bugün

ferdi tayfur şarkısı.
Bir tek sensin istediğim ömrümce
Neresin kiminlesin cano
Sana hasret yaşıyorum delice
Bitirmedin bu hasreti cano
Bir ses ver de dağı taşı deleyim
Varlığını yokluğunu bileyim
Sen yorulma ben yanına geleyim
Neredesin kiminlesin cano
O en güzel mevsimleri kış ettin
Sana hasret yüreğimi taş ettin
Her sevinci gözlerimde yaş ettin
Mendilimde sabır oldun cano
Bu yeller hep böyle
Kuru esmez ya cano
Yağmur getirdiği de olur
Elimi attığım daldan
Hep diken batmaz ya cano
Gül geldiği de olur
ibo show'un güzin ablası.
cenazesi yarın ikindi namazına müteakip teşvikiye camiinden kaldırılacak ve zincirlikuyu hayvan ve hayvanat mezarlığına defnedilecektir. sevenlerinin başı sağolsun..

ps: çelenk gönderilmemesi rica olunur. dileyenler haykod'a bağışta bulunabilirler..

töbe töbeee. ulan ölen eceli gelmiş bir köpek be köpek. koskoca ntvmsnbc.com bile flaş gelişme olarak duyurmuş anasayfasında. günün en çok okunan ikinci haberi olmuş. milletin çok da skindeydi memleket meseleleri tek derdimiz bu it.

http://www.ntvmsnbc.com/news/456784.asp
(bkz: sezen aksu nun kopegi cano nun olmesi)
sertab erener'in zor kadın klibindeki köpektir.
*
sevgilimle birbirimize hitap şeklimizde.eski sevgilimle.
sevilen kişinin isminin sonuna o koymak. bu bir türük hastalığı mına koyim

emo naber ??

memo naber ??

cemo naber ??

alpo naber ???
cansu isminin cansularla benim aramda ve belli bir samimiyet sonrası aldığı şekil.
her ne kadar kulağa itici ve kaba gelsede sevdiğim cansulara bu şekilde hitap etmek ayrıca hoşuma gider.
yalnız bu hitabı ekseriyetle sevdiğim cansularla başbaşa olduğumuzda kullanırım, çünkü umumi yerlerde çevrede duyulacak ölçüde cano derseniz pek çok hanımefendi başlarını sizden tarafa döndürürler. aralarından "sen bize cano diyemezsin oğlum, canan diyeceksin anladın mı?! ancak samimi olduklarımız bize cano diye seslenebilir. halk arasında bu hitap canan ismiyle bir anılır bi kere, öğrende gel..." diyerek çıkışanlar olur.
hülasa sevdiğim cansulara cano derim. çok candan ve bir o kadar samimi.
(bkz: mahalle yanarken or saçını tararmış)
bir sevgi sözcüğü. canım'dan devşirme olsa gerek.