bugün

entry'ler (539)

günün iddaa kuponu

darmstadt 98-holstein kiel 2.5 üst
den haag-de graafschap 2.5 üst
cercle brugge-charleroi 2.5 üst
porto-benfica kg var

sözlükten biriyle buluşmak

muhtemelen yaşadığım çevrede burda yazar olan bir kişi bile olmadığı için asla gerçekleştiremeyeceğim buluşmadır.

çocuğu kuran kursuna vermek

hayatımda asla yapmayacağım eylemdir.küçükken aile zoruyla nefret ede ede giderdim.küçücük çocukların oyun oynayıp düşüp kalkması gereken yaşlarda ne olduğu belirsiz hoca bozuntularının çocuğun gelişimini etkilemesine izin vermem.

the witcher 3 wild hunt

anlık olarak oyunu oynayan biri olarak hakkında bir iki kelam etmek istediğim video oyunu.neye göre,kime göre dünyanın en iyi oyunu muamelesi yapıldığını hiç bir şekilde çözemedim.dönemine göre grafiklerin güzelliği haricinde,cidden 10/10’luk bir durum gözlemlemedim.ortalama senaryosu,berbat ötesi oynanabilirliği,gereksiz şekilde uzadıkça uzayan diyologları,itemlerin,skillerin,efsunların dengesizliği…cidden herşeyi geçtim ama oynanabilirlik nasıl bu kadar kötü olabilir abi?karakter kütük gibi koşuyor,at üstünde keza aynı,combat sistemi aşırı tekdüze ve keyifsiz.oyuna giriş zaten ayrı bir facia oynamaya çalışan insanların yarısının ilk safhada bırakıp oyunu sildiğinden eminim.bu kadar gömdükten sonra övülücek tabiki yanları var.dediğim gibi grafikleri,yaşatılan evren,karakterler,yaratıklar gerçekten insanı evrenin içinde hissettiriyor fakat bu kadar olumsuzluk yüzünden akıcı ilerlenemiyor.ne olursa olsun bu kadar oynadım ve sonunu getiricem.belki ek paketlere de girerim fakat bu oyunun bu kadar fazla yüceltilmesi akıl alır gibi değil.

öyle bir şey yazın ki sahibinin sesiyle okuyalım

ulan biz nerdeyiz bu müptezel pezevenk nerde.

libido düşüren şeyler

çok fazla libido düşüren şey mevcut. başlıcaları ağız kokusu,ter kokusu,ilgili bölgelerdeki fazla kıl,kondom,partnerinin senin onunla ilgilendiğin kadar seninle ilgilenmemesi,eve birinin gelme ihtimalini düşünmek,fazla alkol,partnerinin zevk almadığını görmek,garip iniltiler,yağlı saç.

on birinci nesil yazar

aralarında bulunduğum nesil yazar. tekrardan yazmak istememle beraber on ikincilerin geldiğini görünce biraz sevinmedim değil. çömez değiliz artık haha.

evlenene kadar bakire kalmayı başarabilen kız

bu devirde ciddi anlamda büyük bir başarıdır. fakat gerek varmıdır, orası tartışılabilir. artık insanlar o kadar önyargılı değil, daha rahatlar ve daha rahat davranabiliyorlar. tabi iç anadolu da durum daha kötü olabilir ama trakya için konuşursak bakir/ bakire kalmaya uğraşan pek insan yok.

belgesel tavsiyeleri

çok belgesel izleyen bir insan değilim fakat netflix'te yayınlanan (bkz: our planet) isimli belgesel kesinlikle izlenmeli. hiç görmediğini görüntüler görüceksiniz. doğanın güzelliklerine tekrardan hayran kalıcaksınız.

akape döneminde deizm ve ateizm patlaması

akp ile pek bir alakasının olmadığını düşündüğüm patlama. tabii ki dolaylı yoldan etkilememesi mümkün değil, fakat patlamanın asıl sebebi internetin yaygınlaşması ve insanların çok daha rahat fikir alışverişinde bulunması.

11 aralık 2019 fenerbahçe hiçkimse maçı

baya baya güldüğüm başlıktır.
(bkz: mizah şöleni)
(bkz: kahkaha tufanı)
not: bjk.

11 aralık 2019 psg galatasaray maçı

üç veya dört farktan fazlasının olucağını düşünmediğim şampiyonlar ligi maçı. fatih terim balonunun iyice patlamasıyla galatasaray berbat futboluyla yine kötü bir maç çıkarıcaktır. fakat zaten kafası rahat psg rotasyona giderek fazla kasmaz.

sevgiliden ayrılma acısına ne iyi gelir

yeni birisiyle duygusal bir bağ kurmak. takılmak veya seks yapmak değil gerçekten birşeyler hissetmek. diğer türlü anlık unutabilirsiniz fakat sonrasında o acıyı hissetmeye devam edersiniz.

toplu taşımada genç kızlara yer vermeyen tip

içlerinde bulunduğum tip. başlıkta belirtildiği gibi genç kızlar. bende genç bir erkek olarak ona yer vermek zorunda değilim. yaşlı,hamile veyahut sakat biri olursa yer verilmesi gerekir. sonuçta genç kızlarımız ayakta gayet sağlıklı durabiliyorlar.

en güzel üçlü

bira,patates,turşu.

2019

tam 00:00'da buraya entry giricek kadar nasıl bir yalnızlık çekiyorsunuz arkadaş..

essy

ulu gerçekten ölmüş birader...

nescafe 3 ü 1 arada

herkesin çemkirdiği ama içten içe sevdiğini bildiğim kahve türü. evet gençler en marjinal sizsiniz şekersiz içiyorsunuz.

tiamat

yobaz gerici cahil beyinsiz çomar.

uludağ sözlükte mehmet akif e hakaret

tengir severdim seni, düştün gözümden.