bugün

ankara'da eğer "buraya bakarlar ltd şti." diye herhangi bir sektörden şirket olsaydı, bu yazı sayesinde köşeyi çok fena dönmüştü.

ben nereden biliyim 4-5 yıl kalacak orda o yazılar. ahh ah.
lcd ekran uygulaması geldikten sonra sonsuza kadar "buraya bakarlar" yazısının duracağını düşündüğüm ankara metro istasyonlarındaki reklam panoları lakin şu an "gecekondusuz ankara", "orta doğunun en büyük hayvanat bahçesi ankara'ya yapılıyor", "çocuk oyunları başladı" gibi afişlerin asılmasıyla pek de rastlayamadığım hededir.
ankara metrosun'daki ne işe yaradığı belli olmayan boş reklam panolarının üzerindeki, tek gözlü buraya bakarlar afişidir. subliminal mesaj kaygısı mı var acaba diye sorduruyor insana.
görsel

(bkz: illuminati)
gerçekten de insanın kendini ona bakarken bulduğu ve en azından beni korkutan afiş.ankara metro alt geçitlerindeki boş panolarda bolca bulunur.
her zaman boş kalan reklam afiş yerleridir. anlaşıldığı üzere kimse bakmamıştır. lakin her rastlamada sinir bozucu etkiye sahiptir. ankara metrosunun olmazsa olmazı haline gelmişlerdir. *
görsel
insanın psikolojisini bozan bir resimdir. ayrıca illüminati ile ilgisi olabilir
görsel
Yazım hatası olan reklam.
Doğru hali "bu raya bakarlar" olmalıdır. Marmaray'a, bursaray'a falan değil bu raya, yani ankaray'a bakarlar manasına gelir.
Reklam panosuna reklam verilsin diye konulmuş olsaydı eğer o panolar yıllarca boş kalmaz, elbet bir reklam veren çıkardı.
açık hava reklamcılık aş nin reklamın reklamını yapma stili evet oraya bakarlar ama orası boşsa sende bir pazarlama durumuna bir bak zahmet değilse.
ankara'da adım başı gördüğüm reklam panolarında yazan yazı sanırım amaç buraya reklam verin sizi görürler daha çok tanırlar demeye yönelik.
acd see programının simgesibi kullandıklarını düşündüğüm bir reklam paneli reklamının sloganı.
nedense bakıp boş gördüğümüz metro reklam panoları. *
ankarada okuyorken sık sık baktığım, o kadar iddialı olmasına rağmen hep boş gördüğüm enteresan bilboardlardır.
en iğrenç reklam arzıdır.
ankara'da dalga geçmek için baktığımızdır. olmadı "illüminati" diye dalga geçiyoruz.
ankara klasiğidir. evet.
Hala çözülememiş sır.
korkunç kırmızı bir gözün olduğu panodur.

marilyn manson'un gözünü andırmaktadır.
2009 yılında ankara'da yaptığım askerliğim sırasında görmüştüm bu lanet panoyu. aştide inip metroya bindiğimde bu ne ola ki diye kafa yormuştum ama anlayamamıştım ne olduğunu, hangi kafayla astılar demiştim. geçen 6 yıldan sonra şimdi ankara'da kalıcı ikamet etmeye gidiyorum yine aşti'den metroya bindim ve yine aynı lanet pano 6 senedir orada. kabusum.
Ankarayı Ankara yapan şeylerden. Ama ne olduğunu çözebilmiş değilim. Tek bildiğim insanın içinde pek de normal olmayan duygular uyandırması.
Ankarada yaşadığım yıllarda ankaray dan tiksinme nedenlerimden biriydi.

Resmen "bunlar koyundur, maldır. Buraya bakarlar" dediklerini hissederdim.
hayatımda gördüğüm en kaba cümle. resmen "sikerler" gibi bi şey yazıyo lan orda.
ben reklam vermek istesem sırf bu slogandan dolayı vermem öyle itici bir cümle bu ya.
çok büyük bir genelleme, yeryüzündeki herhangi bir reklamı gördüğünde kafa çevirmek için adeta bir sebep.
Pisuvarların üzerinde çokca gördüğümüz slogan.

Neymiş efendim fıstık dinamit yapımında kullanıyomuş. Hee şimdi dinamit yapcam ben.
güncel Önemli Başlıklar