bugün

hayatımızı yemiş olan bir diğer capcom atari oyunu.
birbirinden ilginç karakterleri ve bölümleri ile akılda yer etmiş olan, bir ninja, robot ayakların üstünde oturan bir bebek, bıçakları olan bir eleman ve tabi ki de captain commando nun ta kendisini yönetebildiğimiz, onu bunu dövebildiğimiz, beat em up türü muhteşem klasik. jetonlarımızı yatırdığımız makineler arasında ilk üçte bulunan bu oyun, ömür törpüsü niteliğinde bir zorluğa da sahiptir. oynarken en az 5 yaş yaşlanmışızdır. belki de onun için hala çocuksu bir nesiliz; erken yaşlandık, şimdi de telafi etme peşindeyiz...
(bkz: mack the knife)
bahsi geçen mumyalanmış yaratık. boyu 2.05 metre olan bu şahsın kim olduu bilinmez ve iki elindeki bıçaklarla savaşır. özel saldırısı dönerek oluşturduğu kesici darbedir. etrafta ne var ne yok harcar şerefsiz. ayrıcan en bi ustasıyımdır...
zamanın en kral oyunlarından biridir ve hala emulatorler sayesinde cogu kisi tarafından oynanmaktadır. iki kişilik oyunda birbirinize vurma durumunun olmaması rahatlatıcı bir özelliktir. Mack'in kendi etrafında bıçakları ile dönüşü, captain'ın elinden ateş çıkarması, ninja'nın hatunlar haricinde herkesi ortadan ikiye yarması, baby'nin çok ayıptır söylemesi testis altı hareketi ile akıllara kazınmış efsanedir.
captain commando. bir capcom karakteridir.
dikkat etmediğiniz zaman mardia isimli kaltağın tükürüğü ya da kusmuk benzeri sıvısı altında kalınan oyundur. Olur olmaz yerlerde de birden sandıklar variller düşer, yuvarlanır. kırarsanız bunları içlerinden enerji, para, vs çıkar.
Ninja olan Ginzunun tipi kıyafeti falan çok havalıydı tekmesi olsun kılıçla kesmesi olsun gayet eğlendiriyordu. Hepsini bir şekilde benimsedim ama o robot aracını kullanan bebeğe acayip ayar oluyordum ki hala da öyleyim. Kağnı gibi yavaş olması bir yana sevimsiz şahsiyetin önde gideniydi baby commando denen zibiliyetsiz. Senin işin ne robotun tepesinde git biberondan süt iç debelen dur dimi? Bak gene sinirlendim. *
baby commandoyu tek geçerdim. az jetonumu yemedi emzikli sıpa. yaşlandık ey...
Uğruna çok jetonlar harcanan oyundur.

Baby commando gibi gereksiz karakteri vardı.*