bugün

manasız, boş, zevksiz bir ölüm.

(bkz: sevgiliyle çatıdan atlamak)
(bkz: temizlik şehidi)
eve temizlikçi almama nedenidir. şahit mahit yazarlar sonra al başına belayı.
ufaklıktan beri hala annem temizlerken aklıma gelen ölüm şekli. içim ürperir, titrerim. allah korusun.
Bu korkudan olsa gerek evde camlar hiç silinmez. En sonunda anne çıldırır.
(bkz: ölümden daha kötü bişey varsa anne dırdırı)
(bkz: pisi pisine bu dünyadan gidenler.
sara hastalarının başlarına gelmesi muhtemel olay. camı silmek için dışarı doğru uzandıkları bir anda, kriz eşiğine gelen bünye kendini toparlayamıyor ve çok acı ki bu olay gerçekleşiyor. üzerine espri dahi yapılmaması gerekir, sara hastalığı olan kişilere bu tür işler yaptırmamak ya da engel olmak gerekiyor.
zaten düşmek eylemi aşağı doğru gerçekleşir ama haydi anlatım bozukluğunu yok sayalım; gerçekten acıklı bir ölüm şeklidir;vücudun pekmezinin akması işten bile değildir.
Camın dışını silmenin gereksiz olduğunu ölümle hatırlatan olay.
düştüğünde henüz ölmemişken kafasına düşen su kovasıyla ölmekten daha az acıklı durumdur. oyüzden söylüyorum camları silerken kovayı uzakta tutun, ölüyorsanız da düştüğünüzde ölün.
(bkz: niyazi olmak)
ecel tabi ama pisipisine ölmek tanımına da uymuyor değil hani.
ülkemizde çok sık görülen olaydır.
http://www.haberturk.com/...rken-beton-zemine-cakildi
http://www.ntv.com.tr/tur...du,TySxC0UNF06gaiM93TpCyA
Dün ordu'da bir kadın yine bu sebepten vefat etmiş.

Amına koyim en mana veremediğim şey cam silme işi. Her sene bir sürü insan düşüp ölüyor lakin halen akıllanmıyorlar.

Bu ne gerizekalılıktır ya.
en üzüldüğüm konulardandır. yazık..
Kader olduğunu düşünmüyorum. Bile bile lades. Geçen gün cama çıktım banka temizlik personeli getirmiş. Adam camın dışına çıkmış camları siliyor. Üzüldüm. Bankanın böyle bir şeye izin vermesi de çok yanlış. Kadınlar da inanılmaz risk alarak çıkıyorlar cama. Zaten temizlik maddeleri ellerinizi kayganlaştırıyor. Tutunamazsınız!
annemin korkamadan cama çıkıp temizlemesi her zaman aklıma bu düşünceyi getirir umarım yaşamam.
kader diyen varoslar var. bunlar is güvenliginden bir haber.