bugün

islamı felsefe yönünden savunabilen nadir insanlardan kendileri, tamam oldukça iyi bir tartışmacı aynı zamanda ama yine de bazı konularda fazla abartıya gittiği olmuyor değil. dogmatik bir dinle dogmatik olmayan kuramları birleştirmek zor çünkü. herneyse türkiyede islam üzerine doğru düzgün tartışılabilen insanlardan birisi belkide tek insan diyip kapatıyorum.
Şimdide bunun köpekleri türemiştir.bi de bu eksikti.para dinde arkadaş bu devirde. Boyle milet oldukça.
en büyük başarısı uludağ sözlükte yazmak olan beden yaşı 15 akıl yaşı 0.5 olan çocuklarca saçma sapan eleştirilir.

efendim her dönemde dini yorum uyduran böyle tipler çıkarmış. * lan adamın söyledikleri yeni bir şey değil ki! bu adam gibi düşünen ve yazan binlerce din alimi gelmiş geçmiş dünyadan. aç oku yakala neden böyle boş boş sallıyorsun? de ki salah el muhammed bekr ile hemen hemen aynı şeyleri söyleyen hatta ondan intihal yapan biri de... ne bileyim işte ben ateistim müslüman olan adama laf koymak istiyorum de laf koy ama düzgün koy be... hani kimse "ne diyo la bu gerizekalı" demesin arkandan. adam bir şeyler biliyor desin. ne bileyim abdülkadir el bağdadi de bu tarz şeyler söyledi de... bence saçma de ama böyle boş boş gelme. yazıktır yavrum tokatlarlar.
KUR'AN'I ANA KAYNAK OLARAK ALAN BiR SÜRÜ iLAHiYATÇI, FELSEFECi VE BiLiM ADAMINDAN SADECE BiRiSiDiR. KENDiSi KUR'AN'I ÇAĞA UYDURMAMAKTADIR. OLANI SÖYLEMEKTEDiR. KUR'AN BiLiM KiTABI DEĞiLDiR. KUR'AN DOĞA YASALARINI KOYAN ALLAH'IN iNSANLARA MUHAMMED PEYGAMBER ARACILIĞIYLA VERDiĞi BiR KILAVUZDUR. CANER TASLAMAN, BiLiMSEL GERÇEKLERiN VE KUR'AN'IN ÇELiŞMEDiĞiNi, AKSiNE HEP UYUŞTUĞUNU SAVUNAN SADECE 1 iLAHiYATÇIDIR. ATEiSTLER TARAFINDAN YENi BiR AKIM OLARAK ALGILANIYOR. ANCAK CANER TASLAMAN GiBi DÜŞÜNEN BiR SÜRÜ MÜSLÜMAN VARDIR. CANER TASLAMAN OLANI SÖYLEMEKTEDiR. ÇOK BiLGiLi BiR FELSEFECiDiR.
Caner taslaman gibi adamların memleketimde çoğalmasını beklerken, birde ergen saldırısına maruz kalmış olduğunu görmek üzücüdür.
haklı olduğu bazı konular olsa da, ısrarla bilimle dini kanıtlama çabasına devam etmesi, bunu yaparken vicdani masturbasyon yapan ılık müslümanları fanboy-mürid olarak toplaması ciddi puan kaybettirmektedir.
iSLAM-BiLiM-FELSEFE iLiŞKiSiNE DAiR BiR SÜRÜ KiTAP YAZMIŞ, ÇALIŞMALAR YAPMIŞ FELSEFECiDiR. BÖYLE DÜŞÜNEN BiR SÜRÜ MÜSLÜMANDAN (MESELA BENiM GiBi) SADECE BiRiSiDiR. KENDiSi BiR SÜRÜ ATEiSTi REZiL ETTiĞi iÇiN BU KADAR TEPKi ALIYOR SANIRIM. CAHiLLiK.. NEYSE
http://www.trt.net.tr/ana...anli.aspx?y=tv&k=trt1 CANLI YAYINDA MEHMET OKUYAN iLE BiRLiKTE..
AN iTiBARiYLE TWETTER DA TT OLMUŞTUR.
islamı modernize etmeye çalışan tatlı su müslümanıdır.

aksini iddia eden dindar arkadaşlar; kur'an ı bi zahmet açıp okuyun. kulaktan dolma bilgilerle cehaletinizi gözler önüne sermeyin. ne diyordu ilk emir: "oku"
CANER TASLAMAN'I CiDDiYE ALAN ALIYOR. DENEYCiLiK VE BiLiM HER ŞEYi AÇIKLAYAMAZ. AHLAK iLE iLGiLi BiR SÜRÜ SORUN ORTAYA ÇIKAR. ESTETiK iLE iLGiLi BiR SÜRÜ SORUN ORTAYA ÇIKAR. BiLiM EVRENiN NASIL OLDUĞUNU AÇIKLAR. NEDEN OLDUĞUNU AÇIKLAYAMAZ. ANCAK EVRENiN TASARIMLI OLDUĞUNA DAiR DELiLLER TANRIYI KANITLAYABiLiR. VEYA TASARIMLI OLMADIĞINA DAiR KANITLAR OLMADIĞINI.. ANCAK HASSAS AYARLAR GiBi TASARIMA iŞARET EDEN BiR SÜRÜ KANIT VARDIR. HAYATA MATERYALiST BiR BAKIŞ AÇISIYLA BAKANLAR ZATEN iNANAMAZLAR. YANi METAFiZiKE iNANMA iHTiMALLERi YOKTUR. O YÜZDEN TARTIŞMALARI ANLAMSIZDIR. ANCAK HER ŞEYiN MADDE OLMADIĞINI GÖREBiLENLER GERÇEĞi GÖRECEKTiR.

O
BiLiM, iNSANIN ANLAM ARAYIŞINA CEVAP VEREMEZ. HATTA BAZUI MATERYALiST, ATEiST BiLiM ADAMLARI ''ANLAM YOKTUR'' DEMiŞTiR. HAHAHA NEYSE BUNDAN SONRA YAZMAYACAĞIM. BENi iSLAMA iNANIYORUM VE MÜSLÜMANIM. SiZ iNANMIYORSANIZ SAYGI DUYUYORUM. HADi iYi GECELER. BY
her yeni bilimsel keşfe karşı bunlar zaten kuran'da yazıyordu diyen 24833985049 müslümandan biri. evrim de kuran'da yazıyormuş bak hele.
cübbeli ahmet hoca'dan reddiye yemiş bir adet şovmen felsefeci.

http://www.izlesene.com/v...taslamana-reddiye/7933563
bilişimin zirve çağında, bilginin hızla aktığı ve bilimsel argümanların dışandaki dini, felsefik ve düşünsel, idealist akımların giderek önemsizleştiği, kan kaybettiği dönemlerde böyle adamların çıkması normaldir. bu insanlar dinle bilim arasındaki çatışmayı, yeni krizi bir nevi uzlaşıya, evliliğe dönüştürmeyi amaçlayan mesihler gibidirler. din, giderek bilim ve bilginin gücü karşısında önemsizleşiyor, toplum tabanında da zemin kaybediyorsa, elbet bu adam gibi bilimsel argümanlarla dini ve dinleri kotarmaya çalışan sahte kurtarıcılar sahneye sürüleceklerdir.
BU SENiN GÖRÜŞLERiN. KiMSE SENiN BU SAÇMA FiKiRLERiNE iNANMAK ZORUNDA DA DEĞiL. BANA GÖRE KUR'AN iLAHi BiR KiTAPTIR. VE BUNU SANA ZORLA DAYATMIYORUM. OKURSUN, iNANIRSIN VEYA iNANMAZSIN.. BU SENi BAĞLAR. demagojiDEN BAŞKA BiR ŞEY YAPMIYORSUN.
TANIM: YOBAZ ATEiSTLERi ÇILDIRTAN MÜSLÜMAN FELSEFECi.
yerçekimi ve entropiye inanılmaz. bunlar bilimsel gerçeklerdir. inançla alakası yoktur. ya hadi by arkadaşım ya.
matematiğin m'sinden anlamayan bir felsefeci. geçen bir programda University of Chicago doktoralı fizikçi bir prof. karşısında fizik konusunda ahkam kesmişti. sonunda da kuran'a falan bağlamıştı. ilginç bir kafa. la bu adama en basit fizik sorularını versen çözemez. sözelci lan bu. kalkmış kuantum muantum diye üfürüyor. açmış kuantum'un tanımı vikipedi'den okumuş canlı yayına çıkmış kuantum biliyorum diyor. öyle bir tip.
Ünlü tezleri olan yakından takip ettiğim felsefeci. Ayrıca ateistlerin de sevmediği bir isim. Kendisi itina ile ateist tokatladığı için sevilmez. Bir de ateist beyin yoksunu kişiler bu adama cahil demezlermi ulan neyse.
youtube'u parsel parsel videolarıyla doldurmuş kişi. ne zaman evrene dair videolar izlemek istesem hep kendisi çıkıyor. ne demiş yine bakalım deyip izlemeye kalkınca da uykum geliyor ve kapatıyorum. tamam iyi hoş güzel ve doğru şeyler de söylüyor arada ama değişmeyen ve katı olan tonlarca fikirleri var ve ben bunları mantıklı bulamıyorum ne yazık ki. yok ki şöyle güzel bir pozitivist bir bilimci çıksın taş gibi ve saf bilime dair kanıtlarla kendisinin ve fikirlerinin reklamını her yerde yapsın sonra da ünlü olsun. bakın pozitivist bilimciler yok demiyorum. ben o güzel insanları da biliyorum ama işte onlar böyle çıkmıyor, gidip merak ederek araştırıp kendin bulman lazım. azıcık aklı olan sadece bu adamı takip etmez.
Risale i nur okuyan kuranı kerimi yaşamış yutmuş tam anlamıyla müslüman arkadaşıma sence evrim varmı diye sordum saçlama öyle birşey yok biz gökten şapbadanak indik evrim falan yok diyerek beni tersledi. Sonra caner taslaman nın video sunu attım adam evrim var diyor kuranda evrimle çelişen hiç bir ayet yok diyor dedim.

-Bırak ya bu adamı bu adam din alimi mi ne hadis bilir ne fıkıh felsefeci kafasına göre birşeyler söylüyor evrim teorisi safsatadan ibaret asla kanıtlanmamış zerre kadar delili olmayan bir teori dedi.

Adamı sevmiyor yani kısaca caner taslaman akıllı adam gerçek olan evrim teorisi hakkında birşeyler çıkarmaya çalışıyor ki islam dini yok olmasın. Ama evrim teorisi islam dinine göre ters aga nasıl evrim ile ilgli birşeyler buluyor anlamadım. Adem ile havva nın cennetten dünya ya kovuluyor diyor kuran yani insanlar çat diye dünyaya indi diyor ondan sonra çoğaldılar diyor. Bu adam evrim ile ilgili birşeyler bulmaya çalışıyor. Sonra da arkadaşım gibi ağır müslümanlardan tepki alıyor.
klavye materyalistlerini harekete geçirmiş hem bilim hem felsefe insanıdır. neden bilim insanıdır çünkü burada ve ekşi sözlük denen allah'ın lanetlediği yerdekilerin hayatlarında bir kez dahi olsun boğaziçi üniversitesinin önünden geçemeyeceği okulun sosyoloji bölümünü bitirmiş; dünyanın sayılı üniversitelerinde felsefe alanında yüksek yapmış akademik karakterdir. zira bu anası soğan babası sarımsaklar sosyolojiyi bilim olarak bilmezler ben açıklayım onlara sosyoloji toplum bilimidir şekerler. caner hoca'nın fikirlerine inanmaya bilirsin zira bu çok normal bir şeydir çünkü düşünce sanatı yapıyoruz hatta ateistte olabilirsin ona da hem fikirim ama böylesine üstün ve eğitimli aileden gelen ayrıca kendisine "cahil" diyen ıspanakların hayatlarında giremeyeceği boğaziçi üniversitesini bitiren birine cık cık yakışmıyor size. caner taslaman hakkında ekşi sözlük denen kefere yuvasına baktım gördüm ki bir kaç yorumun dışında herkes nefret kusmuş, lütfen bırakın bu ayakları. yrıca islam'da düşünce adamı sadece caner taslaman'la sınırlı değil islam'ın altın çağını bilen gerizekalılar gazzali'yi, imam-ı rahbani gibi alimleri bilemezler. acaba bu sarımsaklar öldükten sonra orada gazzali'nin yüzü ruhuna bakarak ne anlatacaklar ama yok yok onlar gazzali ile değil zebanilerle cebeleşecekleri için neyse çok konuştuk biraz sakat fikirlilere yönelelim hepsini almayacağım değersiz görüş çünkü şöyle ki:

--spoiler--
"big bang ve tanrı" isimli kitabında entropi ve ışık gibi fizik hadiselerinden felsefi sonuçlar çıkarabilen kişi. çıkardığı sonuçlara bakınca ne felsefeden ne de bilimden bir şey anlamadığı hem felsefeciler hem de bilim insanlarınca teyid edilebilir. meraklısı da beleş olarak web sayfasında sunduğu kitabından ilgili pasajları bulur okur.
--spoiler--

bu arkadaş daha yazmış v.s v.s bak arkadaş ben teologum istersen seni caner hoca'nın karşısına çıkarırım ona sorarsın, çünkü hiç bir kitabını okumadığın belli iki video izlemişsin ötüyorsun burada diğer sakat fikirli arkadaşa bakalım:

--spoiler--
"eskiden, saat ve saati yapan usta arasındaki ilişkiyle, evren ve onun yaratıcısı arasında benzerlik kurma oldukça yaygın bir anlatım şekliydi. son dönemdeki gelişmeler ile bahsettiğimiz analojiye benzer anlatımlar yerine, özellikle olasılık hesabına dayalı matematiksel anlatım yöntemleri yaygınlık kazanmıştır. bu yaklaşım ve yeni elde edilen veriler, tarih boyunca savunulan tasarım delili'nin daha da zenginleşmesine yol açmıştır. tasarım delili ile kastettiğim delil aslında, tarih boyunca savunulan düzen ve gaye deliliyle, inayet deliliyle, teleolojik delil ile aynıdır. bu delilin değişik adlarla incelenmesi; kimi zaman evrendeki düzenin, kimi zaman gayenin, kimi zaman evrenin insan ve diğer canlılara uygun bir tarzda düzenlediğinin ön plana çıkartılması bir şey değiştirmez. çünkü tüm bu yaklaşımlardan, evrenin bilinçli bir güç tarafından tasarımlandığı, evrendeki tasarımın üstün bir kudret tarafından gerçekleştirildiği ve evrenin tesadüflerin eseri olmadığı anlaşılır. evrendeki farklı aşamaların canlıların oluşacağı şekilde yaratılması, bir gayeye uygun yaratılışı(teleolojiyi); yıldızların, atom-altı parçacıkların, dünyamızın ve canlı bedenlerinin mükemmel işleyişi düzeni; evrendeki tüm oluşumların canlı hayatın oluşacağı ve süreceği şekilde gerçekleşmiş ve gerçekleşiyor olması ise inayeti gösterir. bu yüzden kitabın bu bölümünün başlığını; dileyen düzen delili, dileyen gaye delili, dileyen inayet delili, dileyen de batıda yaygın olarak kullanılan deyimiyle teleolojik delil olarak görebilir. "
--spoiler--

güldüm gerçekten, ekşidekilerle hiç bir farkı yok bu düşünce sahibinin hatta düşünce sahibi bile değil bunun tanrısı doğa peygamberi dawkins olmuş. sakat fikir boşa demiyoruz zira birini eleştirmek, yermek için ancak onun kadar iyi bir eğitime ve düşünme meziyetine ulaşmak gerekir. teolojik delille aynıdır sen teolojiden bir habersin be arkadaş. yazık...

bir sakat daha:

--spoiler--
"bağnaz" sözcüğünün içine aklına eseni koymaya çalışırken kendisi kişilik olarak kelimenin içini fazlasıyla doldurmuştur bile. entropi ile çoklu evrenin deneyselliğini açıklamaya çalışandan tut, sosyolog kimliğiyle genetikçilere biyoloji dersi vermeye kalkan caner efendiye gel. evrimcileri kızdırmak bir yana anca güldürür bu zevat...
--spoiler--

acaba zevat dediğin adam kadar antropoloji veya biyoloji bilgisi var mıdır? hatırlatmalıyım ki evrimi hem matematiksel hemde fiziksel açıdan ispatlamak imkansız, peki milyarlarca yıl öncesi canlılardaki doğa olayını eğer imkanın varsa gözlemle, adamın dediği yanlış bir şey değildir. ama sen bilgisiz isen yapacak bir şey yoktur.

bir sakat fikir daha:

--spoiler--
ahah ha fakir fukaranın beynindeki basit kategoriler tarafından anlaşılmaması doğalmış. ama sözlükte kıçını kaşıyarak entry girmekten ziyade meziyeti olmayan, google'de üç kuruşluk şeyi araştıracak beyne sahip olmayanlarca anlaşılmaktaymış.

cihan saçlıoğlu'dan yediği akademik ayardan sonra kendisinin sekreter sandalyesindeki gerinmesi azalmıştı ki, aklı sadece ateizm/varoluşçuluk karşılaştırmasına basanlarca kıçı tekrar havaya kaldırılmaya çalışılmış. bu zavallıların fizik kural ve kanunlarını beyin denen organla değerlendirmek yerine basmakalıp hikayelerle yorumlamaları beyin kapasiteleri ve kategorileri açısından yeteri düzeyde fikir vermektedir.

google'a bakmaktan öküzün trene bakmasını anlayan eğitimsiz ergenler için kaynak verelim de cehaletleri körelsin:

(bkz: hugh everett)
(bkz: andy albrecht)
not: ama yok yok, sen hocaefendinin fasiküllerini okumaya devam et. arada bir de millete ateist sıfatı yapıştır ki seviyene yakışsın...
--spoiler--

akademik ayarmış, yahu konuyu başka yere çeken cihan efendi'ye gereken cevabı bir felsefeci ve sosyolog olarak vermiştir kendileri sana mı kalmış senin akademik kimliğin nedir?

bu militan ateistlerin zırvalarını spoiler yapıyorum ki bütün sözlük ahalisi saçmaladıklarını görsün, adamın kafası sadece maddeye çalışıyor sonra gelip kendisinden üç gömlek bir prof.a kendince çakmaya çalışıyor anlaşılabilir bir şey değildir...
türkiye de dini anlamda bilgisine en güvendigim insandir.

saka bir yana da bu adami dinleyin arkadaslar.

evrim allahin var olmadiginin kaniti degildir diyor. cern e destek verilmelidir, müslümanlar icin de önemlidir diyor. vs vs.
sadece kur'anı baz alan (onuda yanlış anlamış) hadisleri umursamayan ve çok ciddi yanlışlar içersinde olan sözde din adamıdır.