bugün

gripin'in ikinci albümünün çıkış parçası olması muhtemel eser.
sözleri güzel bir gripin şarkısı,ayrıca yeni albümün adı. *

söyle kaç yaşındasın
dertlerin başındasın
istisnasız her an
geçmişi özlüyorsan

bilmem kaç yaşındasın
gözleri yaşlardasın
istisnasız her an
yarını düşlüyorsan

yolculuk nereye
neler uğruna ölmeye
dört yalnızlıkla bir doğruyu götürmeye

hadi durma ağla,ağla
yaşlar kurur zamanla,ağla
böyle kahpedir dünya
son bulur kollarında

hadi durma ağla,ağla
yüzünü ıslatmasan da ağla
belki hepsi bir ruya
son bulur kollarında

söyle kaç yaşındasın
herkes kadar yalnız mısın ?
ince ince titremen
soğuktan mı sanırsın ?

bilmem kaç yaşındasın
herşeyin farkındasın
acılar biriktirip
damla damla harcarsın

yolculuk nereye
kimler uğruna ölmeye
dört yalnızlıkla bir doğruyu götürmeye

hadi durma ağla,ağla
yaşlar kurur zamanla,ağla
böyle kahpedir dünya
son bulur kollarında

hadi durma ağla,ağla
yüzünü ıslatmasan da ağla
belki hepsi bir ruya
son bulur kollarında

söz : birol namoğlu - haluk kurosman
müzik : murat başdoğan - birol namoğlu
bu parça için sayfalarca yazsam yine istediğim hakettiği cümleleri kuramam sanırım daha iyisini dinledim mi uzun zamandır kesinlikle hayırrrr!!! daha ruhlu söyleyenini duydum mu hayırrrrr!!! çok başka bu şarkı konserlerde bağara bağara söylemek için gün sayıyoruz hep beraber... gripin farkı deniyor buna sanırım...
yakın zamanda kliplenen kısa zamanda müzik piyasasında yeniden fırtınalar estirecek gripin grubunun 2. albümünde yer alan çıkış parçası hep beraber "böyle kahpedir dünya" diye bağırmak için gün sayıyoruz...
telkin yoluyla insanlari aglatmaya yonelik, yikici etkili gripin $arkisi.
http://www.youtube.com/watch?v=HQ4WgIN0cEs adresinden klibi izlenebilecek süper şarkı.
insanı harab, viran, ziyan eden şarkı. böyle kahpedir dünya...
"dört yalnızlıkla bir doğruyu götürmeye" sözüyle, "kelimelerle daha iyi nasıl oynanır ki?" diye düşündüren şarkıdır. ağlatır...
powerturk te sıkça çalan etkileyici söz ve müziğe sahip giripin şarkısı.
muhteşem sözler ve müzik... ne denilebilir ki, eurovision temsilcimiz olan şarkının açıklandığı şu günlerde insana, keşke o da böyle sıkı bir şarkı olsaydı hatta bu olsaydı diye düşündüren şarkı.
çok güzel şarkı, sözler mükemmel ama yorum olağanüstü olmuş öyle içten öyle dolu söylenmiş ki sözlerin bile önüne geçiyor. hissedilmiş ve hissettiriyor, dinlerken ağlamamak veya ağlamaya yakın durmamak mümkün değil.
3.30 dakikasından sonra daha da bir devleşen şarkı...
saatlerdir loop'a alıp sıkılmadan dinlediğim parça. gerçekten harika olmuş. sözleri ve müziği harika.. albümde bulunan sensiz istanbul'a düşmanım ve baba mesleği * albümün öne çıkan diğer parçaları..
gripin in mükemmel ötesi şarkısı.uzun zamandır loop ta takılı kalan nadir şarkılardan biri.ne diyim sesine sağlık birol namoğlu.
gitar tınılarına dikkat edildiğinde mor ve ötesi'nin bir derdim var havası yakalanan şarkı. fakat bu durum, şarkının güzelliğini asla engellemiyor. böylece gripin sonunda kapsama alanlarını genişletti diyebiliriz.
harika bir gripin şarkısı demekle yetinmek zorundayım. çünkü kelimeler kiyafetsiz kalıyor bu şarkıyı anlatmaya çalışırken.
üst üste defalarca dinlenmesi bu şarkıyı henüz eskitmeye yetmedi.
3:40 tan sonra artık iyice bünyeyi iflas ettirir bu şarkı.
ailecek beğenerek izliyoruz, dinliyoruz. *
günler önce indirmeme rağmen yeni dinlediğim, çok şey kaçırdığımı anladığım şarkıdır. 37 kez üst üste dinlemeye karar verdim.
''Yolculuk nereye? Dört yalnızlıkla bir doğruyu götürmeye...'' dizelerini içeren çok güzel ve kaliteli bir gripin şarkısıdır.
sabaha karşı 3 civarı dinleyip eşliğinde de ağlanacak şarkı...
gripin'in son albümündeki muhtesem eserdir. bikmadan sikilmadan dinlenilebilir. hatta dinlenilesidir. * *
az önce bilgisayar başında klibini izlerken gözümden yaşların süzülmesine engel olamadığım şarkı. ağlatan şarkılar kategorisinde bir numaraya oynayabilecek şaheser. beni ağlatan bir şarkıya şaheser diyebilir miyim ? dedim bile ! sözleri, müziği, yorumu sizi hüzünlendirip salya sümük ağlatabilecek güce sahip.
kirip gecirmis bir gripin sarkisi daha.
klibi bazı yönlerden dikkat çekici şarkıdır. öncelikle neden birol klip boyunca 69 yazan bir duvarın önünde durmaktadır? bunun yataktaki çıplak kızla bir bağlantısı var mıdır? yine bir silicem gelmişi geçmişi vakasına mı tanık oluyoruz gibilerinden sorularla eğlenmemize vesile olarak aynı zamanda düşünmemize sebebiyet vermiştir. ancak ne kadar geyik yapılmaya çalışılsa da gerçekten gayet dokunaklı bir klip ve şarkı ortaya çıkmıştır.
tekrar tekrar dinlemekten kendimi alamadığım şarkı. piyasadaki şarkılar arasında messi'nin getafe'ye attığı gol gibi kalmış sanki.
cidden çok güzel bir gripin şarkısıdır. hani gripin in sound u ve onların dışından ancak mükemmel bir parça olmuş. böyle şarkılarının devamını gelir umarız.