1. 1.
  Marty Friedman ve Jason Becker'ın kurduğu Amerikalı Shred/Speed Metal grubu. Ayrıca bateride Atma Anur, bass gitarda Jimmy O'Shea ve vokallerde Peter Marrino vardır ama grubun en büyük özelliği gitaristleridir. Grup, Jason ve Marty'nin solo albüm çalışmalarına ağırlık vermeleri üzerine dağılmıştır. iki albümleri vardır: Speed Metal Symphony (1987), Go Off! (1988)
  2 ... shakesbeer
 2. 2.
  marty friedman ın deneysel müzik icra ettiği projedir; ninja çok hoş bir parçadır.
  ... disco inferno
 3. 3.
  iki gitar virtüözü jason becker ve marty friedman tarafından 1986 yılında kurulan speed metal grubu. speed metal symphony (1987) ve go off! (1989) adlı iki albüm yapan grup, iki gitaristin başka projeler denemek istemesi nedeniyle gruptan ayrılmaları sonucu dağılmıştır. o kısacık dönemde speed metalin en güzel örneklerini sunmuş, özellikle iki virtüöz gitaristin mükemmel uyumu ve harika sololarıyla büyük bir başarı elde eden bir grup olmuştur. ilk albümde marty friedman, ikinci albümde ise jason ön plana çıkmıştır.
  2 ... johnnyturhan
 4. 4.
  grubun lead gitaristi marty friedman'dir ama onun atamadığı soloları atanda jason becker'dır.

  ironik bir isime sahiptir. jason ve marty uyum harikaları yaratırlar çünkü.
  ... saklanan saman
 5. 5.
  teknikleri sınırları aşan, riffleri ve soloları havada uçuşan neo-klasik speed metal grubudur. iki gitarist arasındaki uyumun nasıl olacağını gösterir adeta. amma velakin jason becker'in hastalığı * ve marty friedman'ın solo projelerine ağırlık vermek istemesi üzere 2 albüm çıkartıp dağılmışlardır, efsanedir.
  ... metal15
 6. 6.
  hala hala ve hala vokallerine sövdüğüm gruptur. ulan bu grupta ne işi var vokalin?

  hayvani iki gitarist var, iyi bir baterist var, deli dehşet sololar var, muhteşem bir uyum var... ama işte dönemin ticari kaygıları doğrultusunda 2. albümde bir de gereksiz mi gereksiz vokal var. olmaz olaydı...

  sadece iki albümü olmasına rağmen, benim için gelmiş geçmiş ve gelecek en iyi gitarist jason becker ve tüm zamanların en iyilerinden biri olan marty friedman' ın muhteşem bir uyum yakaladığı efsane gruptur.
  ... meursault samsa
 7. 7.
  yedinci nesil yazar.
  ... yekalkan
 8. 8.
  son yaptıklarında silinirsin diye uyardığım ama uyarıları s*klemeyip devam edince uçurulan yazar. oysa nede güzel girdileri vardı. yazık oldu.
  ... kandan korkan fampir
 9. 9.
  1986 yılında gitarist Marty Friedman ve Jason Becker tarafından kurulmuş bir Amerikan neo-klasik speed metal grubudur. ilk albümlerini 1987'de Speed Metal Symphony adıyla çıkaran grup; 1988 yılında da Go Off! isimli albümünü yayınlamıştır. ilk albümde bestelerde daha çok Marty Friedman görülürken; ikinci albümde Jason Becker de yeteneğini gözler önüne sermiştir. ikinci albümlerinden bekledikleri satış rakamlarını alamamak ve Marty ile Jason'ın farklı projeleri olması grubu dağıtmıştır. Grubun dağılmasının ardından Marty Friedman Megadeth'e katılmıştır. Megadeth'in yanı sıra solo projelere de imza atan Marty, şu an Japonya'da yaşamakta ve solo projelerine devam etmektedir. Megadeth grubundan 1999 yılında ayrılmıştır ve 2004'te Dave Mustaine'in tekrar gruba çağrısını reddetmiştir. Jason Becker ise yoluna sadece solo projeler ile devam etmiştir. 1990'larda yakalandığı hastalık (ALS nedeniyle önce kollarının daha sonra da gözleri hariç tüm vücudunun kontrolünü kaybetmiştir. Doktorların 5 sene ömür verdiği Jason, hala yaşamakta ve gözüyle dış dünya ile iletişimini sağlamaktadır.

  https://tr.wikipedia.org/wiki/Cacophony
  ... hasmet ibriktaroglu
 10. 10.
  Arada bir mp3 arşivimde denk gelen pek sevmediğim grup.
  ... ne kadar iyisin