek ilgilenmiyor sanırım.
  ... mhmtnsyz
 7. 7.
  nathan fillion'ın malcolm reynolds kostümü ile göründüğü bölümü 2. mevsimin 6. bölümüdür.
  -- spoiler --
  cadılar bayramı için kostüm seçmeye çalışan rick castle daha bölümün başında mal reynolds'ın kostümlerini üzerine geçirirken görülür. odasından çıkıp konuşmaya başlar.

  alexis castle*: hey*
  rick castle: hey. i was... i was just... tryin' on my halloween costume.
  alexis: what exactly are you supposed to be?
  rick: space cowboy
  alexis: -iç geçirir- o.k. a- there are no cows in space. b- didn't you wear that like five years ago?
  rick: so?
  alexis: so, don't you think you should move on?
  rick: i like it.

  alexis bir ara rick'le mi konuşuyor; nathan fillion'la mı konuşuyor; yoksa alttan alta firefly ve serenity'nin arkasından gözyaşı dökenlerle mi belli değil. son derece zekîce kurgulanmış 30 saniyedir.
  -- spoiler ---
  1 ... sadaeke
 8. 8.
  önümüzdeki salı sabaha karşı 5:00'te 3. mevsim galasını yapacak dizi.
  --spoiler--
  rick castle tutuklanacak.
  --spoiler---
  ... sadaeke
 9. 9.
  ing. kale
  2 ... ice c
 10. 10.
  sabaha karşı yayınlanan bölümüyle 3. mevsimine noktayı koymuş dizidir. bir kez daha "sezon finâli böyle olur." demiştir.
  1 ... sadaeke