bugün

nedenini sorunca; "çöp kamyonunun arkasından tutunarak gideceğim" diye belirten çocuktur. yaşanmıştır. çocuk olmak işte.
büyüyünce "doktor olmak istedim çöpçü oldum ühühühüüüü" diyeceğine
"çöpçü olmak isterdim ama devlet memuru oldum eheheheh" diyecek çocuktur. candır
kendini küçük yaşta çevreye adamış ve aklını kullanarak kolay yolu seçmiş çocuktur.
büyüyünce ne olcaksın deyince çöpçü diyen çocuk, artık büyümüştür, en azından büyüklerinin gözünde.
benim kuzendir. annesi olan halam da ol olum aferin aferin ol diye kızınca da küçük yaşına rağmen yoksa çok az mı para alıyolar deyip vazgeçmiştir. şimdi ingilizce öğretmeni.
mütevazi çocuktur.
abimdir. evet şaka yapmıyorum çöp arabalarını çok severmiş.
beklentileri azaltarak yaşamanın önemini o yaşta keşfetmiştir.
- büyüyünce ne olacaksın bakiim?
+ çöpçü.
- aferin yavrum, aferin. ben "doktor olucam, mühendis olucam" dedim de noldu sanki. bi sikim olmadı amına koyim!
+ sik dedi! amına koyim dedi! aneeeeeeğğğ!
(bkz: bu bendim lan)

büyüklerini kafaya alan çocuktur.

gülüyolardı böyle deyince. sıkıcıydı ama doktor olcam öğretmen olcam demek. hala da sıkıcı. bende kendimi karaktersiz sanırdım ilk defa değişmemiş kararım. ama haa çöpçü olmak şimdi zevkli mi dersen yok şaka canım işte. ben çocuk kafamla şaka yapmışım anlamamışlar. arada hala derler sen zaten küçükken çöpçü olcam derdin diye.

aradan 15 yıl geçmiş hala anlaşılmamış bi şakam var. ama ölünce anlaşılcak benim şakam. aradan yıllar geçicek vay be adam şakacı adamdı dencek benim için. (bkz: orucun başa vurması)
(bkz: o benimdir o benim)
yok lan! zekadan değil. o çöp arabasının üstünde diye dönen* ışıktan.*
- büyüyünce ne olacaksın yavrucum?
+ çöpçü.
- aaa neden?
+ ortada çok pislik var temizlemek için, ilk başta sen ve senin gibiler.
- a-aaa ne ayıppp!
+ bi daha "büyüyünce ne olacaksın" diye sorarsan sülalene söverim.
- lşwfeşwelfşwefjlejflkwekfj
(bkz: çöpçüler de sever)
normaldir. çöpçü olmak kader değil bir meslek bir arzu olabilir pekala.
gözü pek de yükseklerde olmayan çocuktur. muhtemelen kıt kanaat geçinen bir ailenin çok sayıda çocuklarından biridir.
oynadığı evcilik oyunlarından esinlenerek bu mesleği seçen çocuk.

not:ben de berber olmak isterdim.
bir isyan olabilir ;

baba:benim kızım doktor olacak !
anne:benim kızım avukat olacak !
amca:benim yiğenim öğretmen olacak !
dede:benim torunum piskolog olacak !

dayanamarak

kendi:yeter uleyyn çöpçü olacam çöpçüüü !

daha beteri var ;

(bkz: baba ben oruspu olacağım)
" Çöpçüler bile yüksek maaş oluor " hurafesine aldanmış çocuk.
gerçekçidir ya da zekice davranıyordur. doktor, mühendis olacağım deyip de sonradan çöpçü olmaktan iyidir.
daha o yaşta ayar vermeye başlamış çocuktur soruyu sorandan daha çok hayatta ilerlemiştir.
çocuğun gerçektenmi yoksa sinrdenmi böyle cevap verdiğini bilmek gerekir zira banada bu soruyu yönelttiklerinde kızar ve içimden lan ne yapcan sanane a.q ne olacaksam olucam sanki öğrenince eline bişeymi geçecek mafya babası olucam lan diyesim gelmiştir.
en azından idealist.
doktor, avukat vs. diye cevap veren çocuklardan daha gerçekçi olan çocuklardır. ilerde hani sen doktor olucaktın niye çalışmadın bık bık bık gibi sözlerle de karşılaşmaz.
(bkz: aaa bu bendim lan)