bugün

En güzel gripin şarkılarından biridir.
"hadi durma ağla, ağla
yaşlar kurur zamanla, ağla.
böyle kahpedir dünya,
son bulur kollarında.

hadi durma ağla, ağla
yüzünü ıslatmasan da ağla.
belki hepsi bir ruya
son bulur kollarında."

https://open.spotify.com/...&utm_source=copy-link
yapmayın şöyle şeyler, ben mantık adamıyım hem de müzisyenim... tezat gibi, çünkü duygunun nasıl boktan bir şey olduğunu müziğin illüzyonuyla anladığım için mantıkçıyım... neyse başlığı görünce durduk yerde 16 sene önce lise 2'de dinlediğim yıllara gittim. o yüzden yapmayın şöyle dedim * hala dinlemiyor muyum ? hayatın nasıl kahpe bir yer olduğunu anladıktan sonra daha fazla dinliyorum... ama gripinin o yıllardaki her şarkısı bilinçaltını oldukça yoran türdendi, sanki silah zoruyla ağlatmak istiyormuş gibi. yoksa grup efsane kaliteli. bu şarkıda özellikle duygunun peak yaptığı bir nokta var ya, işte müzikte illüzyon odur. frekanslarla peak yapacak noktaya taşırlar insan beynini, sonra o peak noktasında beyne darbe indirirler. dinleyen ne oluyo amk olur bir an. o kısım hani bir duraksama kısmı var, efekt olarak delay deriz ama halk arasında eko diye bilinir, cümlelerin tekrar ettiği yer yani işte o kısım biter bitmez söyle kaç yaşındasın, dertlerin başındasın kısmı darbe kısmıdır.
Belki kahpe olan dünya değil insanlardır.
Ağzıma sıçmış şarkılardandır kendisi.
Tam şimdi çalan şarkı, ne ara yazdım diye düşündüm.

Allah adamın saç tellerinden alıp sesine vermiş ama öyle böyle değil. Sözler ayrı zaten.
bir şarkı. gripin gecesi olsun bu akşam madem.
Ergenlik yıllarımda geceleri ağlayarak dinlediğim şarkı. istisnasız her an geçmişi özlüyorum.
Son zamanlarda beni anlatan şarkıdır.
hadi durma ağla,ağla
yüzünü ıslatmasan da ağla
belki hepsi bir ruya
son bulur kollarında...
Gripinin muhteşem bir şarkısıdır. Alır götürür.
"Hadi durma ağla ağla yaşlar kurur zamanla ağla
Böyle kahpedir dünya son bulur kollarında
Hadi durma ağla ağla yüzünü ıslatmasanda ağla
Belki hepsi bir ruya son bulur kollarında
Hadi durma ağla ağla böyle kahpedir dünya!"

https://youtu.be/FQcdTxzzL4I
bu şarkı çıktığında 2006 yılında bursa'da 19 yaşına bir üniversite öğrencisiydim. kendimce sıkıntılarım dertlerim vardı. başa sarıp sarıp dinlerdim bu şarkıyı.

ondan sonraki yıllarda da kötü hatta çok daha kötü dönemlerim oldu. bu şarkıyı her dinlediğimde bağıra bağıra, avazım çıkana kadar söyleme isteği doğardı.

hani şarkıda deniliyor ya söyle kaç yaşındasın? dertlerin başındasın. şu an 30 yaşındayım, dertlerin en azından başını geçtiğimi düşünüyorum. ama şöyle de bir şey var, kaç yaşına gelirsen gel, hayat sana bir şekilde böyle kahpedir dünya dedirtiyor.
Yıllar sonra dinledim yine huzunlendirdi acıtan şarkı .
'ince ince titremen
soğuktan mı sanırsın ?'

(bkz: durduk yere adamın amına koyan şarkılar)
ince ince titremen
soğuktan mı sanırsın ? Fena çarpan gripin şarkısıdır .
gripin'in en güzel şarkısıdır. evet.
sanırım lise sondaydım bu şarkı çıktığında.
her neyse şuan dinlemekte olduğum güzel şarkıdır.
eski günleri yad ediyorum.
hadi durma ağla ağla... yaşlar kurur zamanla ağla... böyle kahpedir dünya...son bulur kollarında...hadi durma ağla ağla... yüzünü ıslatmasan da ağla belki hepsi bir rüya...son bulur kollarında; diyen adamın şarkısıdır...
gripin'in güzel şarkılarındandır. unutulmaz. evet.
bunalımdayken süper gider. bir de böyle isyan dolu bir bunalımsa, doğa üstü güçlere falan sesini duyurmaya çalışıyorsan off. son ses açılıp son seste eşlik edilir. canım bunalım çekti.
kendini ardı ardına 32 defa dibletebilen bir parça. her seferinde şarkıyı sanki ilk kez dinliyormuşsınız hissiyatı veriyor, sıkmıyor.
hiç kimse mi fark etmemiş anlamıyorum ama bu şarkıda Birol* bariz bir şekilde, üstüne basa basa "yanlız, yanlızlık" falan diyor. kulağımı o kadar tırmalıyor ki bu güzelim şarkıyı dinleyesim gelmiyor.
gripin grubunun son albümü* çıkıncaya kadar en güzel şarkısı olarak yerini koruyan şarkı.
leyla ile mecnun dizisinden tanıdığımız beste bereket'in rol aldığı klip.
böyle kahpedir dünya...
hala dinleniyor, lokum gibi şarkı...
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar