bugün

saray hizmeti veren otel
Zamanında sadece Almancı vatandaşların parasını alma üzerine kurulu olan , ama son yıllarda kendini iyice toparladı denilen 5 yıldızlı otel..
Bi aralar denizin bir kısmını bayan plajı olarak çitlerle çevirmesi baya uzun süre tartışma konusu olmuştu.
şu sıralar mahsun kırmızıgül ve hüner çoşkuner ikilisi ile müşterilerine ızdırap çektiren otel.
havuzlarının, erkekler ve bayanlar için, ayrı olduğunu öğrendiğim hotel.
nur cemaatinin bir otelidir.
son derece rahat bir oteldir. bayanlara ozel havuzu de oldukca genistir. deniz suyu ile doldurulmustur ve kaydiraklari vardir...
gelen sanatcilari dinlersiniz...
tatilinizi orada gecirmege degerdir. huzurlusunuzdur...
ayrica acik bufesi de superdir. belki ortamdan dolayi o kadar tatli geliyor insana...
harikadir caprice...
yeşil sermayenindir, havuzları haremlik selamlıktır, koskoca otelde alkol bulunmaz. ironidir, yaz aylarında altınkum, didim, akbük civarındaki an fazla alkol satışı yapan tekel bayisi bu otelin karşısında olandır.
otelin kalitesinden dolayi sadece muslumanlar tarafindan tercih edilmemektedir. gidenler bileceklerdir ki oraya tatile gelen bir cok musluman olmayan, hatta turkce bilmeyen turist vardir.
odalarinda kibleyi gosteren oklar ve seccade vardir. mescidi ferahtir...
duzenledigi turlarla etraftaki turistik yerleri de gezme firsatiniz olur...
otelinden kalitesinden dolayı turistler tarafından da tercih edilir, o turistlerle de çok yakinen ilgilenilir(!). evli bir çift otelin ortak kullanım alanlarında abartılı olsun olmasın, öpüşmek, sarılmak, tek şezlongta yatmak gibi eylemlerde bulunurlarsa, otel yönetimi tarafından uyarılırlar.

yeşil sermaye şirketleri burada toplanır, dini kesime yakın partilerin kurmayları tatillerini bu otelde yaparlar, havuzlarının etrafında dışardan görünmesini engellemek amacıyla branda vardır.

hatta şöyle bir olay vukuu bulmuştur ki, canlı şahit olmuşumdur.

hayal gücü konusunda aşmış adamlardır bunlar. inşaat sektörü patlama yaptığında firmalar, helikopter kiralamak suretiyle satılabilecek arsaların havadan fotoğraflarını çekme yarışına girmişlerdi. bu olayın üzerine otel yönetimi, bizzat giderek didim kaymakamlığı ve jandarma komutanlığından helikopterlerin otel üzeri ve civarından uçmamasını, müşterilerin rahatsız olduğunu, otelin mahremiyetinin ihlal edildiğini söylemişlerdir.

(bkz: bilmem anlatabildim mi)
muhafazakar kesimin vazgeçilmez otelidir.
http://www.caprice.com.tr...hp?m=Sayfalar&id=1912
2012 yilinda, istanbul mecidiyekoy'de caprice goldun acilisini yapacaktir.
yemeklerinin ve havuzlarının süper olduğu, didim akbükte bulunan bir otel. saray izlenimi yaratmışlardır. ayrıca tanju çolak'ın ortak olduğu otel. internet hızıda uçuyor gerçekten.
burada yazilanlarin cogunun dogru olmadigi oteldir..

1.nur cemaatine ait degildir..
2.karsisinda tekel bayii hic yoktur..
3.yaninda ki otelde kalsaniz bile öyle elinizi kolunuzu sallaya sallaya giremediginiz oteldir.. otel misafirleri bile kartlarini unutp disari ciktiklari an girerken sorun yasiyor yandaki otel musterisi mi girecek..
4.yazin bir hafta kalana kisin bir hafta bedava ayricaligi da yoktur kulakdan dolma bilgilerdir bunlar..

türkiye'de cok nadir rastlayabileceginiz yemek tatli cesitleri mevcut ancak nedendir bilinmez bircogunun lezzeti yok.. tamamiyla muhafazakar insanlarin tercih ettigi oteldir haklilardir.. otel icerisinde ve cevresinde mini etekli sortlu müsteriler uyarilir giymemeleri istenir..

calisanlari son derece güler yüzlü candan insanlardir..

hepsinden önemlisi denizi, baska yerde bulamayacaginiz güzelliktedir..
gece oldugu zaman sahile inip ellerinizi basinizin altina kenetleyip yildizlari seyredebileceginiz "iste bu" diyebileceginiz bir yer..(hayatimda en cok yildizli gökyüzünü orda gördüm)

erkekler ve hanimlar istedikleri anda beraber de denize girebiliyorlar hicbir engeli yok.. bunlar icin ayrica aile plaji var istemeyen de kadinlar plajina gecebiliyor öyle branda vs de yoktur.. tabi havuzu erkekler ve kadinlar icin ayri..

tanju colak her pazartesi ordadir hatta pazar pazartesi günleri de..
bir de sesi cok güzel ve insanlari eglendirmeyi bilen konservatuar mezunu ufuk var, dinlenilmesi gerekenlerdendir..

mescidini görmedim, ancak odalarda pusula ve seccade bulunmaktadir..

"tatil sessizliktir" diyenler icin tercih edilmemesi gereken oteldir.. otelin icinde engellenemez bir gürültü var icinde ve disinda aksam oldugunda siddetli basagrisina sebep olacak kadar..
muazzam derecede kaliteli hizmet veren bir otel. şunu belirteyim, sadece muhafazakar kesim gitmez otele. yabancı turistlerde gelir. hatta dünya görüşü muhafazakar camiaya çok uzak olan tiplerde gelir. hizmet kalitesinden dolayı. tek sorun niye alkol yok demeleri. sence neden yok? gelip birde burada yazıyorlar.
Didim akbükte bulunan otel. 1 hafta kaldım, daha önce gidenlerin övdüğü gibi saray bekleyip, kulübe buldum. Orada bu kalitesizliği yaratan temel mesele, yaz sezonunu hafta hafta devre mülk olarak satılması, 25 yılı bulan sürelerle. Bu şekilde çok uygun fiyata 4 kişi tatil yapabiliyorsunuz. Otel, alacağını almış satacağını satmış, kalite, müşteri memnuniyeti gibi gereksiz konuların üzerinde durmuyorlar.

-Devre mülkler toplu şekilde alınmış, örneğin 3 akraba alamancı aile, daha ucuza tabiki.

-10 yıl boyunca beğensen de beğenmesen de oraya gelyorsun, paranı ödemişsin hiç yoktan iyidir düşüncesi, beklentiyi sıfırlamak ve beleşe tatil yapıyorum düşüncesi

Tabii durum böyle olunca devre mülk sahibinden hak satın alarak daha yüksek meblalara gelen benim gibi müşteriler memnun olmuyor.

-Sorunlara değinmek gerekirse;

-Kahvaltılar. Her gün üzerindeki ölü tabaka alınan jambon bozuntuları, didim gibi memlekette bozuk domates bulma başarısı, tek çeşit peynir, yurt tadında kutu tereyağ. insanımız çikolata sosuna benzer şeyle pankeki sulayınca mutlu oluyor, orası ayrı.

-Öğle yemekleri. Rezalet. Ne idü belirsiz tavuklar, etler. Doymayacak bunlar kaygısıyla her öğün paket paket pişen makarnalar. içecek olarak muhtemelen sulandırılmış kola. Bu manzaradan sonra pek sefer gitmedim öğle vakti, gidilmez.

- Erkekler havuzu. izmirde antalyada birçok kez denize girmeden havuzla tamamladığım tatiller olmuştu, fakat bu kadar sıkıcı havuz zor bulunur. Kaydırak diye gösterilen plastik yığın 1 metrelik çocuk havuzunda. Akış hızı slow motion 0.25. Duyduğum kadarıyla bayan havuzunda 2 süper kaydırak varmış, bu da şirketin zihniyetini çok net şekilde anlatıyor.

- Akşam yemekleri. Nispeten öğleye göre daha çeşitli, farklı denilenilir. Lezzet sıkıntısı burada da başgösteriyor ne yazık ki. 1 hafta oldu aklımda kalan en fazla 1-2 yemek var. Aşçı beyefendi aşçıdan başka her şey, sakalıyla özellikle imam.

- Animasyon, eğlence. Tek tek oradaki animasyon ekibini inceleme fırsatı buldum, orada hiçbir işe yaramadıkları kanısındayım. Doğulu arkadaşın süper stand-upı olsun, kıvırcık sıpanın tavırları hareketleri. Akay bey gene o şartlarda kötünün iyisi. 1 haftada alelade bir pop şarkıcısından öteye gidemedik, o arkadaş da ne zaman takılsa "bu vaziyetler" diye bağlıyordu konuyu.

-Garsonlar, çalışanlar, görevliler. Durumun vahim olan kısmı çoğunun orada garson gibi değil de kral gibi davranları. Önünüzden bardak çekerken ki hareketler tavırlar, çaydan başka su bile sunamaktan aciz yaratıklar. Lokantaya, markete gelen dilenciler gibi davrandılar, daha da davranırlar.

Devre mülk işi, kaliteyi düşürüyor önceden gidenlerin yalancısıyım.

Kişi profili, müşteriler : yukarıdakilere ek, herkes gruplar halinde akraba. Özellikle doğudan ve/veya doğu kökenli.çok fazla müşteri var. Neredeyse %45lik bir kesim, %25lik de alamancı desen geriye bir şey kalmıyor.

Hal böyle dostlar, kimseyi düşürmesin oralara, parayla rezilliğin islami tanımıdır, vesselam..
Bi kapris var ama saraylık bir durum yok. Ne kadar gurbetçi hanzosu varsa burada. Hiç bişeye değil de yıllık iznimi yaktığıma yanıyorum.
Lobisi titanic gemisinin lobisinin birebir aynısıdır. Daha çok dini kesim takılır fakat orada birkaç kez bulunduğum zıpır yıllarımda gayet taş varlıklar içeride mevcuttu.
caprice termal palace otel ihlas armutlu tatil köyü ile birlikte dindar kesime yönelik tatil hizmeti sunan yegane yer. Caprice gerçekten cennetten bir köşe gibi. Tek sıkıntısı yemekhanenin kalabalık ve sıra olması yemeklerin de pek kaliteli olmamasıdır.