bugün

birleşik amerikalı post grunge/alternative metal grubu.
halo 2 adlı oyunda da kullanılan blow me away adlı parçalarıyla meşhur olmuş amerikalı rock grubu.*
(bkz: breaking the law)
ismini solistleri benjamin'in barda nirvana'dan bir parça söylerken mikrofonu yere düşürüp haşat edince bar sahibinin gelip ''thank you benjamin for breaking my fucking microphone '' demesinden alan pennsylvania/abd li alternatif müzik yapan pek takdir ettiğim grup.
you ve forget it şarkılarıda çok başarılı olan gruptur.
so cold ve polyamorous şarkılarıyla da başarılı bir çizgi sergileyen amerikalı alternatif rock grubu.
kaliteli bir rock grubu. breath parçalarıyla yeniden piyasadalar.
who wants to live forever cover'i ile kesfettigim basarili grup.
Taktir edilesi , eşi olmayan grunge grubu.Ya da alternative?? Bilemiyorum açıkçası.
so cold ve the diary of jane kliplerini izlemeden yatmadığım, hastası olduğum grup.
3. stüdyo albümleri phobia da bulunan ilk 8 şarkıdan herhangi bi tanesi, müzik kariyerine yeni başlayan herhangi bi grup için çıkış parçası olabilecek seviyededir. ve tüm bu şarkılar sadece bir albümde var.benim için vazgeçilmezlerden breking benjamin
ayrıca evanescence ın erkek vokalli versiyonu gibi benzetmeler yapılan gruptur.
dance with the devil isimli şarkıları mutlaka dinlenilmesi gereken grup.
(bkz: the diary of jane)
çok sağlam alternatif rock müzik yapan grup. diary of jane, so cold, had enough, unknown soldier şarkıları kesinlikle dinlenmelidir.
evil angel ve you şarkıları dilinize takılacak cinstendir.
Benjamin burnley in solisti olduğu kendini defalarca dinleten şarkılara sahip grup.
(bkz: breath)
(bkz: so cold)
(bkz: the diary of jane)
(bkz: polyamorous)
dear agony adlı 4.albümleri ile yeniden karşımızdalar. çıkış parçası olarak i will not bow belirlense de çok sağlam bir breaking benjamin hayranı olarak give me a sign, without you ve dear agony adlı parçaları alıcı kulağıyla bi dinlemenizi öneririm. *

hatta buraya yazıyorum 2.klip give me a sign a çekilecek.
breath şarkısı sabahtan akşama kadar dinlenebilen güzel bir gruptur.
(bkz: ilk dinleyişte aşık olunan şarkılar) so cold(acoustic)
so cold şarkısıyla aklıma kazınmış olan gruptur.
Bir amerikalı arkadaşımın önerdiği günden beri hergün dinldiğim 2gruptan biri. Diary of jane , Until the end ve Breath mükemmeldir.

(bkz: Lost Prophets) 2gruptan 2.si
Give me a sign şarkısı dinlenmezse olmaz şarkılarından birisidir. Trapt grubunun örnek aldığı gruptur.
(bkz: rain)
sırf bu grup için drop C, drop d'ye çekiyorum durduk yerde akordu be.