bugün

kaybetmeye mahkum cizgi film kusu..
-ama bu haksizlik öyle diil mi?
(bkz: kaybetmeye mahkum cizgi film karakterleri)
kuş deği civciv olan çizgi dizi kahramanı.civciv olduğundan yumurtası hala başındadır.gerçek hayata dair mesajlar verir. "ama haksızlık bu öyle değil mi" dediğinde yiyesim gelir. *
siyah bir civcivdir. kafasında daha beyaz yumurta kabuğu vardır.
Kafasında yarım kabuğuyla dolaşan ve her macerasında "ama haksızlık bu öyle değil mi?" diyen minik civcivin adı.Çok şirindir, biraz da saf.başına bin türlü bela açar, kabak başına patlayınca da "ama haksızlık bu öyle dii miiii" diye sızlanırdı.
(bkz: küçük emrah)
Aslen italyan orijinli olan "Kalimero", Toni Pagot ve Nino Pagot'un eserinden uyarlanmıştır. Yeni doğmuş, kabuğunun yarısını kafasında taşıyan ve sürekli uçma hayalleri kuran ve başını belaya sokan siyah bir civcivin öykülerini anlatan anime, Türkiye'de de gösterilmiştir. *http://www.anime.gen.tr/animetanitim.php?id=648
kendi kendine yumurtadan çıkmış melankolik tavuk civcividir. sevimliliğiyle ters orantılı talihi her defasında hüzünlendirir idi. belki de yurdum çocuğuna benzediğindendir.zaten akdenizli bir karakterdir her daim kazanan anglosakson süperkahramanlardan veya suni japon zımbırtılardan değildir.
küçük emrahın çizgi film versiyonudur.sürekli acırdım bu salak civcive,clementine ile beraber ruh sağlığımızın içine etmiştir.o zamanlar bunun şampuanları vardı bitince kutusu bana oyuncak olmuştu.hala malmotla beraber rüyama girer.
'böyle bir sevimliliği nasıl yakalamışlar' ve 'böylesine sevimli bir karakter nasıl böyle kaybolur gider' şekline soruları akla getiren cücük. Moby'nin 'disco lies' klibindeki tavuk calimeronun büyümüş halidir. neydi ne oldu...
(bkz: Moby - Disco Lies)
her zaman doğruyu söylemenin işe yaramadığını taaa o yaşlarda anlatmaya çalışan civciv. * * *
görsel
yeniden yayınlansa da seyretsek.
hep doğruları söylerdi, ama hep haksızlığa uğrardı o dönemde bana verdiği tek şey bu çizgi filmin hiç bir zaman doğru söyleme... *
zeki, çevik, ahlaklı, hep doğru söyleyen kabuklu civciv. (bkz: ezilenler)
Disney junior kanalında halen yayınlanan sevimli çizgi film.
kafasında kırık yumurtayla gezen, ama bu haksızlık öyle diil mi?diyen biraz ezik bir çizgi film karakteri.

hatırladığım kadarıyla bir bölümünde babası buna spor loto kuponu vermiş, bu da kuponu yolda kaybetmişti. daha sonra nasıl oynanıyordu bu diyerekten kuponun tüm maçlarına çarpı atıp beraberlik oynamıştı. babası da tüm maçların berabere oynandığını görünce, sinirden kuponu yırtmıştı. maçlar bitip sonuçlar açıklandığında,tüm maçların berabere bittiğini gören baba, tekrardan calimeroya bağırmış ve bizim civcivin ağzından yine o meşhur repliği dökülmüştü. "ama bu haksızlık öyle diil mi"
görsel
bu gözünün ferini s*ktiğime spor loto oynatan babanın da yanına koyayım afedersiniz..
kafamda kırık yumurtayla loto bayisine girsem sırtımda sopa kırarlar amk..
Ama haksızlık bu öyle değil mii diyen iyi niyetli ama saftirik çıktığı yumurtanın kirik kabugunu kafasında taşıyan calimero'yu özledik.
Kafasında ki yumurta finalde bile çıkmıyor. Kokmuyor muydu acaba pis pis.
Kanımca gelmiş geçmiş en sevimli çizgi film karakteridir bir o kadar da şanssızdır kendisi.