bugün

Laptop ve tablet bilgisayar versiyonlarını farklı zamanlarda kullanmış birisi olarak tavsiyem şudur; uzak durun. tamam yerli ürün desteklenmeli evet ama bu dandiklik nedir kardeşim?
hep sakatlık çıkartabilen pc yapan firma.
yüksek özelliklerine rağmen aynı donanımdaki başka markalardan daha ucuz olmasına kanılıp alınmaması gereken laptoptur.

sözde donanımı yüksek diye aldık ama ısınıp kapanmasın diye işlemciyi %40 ta çalıştırıyoz. intel i5 işlemcili laptop oldu sana celeron.
casper bilgilsayarı olan kişi genelde 3. yılın sonlarına doğru bir bilgisayar mühendisinden farkı kalmaz. adete mezun olur. içini açar. tamir eder. kullanır. falan filan sevgili sözlük. o açıdan...
soğuk ve uzun kış gecelerinin vazgeçilmezi.
Almayı düşünenlerin hemen vazgeçmesi gereken marka.

Ben önceden bu markayı almayı karar verdiğimde düşüncem şuydu. Yaa adamlar etine sütüne karışmıyor ünlü markaları toplayıp pc haline getirip satıyorlar. O yüzden sıkıntı yok.

Aldığım günden beri burnum boktan çıkmadı. Evet ilk 1 ay süperdi nıno ısınma no kasma. O zamanlar"7 lan boru mu diyordum. Neyse ağır olarakta kullanmam pc yi lol oynarım arada film izlerim google chrome falan. Anasını sikmem yani. Günlerce açık bırakmam. Isındığı zaman kapatır biraz beklerim falan.

Neyse bi gün kucağımda bir kapandı o andan sonra hiç açılmadı her yolu demedenedim. Ana kart mı ne yanmış. Götürdüm vatan computer e verdim yetkililere sorunları anlattım. Isınıyor kasıyor açılmıyor hepsini düzelttin. 15 güne falan bitti gidemedim bir ay sonra aldım bi sıkıntı yok açılıyor. ilk bi kaç gün ısınmadı. Sonra haydaaa yine kasmalarkasmalar donmalar. Hani i7 ydi lan? Neyse düşe kalka 3 4 ay idare ettim. Bu sabah bi daha açayım dedim ee? Pc hard diski görmüyor. Siyah ekran saçma şeyler yazıyor. Bugünde servisine götürücem. Param olursa masaüstü toplayıp sağlam bi pc yaratıcyaratıcam ömürlük kullanırım. Laptop u da elden çıkartırım or seyehatlerde falan maryo oynarım. Amk casperı almayın aldırtmayın.
uzun süredir kullandığım bilgisayar. uzun bir süre 7 24 açık bıraktım oyun oynadım anasını siktim. şimdilerde eskisi kadar zorlamasamda dota oynuyorum sunum hazırlıyorum vs.

2. senesinde şarj aleti bozuldu servise yolladım garantideydi yenisini verdiler.

4. senesinde batarya cortladı en fazla 20 dakika dayanabiliyor bu günlerde. 2 senedir masaüstü olarak kullanıyorum denebilir bu yüzden. para verip batarya alacak değilim tabiki.

dışarıda da casper via 3g li tabletini kullanıyorum. 1.5 senedir problem yaşamadım. avea sınırsız netim olduğundan sim kartı tablete takıp kullanıyorum. hem telefon hem tableti şarj edicem derdi yok. sadece tablet.
almamakla kalmayın, almaya kalkanları dövün, alanları öldürün.

sene 2008, maddi durumum çok yerinde değil üniversite şeyisilerinden dolayı. aldık bu gereksiz icadı tabii. ulan 2 sene serviste kaldı bilgisayar.

Arada denk gelirse 1-2 gün kullanıyordum. servisi ayrı bir rezalet.

Neyse, bir daha da el sürmedik caspera işte, sürmeye çalışana da insanlık görevi olarak mani olduk.

uzak durun efendim.
Eskiden oldukça popüler olan bir pc markasıydı.
en iyisi kasa tipi şimdiki yeni modellerde power supply ısındığında fan devreye giriyor. eski modellerde devamlı çalışıyordu. 10 yıl sonra 3 tane parça değişiyor. işlemci, anakart, ram. 1 yıl önce yeniledim 3parça 260 tl tuttu. amd işlemci kullanıyorum. war rock oyunu çok rahat oynuyorum.

notebook malesef bozuldunmu eski sağlığlıgına kavuşmuyor. yine tekrarlıyor ve sonunda çöp oluyor. notebooklar kısa süreli işler için tasarlanmış. aile hekimini ortaya çıktığında pratisyen doktora notebook vermişlerdi ya dedim notebookmu verilir. aradan zaman geçti bir baktım kasa geçiş yapmışlar. markası casper.

uzun süre kullanmak için notebook tabletler fena değil. uzun süre dayanıklımı bilmiyorum. üreticilere sormak lazım. 90 yılarda lg marka cd rom vardı kore üretimi. şimdi beyaz eşyada üretiyor. samsung monitör tüpü üreticisiydi şimdi beyaz eşyada üretiyor.

ısı istenmeyen bir durumdur ısı görüntüleyen dedektörler var. ilk çıktığında lcd televizyonlara bakıyorum çok ısınıyorlardı eski teknoloji olduğu için. hiç ısınmaması lazım. elektronikte ısı istenmeyen bir durumdur.
aldıktan 6 ay sonra Windows çktü, parasını aldıkları Windows un cd sini vermedikleri için talep ettim.
e-posta ile talep formu yolladılar doldurdum. 10 gündür haber yok.

online destek sayfaları çalışmıyor.
cd mi yolladınız mı telefonda soruyorum sistemde sorun var göremiyorum diyorlar.

tabi domates satan bir firma ya böyle internettir sistemdir falan bu konularda pek iyi değiller.

adam gibi iş yapın yerli alalım, bu halinizle anca size evladı okula başlamış gariban baba düşer, aferin onu da yolun.
Casper dünya markasıymış ve yerliymiş. Hiç bir dünya markası gidipte üretim hatası mallarını kullanıcıya kitlemez ve parasını almak için çalışmaz. Çin malı bilgisayarlar bile daha kaliteliyken bu "yerli" malının adi olması ülkenin adına sürülen bir kara lekedir. Sadece windows kullandırması ve linux kurulmaması ayrı bir sorundur.
Sizin yapacağınız bilgisayarın anasını avradını sikeyim. Hayır ben nasıl bir hata yaptım da seneler önce bu markayı aldım. Kendi kafamı da sikeyim amk yerinde. Siz bilgisayar filan üretmeyin amk.

Tanım: bildiğin bok.
hp, asus tarzında türk malı bir markadır. apple, toshiba, dell performansı beklemeyin.
adamlar çığır açtı en son.
kullandım son çıkan laptopları harbiden şahane olmuş. malzemeden çalmamışlar. ama fiyatı fena idi. 7000 tl.
Benim yaptığımı yapın. Gidin toplayın.
Marka bilgisayarlar rezil oluyor. Hele bir de oyun oynanacaksa hepten uzak durulsun. Marka bilgisayar üreticileri çok çakal oluyor. i5 6500 işlemcinin yanına r7 240 yahut gt720 falan koyuyor çakallar. Anakart genelde markasız, ramlerin yüksek ihtimalle mhz değerleri düşük. Psu da düşük oluyor genelde.
O yüksek fiyatlı işlemcileriniz oyun oynarken fazla bir işe yaramıyor maalesef. Yeni nesil kaby lake bir i5 kafidir.
Gerisi oyun oynuyacaksanız fuzuli kaçar. Ha render alırım yayın açarım diyorsanız işlemciyi güçlü almakta bir sorun yok. Gerçi yeni nesil i5 ler bunun için yeterli.
Cidden lan! Nasıl olur da i5 6500'ye r7 240 takma gafletine kapılırsınız? Hatta bazıları işi abartıp r5 220 katıyor.
O kartları koyacağına koyma daha iyi. Kullanıcı kendisi seçsin.
Ekran kartı almak da monte etmek de basit bir iş zaten.
Marka bilgisayar alınmaz.
Evde 2006 model bir exper kasa bulunmakta. Hala çalışır emektar.
Pentium dual core e2200 işlemcisi ve ati hd 5450 2gb ekran kartı vardı. Anladığınız üzere babam ekran kartını sonradan taktırmış. Babamla nfs underground 2 oynamayı özledim hep mavi peugeot'u alıp yanlıyordu. Anılar, anılaaaaar!
Siz yine de marka almayın. işin ehli birisinden toplatın veya toplayın. Yada toplamayın. Pezevenk dolar.
Uzun süredir kullandiğım ve taş gibi olan yerli marka.
servislerine gittim ümraniye'de ki tam anlamıyla fiyasko.

sırf servis muhabbeti yüzünden alınmayacak bilgisayardır. zaten ahım şahım şeyler de yapmıyorlar.
her ürünü 2. senesinde tam bir çöpe dönüşüyor.
türk malı olmasından dolayı mıdır bilmiyorum ama donanım ve kalite olarak beş para etmeyen ürünler cihazlar yapıyorlar. şey gibi düşünebilirsiniz ev yaparken çimento yerine deniz kumu kullanmak gibi. dışarıdan sağlam gözüküyor ama içi boş.
Casper sadece bir hayalet.
Son çıkardığı laptoplardan olumlu yorumlar gelmiş.
https://vocaroo.com/19vGL3LqPsE8
benim de 8 sene kadar kullanmış olduğum ve benim gibi bilgisayarlarını kullananların çoğunun memnun kaldığı marka . arada memnun olmayanlar da çıkıyor, tabi memnuniyet de izafi. yalnız bilgisayar gibi akıllı telefonda iddialı olmasına rağmen telefonlarını kullananına fazla rastlamadığım marka. muadil markaları Asus ve lenovo gibi telefon işinde pek bir çıkış yakalayamadılar sanırsam.
Şu an kullandığım telefon markası. Güzel diyebilirim ama muhtemelen değiştireceğim.
Selamlar Excalibur bilgisayar markasına sempatim arttı. Akıllı turbo termal sistem ısınma sorununu minimalize etmiş diyebilirim. Uzun süre oyun başında kalanlar bu sorunun ne kadar can sıkıcı olduğunu anlar *