bugün

sesinde insan anlam buluyor, duygu buluyor. dinlerken "sadece" söylemediğini hissettiriyor, sanki yaşıyor.

"daha çok şarkı söyle
daha çok dinleyeyim seni."
yaşlanınca mustafa üstündağ'a benzemesi muhtemel harika sesli adam. *
görsel

görsel
çok güçlü bir sesi olan TNK vokalidir kendisi. canlı performansları da oldukça başarılı. 1984 doğumlu , bazı yerlerde ikizler burcu olduğu yazılıyor bazı yerlerde ise balık. balık olsun bence, daha çok yakıştırdım kendisine.

edit: balıkmış.

bu da dinlenesi bir canlı performans videosu:

http://www.dailymotion.co...tnk-kalpsiz-akustik_music
farklı ses tonuyla, dinlenesi tnk vokali.
günün birinde hayatımın soundtrackini yapsın ve söylesin istiyorum. öyle güzel bir ses, öyle iyi bir yetenektir.
tnk'yi tnk yapan adamdır caner karamukluoğlu. şarkıyı söylerken bakıyorum o gözlerindeki ışığı görüyorum. bu işi ne kadar severek yaptığına şahit oluyorum her seferinde. çok başarılı olmasını istediğimdir ayrıca. şahsi kanaatimce bir grubu izleyince şarkı sözlerini sindirince anlarsınız bu adamların amacını. 6 yıllık tnk dinleyicisi olarak şunu gördüm ki bu adam işine aşık. bu da bir grubu dinlemenin, gidip cdlerini edinmenin ve konserlerine gitmenin ön koşulu kanımca. piyasa içinde kaybolmamasını, sadece içinden geldiği için şarkı yapmasını, kemikleşmiş dinleyici kitlesinin onu hep dinleyeceğini bilmesini istediğim müzik adamı.
ankara'da kendisine rastlamak da pek kolay ayrıca. * ergen hayranlardan sakınmak adına koordinat vermiyoruz tabi.
evdeki ses programında ya çok hastaydı ya da bildiğin akşamdan kalmaydı. ayrıca birsen birdir'e dikkat etsin.

sesi çok güzel olan adam. hey pardon isimli şarkıda bunu bir kez daha gördüm. aslında duydum.
tnk grubunun kurucusu ve solistidir. caner grubu lise yıllarında ankara'da kurmuştur. sesi beni benden alıp başka yerlere götürüyor.
tnk grubunun vokalisti müthiş sesli güzel adam. detonesiz, temiz şarkı söyleyen ve zor seslere cıkabilen ender rastlanan cinsten
sese sahip rock piyasasında ki en iyi vokallerden biri.

(bkz: ağla)

http://www.dailymotion.co...-yuxexes-performans_music
kendisini yıllardır dinleriz. tnk grubunun vokalidir. grubun iyi çalmasının, has bir grup olmasının yanısıra dikkat çeken şeyin bu şahsın sesi olduğunu şiddetle belirtmek isterim. öyle bir sestir ki o; biryerlere gidersin, girersin dibine kadar ama tam noktasıdır. birdaha çıkabilir misin bilinmez ama. yine yazı bekleriz şarkısında bu dediğim şey çok daha iyi gözlenebilir. aman uygulamayınız orası ayrı. kendisi ankaralı. bilkent mezunu. annesi ise ankara üniversitesi tıbbi biyoloji ve genetik ten efendim. Ayrica european society of human genetics e üye. bu kadar bilgiyi bende biyolog ve müstakbel moleküler biyolog olma yolunda gittiğimden biliyorum. makaleleri falan çok iyi hocamızın. bir akademisyen çocuğu yani. hatta okuduğum bir röportajda, caner'in annesine daha lisedeyken dinlettiği ilk kayıtları için yorumunun 'teneke gibi' demesi de gülümsetmiştir beni. hep söylesın, hıc bırakmasın muzıgı. bızde kaybolalım onun o unıque sesınde. olmaz mı?
tnk grubunda bulunup cok sevdigim bir sanatci. sesini cok iyi kullanmasinin yaninda seyirci ile iletisimi de cok iyiydi. tesekkur kelimesi bana mesafeli gelir, caner her alkis icin surekli sagolun diyordu. mutevazi ve adam gibi sanatci.
http://m.youtube.com/watch?v=TujmiPQuoJg

Güzel sesli adam.
sesine aşık olunası adam.
(bkz: tnk)