bugün

entry'ler (528)

evrimciler ve yaradılışçılar arasındaki fark

evrimciler canlılığın ortam koşullarına göre oluştuğunu ve değiştiğini söylerken yaradılışçılar ortam koşullarının canlılara(insana) uygun yaratıldığını söyler. bir örnekle açıklamak gerekirse güneş ışınlarının spektrumdaki dağılımı incelendiğinde insan gözünün duyarlılığının yüksek olduğu bir bölgede yoğunlaştığı görülür. şimdi bunu bir yaradılışçıya söylerseniz allahın güneşi insan için bu şekilde yarattığını söyler ancak evrimci insan gözünün güneş ışınlarına uygun olarak evrildiğini söyler.

yds ücretinin 90 tl olması

hamdolsun devletlülerimizin bizi düşündüğünün apaçık delilidir. giriş ücreti bu kadar yüksek olunca insanın daha çok çalışası geliyor. işi gücü bıraktım sırf şu verdiğim paraya değsin diye daha çok çalışıyorum.

arabayı kaldırıma park etmek

yayaların yolun ortasından yürüdüğü geri kalmış ülkelerde normal bir davranıştır.

yerli ve milli dolar basmak

yükselen kur nedeniyle acilen yapılması gerekendir.

22 aralık 2016 ışid in iki askerimizi şehit etmesi

ak yalayıcı satılık medyanın çıtını çıkarmadığı, hükümetin üzerini örtmeye çalıştığı acı olay.

unutma unutturma.

11 ocak 2017 benzine gelecek zam

bu sabah litresini 5.31 tl'den almama sebep olan güncellemedir. o değil de son 2-3 aydır peş peşe gelen zamlar tam depomun bitmesine yakın geliyor ve benzinliğin yolunu tutuyorum. cumhurbaşkanımızdan allah razı olsun bu zamlar olmasa depoyu doldurmayı unutup yolda kalabilirdim. çok şükür başımızda bizi düşünen devlet büyüklerimiz var. aksini iddia eden fetöcüdür, müşriktir, dinsizdir.

doların yükselmesinin arkasında fetö nün olması

ablaya sormak lazım koskoca türkiye ekonomisi fetöcülerin manipüle edebileceği kadar zayıf mı diye.

http://www.sabah.com.tr/y...eto-operasyonu-1484086302

caddelerin çomar kaynaması

O çomarlar hep caddelerde sokaklardaydılar ama artık özgüven patlaması yaşıyorlar. Kendi çizgilerinde olmayan insanlara eskiden gözucuyla bakıp içinden beddua ediyorlardı ama ellerine fırsat geçti artık mini etekliye taciz, oruçlu olmayana dayak,tayyibe hakaret edene linç haberlerini daha sık duyacağız.

kornaya basarak demokrasiyi korumak

(bkz: bordo direksiyonlular)

türk bayrağı üzerinde namaz kılan akp liler

Bayrak, vatan, millet gibi şeyler çok da sikinde olmayan biri olarak beni bile rahatsız etmiştir. Bayrak kutsaldir yere değmez namaz kılacak insan da şov yapmaz namazını evinde de kılabilir. He sen şov yapacam diyosan altına bez parçası koyar yine anlamını bile bilmediğin namazını yine kılarsın.

reis istesin amerika yı haritadan sileriz

Sokaklarda bunu söyleyen çomar gibi binlercesi olduğu için şaşırmadığım durum. Başkanlarına tapıyor adamlar öyle inanmışlar.

sayısal islam

Kesirli sayilardan ileri gidemez.

herkesin telefonuna gelen beleş dakika internet

Bombalar patladığında akp aleyhine bir durum olduğunda kesilen daha doğrusu yavaşlatılan internetin bedava verilmesi durumu. kendi çıkarları gereği halka sosyal medyayı kullanmaya davet eden smslerle meydanlara çağıran diktatörün icraati.

ölü askerin önünde poz veren ülkücü

Yargılanması ve gereken cezayı alması gereken orospu evladıdır. Kafa kesen, kemerle asker döven bu oksijen israfları yargılanmazsa bireysel silahlanma şart.

üniversitede sevişen kızlar

Sevişmeyi vermek almak olarak gören malları ortaya çıkarmıştır. Kendisini parayla pazarlasa tamam haklısın diyecem de seviştiği erkekte muhakkak onu çeken bir şeyler olmuştur. Olm rahat bırakın artık şu kızları istedikleri gibi sevişsinler hem onlar rahatlasın hem biz rahatlayalım.

tecrübesiz mühendisin hak ettiği maaş

Bu ülkede Hala mühendisliği matah bişey sananlar var. Sikini sallasan mühendise çarpıyo mezunları işsizlikten kıvranıyo burda hala mezun olur olmaz 5000tl maaş alacağını sanan apaçiler var.

suriyeli sığınmacılar

Nihayetinde onlar da insan. 3 kıtada hüküm sürmüs osmanlı torunları olarak sahip çıkmamız gerekasdfssdsaaas.

Şaka lan şaka kıçlarına tekmeyi basarak derhal ülkelerine postalanması gereken asalak sürüsü.

kızlar osurur mu

Osurmak ne kelime sıçıyorlar bile.

patlamayı fırsata çeviren taksiciler

türkiye'de gitgide yükselen yağmacılık ve köylü kurnazlığının yansımasıdır. şimdi kimse yeni türkiye, akp falan filan demesin bu tipler hep vardı. 99 depreminde de kamyon kamyon yığıldılar istanbula ve göçük altında bilezik, altın ne buldularsa yağmaladılar. tabiiki akp'nin kötü ekonomik politikaları ve ayrıştırmacılığı yüzünden insanlar birbirinden daha çok nefret eder oldu ve herkes kendi küçük çıkarlarını düşünmeye başladı. işin kötüsü kendi kazanacağı 3-5 kuruş için onuru satan bu tip şerefsizlerin hiç de azımsanmayacak derecede fazla olması.

türk telekomun toplumsal olaylardaki genel arızası

zamanında bu şirketin yönetimle ilgili bir biriminde çalıştığım için şaşırmadığım durum. benim çalıştığım zamanlarda bu şirketin başına gelen kişiler daima mevcut iktidarla doğrudan bağlantılı kişilerdi şimdi de öyle olduğuna şüphem yok.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.