bulaşıkları içine teperken süper. ama boşaltırken o araya, bu buraya beyin döndürüyo. fakat daha temiz yıkadığı kesin.
Doldurması da boşaltması da keyifli olan eşya.
Stres atma makinesi gibi hatta.

Onun dışında çok da büyük bir işlevi varmış gibi gelmiyor.
icat edene ve benim için alan kocama çok çok teşekkür ettiğim makine. Sen ne güzel şeysin makine ! Yalnız yerleştirmek iskence.
en büyük icatlardan. tek eksiği bulaşıkları yıkadıktan sonra yerine yerleştirmemesi.
(img:#2284654)
deterjanı hiç o kutuya koymam.
çamaşır makinesinde de içine kapakla atarım.
çok gereksiz.

ekmek yok tost yapamadım.
bunu atayım dedim.
çamaşır makinası gibi olsa daha çok seveceğim makinadır. tıkı tıkı vereceksin makinaya bulaşıkları. ne o öle özenle dizmek falan.
istanbul teknik üniversitesinde okuduğum bölüm. çok zor... tavsiye etmiyorum. hocalar ayrı bir dert zaten. *
geliştirenine her daim dua edilen, ramazan ayında daha bir anlamlı hale gelen makine. canımsın sen beniim. misafirli günlerde herkesten daha çok seviyorum senı. *
her öğrenci evinde bulunması gereken zımbırtı. arkadaş vakitten tasarruf, sudan tasarruf, hatta elektrikten bile tasarruf yapıyorsun. fiyatı 400-600 tl civarı ki sıfır fiyatı bunlar. tabi istersen bin tl ye de var. o kadar da değil. yok öğrenciyim daha ucuz olsun diyorsan gidiyorsun en yakın spot mağazasına alıyorsun 200-350 tl arası bir makina mutlu oluyorsun.
çamaşır makinasından daha önemli olan beyaz eşya. çamışırını biriktirip dışarıda yıkatabilirsin ancak bulaşık öyle değil. en gerekli makina.
bugün mutfaktaki kötü kokunun kaynagını ararken en çok kendisinin oradan gelmesi nedeniyle darmadağan etiğim makine.

altı üstü çekip giderinden mi akıtıyor acaba diye bakıcaktım. ama o da ne? servis mutfak dolabına sabitlemiş ve bende açmam için gereken uçlu tornavida yok. neden standart düz ya da yıldız ucu kullanmazlar ki? gittim bir baş gerekli tornavidadan aldım. çektim baktım bir sorun görünmüyor. ama hala kokunun kaynagı kendisi gibi. şu birkaç vidasını daha sökeyim de içinde sıkısıp kalmıs organik maddelerden kurtulayım diye düşünüyorum. motoruna varınca açtım. buraya kadar bir sorun görünmüyor. sıkıntı sende değilmiş deyip geri toplamaya karar verdim. arkadaş ne zor işmiş. ne nereye ve hangi şekilde takıalcağını iki saatte çözebildim. şimdi kapağı zor açılıp kapanıyor. cünkü alltaki bir parçasını girmediğ iiçin zorlayıp kırdım. henüz kontrol etmedim ama tekrar çalışacağını umuyorum.

bu arada kokunun kaynağı yakındaki bir sepette çürümüş soğanlarmış. çok pis kokuyorlar. insan annesi evde olmayınca bilemiyor tabi nerede ne bulunur.

Allah annelerimizi korusun.
ilk kullanılmaya başlandığında
ne gerek var buna. Sudan geçirip makineye dizene kadar yıkarım diye düşündüren ama kullanılma süresi arttıkça
keşke bi tane daha olsa da yıkananları yerleştirmekle uğraşmasak. Kirlileri birine dizeriz, temizleri birinden kullanırız şeklinde düşünmeye sebep olan makine.

(bkz: Teknolojinin insanı tembelleştirdiği gerçeği)
ev hanımlarına boş vakit ayıran hoş bir makina.
Makinaya iş olmasın diye iyice sudan geçirip fırcalayıp öyle yerleştiriyorum bulaşıklari büyük olanları da zorlanmasın diye elimde yıkıyorum

canı sıkılınca dizilme şeklini beğenmeyip yıkamıyo bulaşıkları

ha bide sonrasinda çizdiği bardaklar var.

Ulan hepi topu sıcak su dökücek tabakların üstüne insan olsa kesin pezemek olurdu.
pratik ve çok yararlı bir icattır ama yıkanmış makineyi boşaltmak tam bir eziyettir.