bugün

dev bir otobur olan brachiosaurus pek cok dinozor dan daha uzun boyluydu.dev bir zürafaya benziyordu.uzun boyuyla ağaçların en üst kısımlarına bile rahatça ulaşabidiği için ağaç dallarını güçlü ve keskin dişşleri ile yiyebiliyormuş.50-80 ton aralığındadır.
http://www.uni-bonn.de/Ak...r/BrachiosaurusBerlin.jpg
uludag sozluk yazarligi yemini ederek, ailemize nail olmuş yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
#4372841 nolu entrysi ile adeta ermeniseverleri * göt etmiş yazar. *
#4372841 entrysi ile geyet mantıklı sorular soran hoş gelmiş yazar.

ama ben bu sözlüktekileri tanıyorsam bu sorulara da bi kılıf uydurur, üste çıkmaya çalışırlar. bilmezler ki söylediklerini yalnızca kendileri ciddiye alıyor.
burun delikleri kafasındaki boynuzumsu şeydeydi yamulmuyorsam.veya küçükken okudugum dinazorlar dergileri yamulmuyorsa
zall ülkesinin isyancı başıdır kendileri, tiz kellesi vurula! *
(#6604765) nolu entrysinde allah ile kul arasına girilmez sözüyle ilgili saçmalayan yazar. allah ile kul arasına girilmez sözünde yanlış ne var. allah ile kul arasına girmek istiyor galiba.
koca boyunlu küçük kafalı * dinazor.
(#6824721)

"...zira kendisi hakkında edepsizce ve ahlaksızca yazılar ve yorumlar mevcuttur. "eee sen insan evladı mısın sıçmık" detirtecek türdür bunlar..."

peş peşe yazdığı iki cümleye bakın. ayrıca ikinci cümledeki soruyu önce kendisine sormalıdır.
Beyaz ırk'ın turanid ve Nordik mensubu melez bir yazardır. düşüncelerini anlamak istemek için ıkınmak gerekmez. evrim geçirmeyi beklemektedir.
(bkz: atayist hindi)

(bkz: misyoner)
Otobur filayaklı sauropodlar arasında macronaria grubunun özek bir yeri vardır. Brachiosaurus, supersaurus ve ultrasaurus irilik bakımından - uzunluk değil- dinozorların en ağır hayvanlarıydı. Bu aileye örnek oluşturan brachiosaurus'un uzunluğu 24 metreyi, ağırlığı ise 70 tonu buluyordu. Fosilleri daha sonra bulunan supersaurus 100, ultrasaurus ise 150 ton kadardı. Ağırlık tahminleri genellikle bu sürüngenlerin fosil kemiklerinin büyüklüğünden yola çıkılarak yapıldığından kesinlik taşımamaktadır.

Brachiosaurun önemli bir ayırdedici özelliği de, diğer sauropodlardaki gibi art bacaklarının değil, ön bacaklarının uzun oluşuydu. (Dinozor Kitabı - Mümtaz Arıkan)

http://www.blogcurioso.co...2008/11/brachiosaurus.jpg
http://un2kmu.files.wordp...2009/10/brachiosaurus.jpg
http://images.google.com....hl%3Dtr%26sa%3DN%26um%3D1
http://www.abc.net.au/din...ages/brachiosaurus_z1.jpg
http://www.dinoposters.gr...rs/Brachiosaurus_FULL.jpg
http://www.raul-martin.ne...tin/dos/brachiosaurus.jpg
http://media.moddb.com/im...10/9191/Brach2highres.jpg
(bkz: #7249889) yarıldım şakacı şey...
Neyzen yevfik'in şiirini g.tüyle yazmaya kalkışan yazar kişisi
(bkz: #3917027)
brachiosaurus'ların başlarının yerden yüksekliği 16 metreydi.ağırlıkları 70 ton kadardı.ön bacakları arka bacaklarına göre daha uzundu.brachiosaurus lar otçuldu,büyük olasılıkla ağaçların tepelerindeki yapraklarla besleniyorlardı.jura döneminde yaşamışlardı.sürü halinde geziyorlardı.