1. 71.
  bir heineken değil.
  2 ... senatus populusque romanus
 2. 72.
  kutusundaki renk tonu bile can çektirendir.
  1 ... djnre
 3. 73.
  fiyat kalite oranına bakıldığında en iyi biradır. benim için becks' ten çok dahah iyidir, bir heineken değildir doğru ama heineken bildiğim kadarıyla daha özel bir bira, sıfırın altında bilmem kaç derecede bile donmayan, içilebilen bir bira heineken. ben carlsberg' i değişmem o ayrı, damak zevki sonuçta ama heineken' den daha kaliteli gibi bir iddiam yok yalnız efes ve ayarındaki türevlerinin alayına basar.
  ... meursault samsa
 4. 74.
  bi kaç gündür bira testi işine girdim. her markete gidişimde iki farklı marka bira alıp deniyorum. aynı anda bi ondan bi diğerinden alıp test ediyorum. en iyi biralardan olduğuna inandığım beck's tahtını carlsberg'e kaptırdı. çünkü acı. şimdi acılık bir birayı bence kötü yapar ama baktığınızda değil bremenin tüm almanların bayıldığı biradır becks. o acılığa bayılır adamlar. son olarak finalde tuborg gold-carlsberg karşılaştı. üzerinde isim yazmayan iki bardakla iki kişiye test ettirdim. calsberg dolu olan bardağa bu daha iyi dedi ikisi de. bence da calsberg daha iyi. ama bu tuborg goldu kötü yapmaz. tuborg gold nerde içersem içeyim tanıyacağım ve ciddi zevk alacağım bir lezzet sunuyor. ama boğazdan geçerken aroması çok yoğun saf bira tadına ulaşmayı engelliyor.

  birayı iyi yapan tek özellik tabiki tadı değildir. tadı harika olabilir bi biranın ama iki tane içtikten sonra davul gibi şişirir sonraki içtiklerinizden zevk alamazsınız. bazıları vardır ertesi günkü başağrısı belanızı siker. biranın kalitesi sonraki 10-12 saatte belli eder kendini. carlsberg ne şişiriyor ne de başağrısı yapıyor. haa susatıyor ama her bira susatır; daha doğrusu alkol susatır. bu susatıyor diye kullandığın tuzu değiştirmek gibi bir şey olur bundan dolayı bira değiştirmek.

  haa, bomonti de son zamanlarda ciddi beğenilen bi bira; ama malesef arka planda aromasında ciddi bir ekşilik var. sanki limonlu biralar gibi. 3'den sonra bayıyor o yüzden. öyle 10 tane içilecek bira değil açıkçası.
  1 ... illegal
 5. 75.
  tuborg gold'dan sonra piyasada bulunan belki de en iyi biradır.
  1 ... surdan bi ogrenci abi
 6. 76.
  sanırım dağıtımıyla ilgili bir problem var eskisi gibi heryerde bulamıyorsunuz bulduğunuzda ise kutusu olmuyor bi bokluk var kısaca.

  tanım: bana göre türkiyede içebileceğiniz en iyi biradır. ha bide tuborg gold var o başka bi başlık konusu neyse.

  http://galeri.uludagsozluk.com/r/carlsberg-366340/

  probably the best beer in the world.
  -1 ... chicheng
 7. 77.
  bi' kaç yıl öncesine kadar fiyat kalite oranı adama koymayan lakin mevcut dindar kafaların piyasayı düdüklemesiyle artık bi' adım uzağımızda olan nadide biradır.
  (bkz: özlüyoruz)
  -2 ... tako the second
 8. 78.
  şişesi kadar güzel olmayan biradır. birada acı tat önemlidir bu yüzden efes şişe candır.
  -1 ... rachsucht
 9. 79.
  kaliteli biradır. şişkinlik yapmaz içimi güzeldir.
  ... flat head
 10. 80.
  bu yılbaşına da carlsberg le giriyoruz çok şükür.
  2 ... keyfemayesa