bugün

bakımsız pis olan klasik bir cami tuvaletine su dökmek için girip çıkışta para bekleyen adamı gördüğümde adamın ısrarlı bakışlarına dayanamayıp cebimden para çıkartmak zorunda kaldığım durum sonucu öğrendiğim para tuzaklığı.
camiye sadece hela gözüyle girenlerin de olmasından mütevellit haklı sebebi olan durum.
dinin ekonomiye dönüşünü gördüğümüz durumdur. cami tuvaleti neticede paralı olmasına ne gerek var hani ibadethaneler allahın eviydi, tuvalet camiye bağlı değil mi? yani bir yerde evin tuvaleti. ben sanmıyorum böyle bir şey hoş karşılansın sonuçta siz evinize gelen bir misafirden tuvaleti kullanıyor diye para almıyorsunuz ya da bir başkasını görevlendirmiyorsunuz para alsın diye.
O tuvalette bir gorevli duruyor bu bir gider.

Tuvaletin elektrik su ve temizlik giderleri var.

Ee ne bekliyorsun tabi ki parali olacak idiot musunuz?

Cami tuvaleti bedava bile olsa insan cikartir 3 - 5 kurus yine verir. Camiye bagis yapin ki camilerde duskunleri fakirleri kollasin gozetsin.
dünyanın en saçma uygulamasıdır.
Bazi insanlarin ekmek parasi kazanmasini saglayan durumdur. 1 tl icin gotunu bayrak eden yazarlar tarlaya sicabilirler.

Edit: yarasi olan eksiliyor..
namaz da paralı olsa imamların parası bizim cebimizden çıkmasa keşke. ama o zaman kimse namaz kılmaz.
imamlar raket başına para alsa daha iyi olur

herkeze böyle zikirmatik gibi bişey taksınlar

çıkışta : kaç raket ? hedaayesi şu kadar, fiş de verem mi abime.

akabenin dini getirdiği yere bak.
diyanet işleri bakanlığının bütçesine bakılınca soygundur. Görevliden falan bahseden olmuş camilerin zaten maaşlı temizlikçileri var bi zahmet tuvaletleri de temizlesin. Tuvalettin girişinde oturan adam temizlik için değil tahsilat için bekliyor.
vahim durumdur.
hele ki kelle basi bir lira ve daha fazla alan tuvaletler var ve bu tuvaletlerin buyuk cogunlugu bakimsizliktan neredeyse kirilacak vaziyette leş bir sekilde hizmet vermektedir.
ulan o kadar para sogusluyosun hadi onu gectim temizlik imandan ona niye gelmiyorsun.
tamam turkiyede 7 den 70 e tuvalette sicmayi bilmeyen comar dolu olabilir ama sende burayi temizleyeceksin.
ben belki benden once giren dingilin biraktigi gibi bulmak istemiyorum. bi kere tuvalet dedigin yapinin icinde su muntazam dortlu olacak.
(bkz: surahi)
(bkz: firca)
(bkz: mendil)
(bkz: sabun)
velhasilkelam o parayi aliyorsan bile hakkini vereceksin hakkini.
cami mami geç bunları

millet bakıyor ykarda ne işler dönüyor

la bu alemin kerizi benmiyim ?

memlekette nereye gidersen

fırsatı ele geçiren bir yerden dayıyor

sistem bu.
rezilliktir, soygunculuktur..
gider şu bu, tamamı safsata..
huşu içinde sıçarken araya maddiyatın girmesi sonucu o mistik anlamın bozulmasıdır. sonuçta cami tuvaletleri daha uhrevi yerler oluyor ve insan sıçarken adeta tanrıyla konuşmuş gibi oluyor.
Aslında anlayabilen için gizli bir mesaj içerir. Olay çok net!
cami kenefini gönüllüler mi temizliyor dedirten durumdur.
Baban temizliyor ztn.
çok enteresan bir vaka.
Zorla insanları cami duvarına işetecekler...
Giriş beleş olup çıkış ücrete tabidir.
Elini kolunu sallaya sallaya girersin ödemeden çıkamazsın.
sıçtığın boku temizlemek için su döken tuvaletçi amcanın mayişi nasıl çıkacak.
mesela kadıköy çarşıda bir tuvalet var, giren çıkan sayısı belli değil. o adam Audi A8 kullanmasın mı yani? sizin derdiniz tuvalet değil, sizin derdiniz islam...
artık değildir galiba yani en azından üsküdar ve bizim bahçelievler'de ücretsiz.
nah değildir. daha dün gittim. eleman yüzüme bakıyordu para diye verdim sövdüm çıktım.
beleş olsa içine sıçar bu millet ama !..
Lan true kaç para verdin?
Ben sana iki mislini vereyim sus be fakir!