bulaşık makinesi

bugün mutfaktaki kötü kokunun kaynagını ararken en çok kendisinin oradan gelmesi nedeniyle darmadağan etiğim makine.

altı üstü çekip giderinden mi akıtıyor acaba diye bakıcaktım. ama o da ne? servis mutfak dolabına sabitlemiş ve bende açmam için gereken uçlu tornavida yok. neden standart düz ya da yıldız ucu kullanmazlar ki? gittim bir baş gerekli tornavidadan aldım. çektim baktım bir sorun görünmüyor. ama hala kokunun kaynagı kendisi gibi. şu birkaç vidasını daha sökeyim de içinde sıkısıp kalmıs organik maddelerden kurtulayım diye düşünüyorum. motoruna varınca açtım. buraya kadar bir sorun görünmüyor. sıkıntı sende değilmiş deyip geri toplamaya karar verdim. arkadaş ne zor işmiş. ne nereye ve hangi şekilde takıalcağını iki saatte çözebildim. şimdi kapağı zor açılıp kapanıyor. cünkü alltaki bir parçasını girmediğ iiçin zorlayıp kırdım. henüz kontrol etmedim ama tekrar çalışacağını umuyorum.

bu arada kokunun kaynağı yakındaki bir sepette çürümüş soğanlarmış. çok pis kokuyorlar. insan annesi evde olmayınca bilemiyor tabi nerede ne bulunur.

Allah annelerimizi korusun.