bugün

Son bir haftadır deli eden ağrı. Makasla Adem elmasının altından ve üstünden kesip ortasını atasım var.
çıldırtan ağrı. bir şey yemeyi bırakın konuşmakta bile zorluk çekersiniz. çok kötü.
bugün nedense sabahtan beri yaşadığım ağrı.
sol kulağa da vuruyo hafif. sikicem az kaldı.
Kantaron yağı ile yok olacak ağrıdır. Bir tatlı kaşığı içebilirsiniz.
Şarap içtim resmen azaldı. Düzenli ilaç kullanımı da fayda veriyor tabi.
şu sıralar yaşadığım fakat azaldı gibi.
(bkz: tonsillit) olmuş olabilirsiniz.
Boğaz pastili yada güvendiğiniz bir yerden kantaron yağı içerek kurtulabilirsiniz.
Covid belirtisi olabilir dikkat etmek lazım.
Başka soğuk algınlığı belirtileri de gösteriyorsanız covid (özellikle omicron) belirtisi olabilir, özellikle bulaşıcılık açısından dikkat etmek lazım.
Çok şiddetli bir ağrı yoksa adaçayı, ıhlamur ve dilim limonu kaynatın, mümkünse içine 1 çorba kaşığı bal az da karabiber atın ılık sıcak arası bir sıcaklıkta için düzelir.
görsel

Aynı böyle hissettiren ağrıdır...
kis cayi limon ve bal karisimi iyi geliyor oneririm.
Hastalığın habercisi. Selam verdi.
Allah vermesin ama birçok hastalığa göre daha az sıkıntılı gelir bana. Grip de öyle.

Mide bulantısını tek geçerim, en dayanamadığım hastalık sanırsam.
otopsiraporları: boğazın sık sık ağrıyorsa kültür yaptırıp hangi antibiyotiklerin daha etkili olacağını önceden öğrenebilirsin. geçmiş olsun.
Rakı için iyi gelir.
Tüm yaşam kalitemi alt üst eden durum. Hoff hava bir sıcak bir soğuk derken feci üşüttüm. En kötüsü de gitmez artık iki hafta:/

Kendi yaptığım kantaron yağı az biraz fayda etti. Kekik çayı da yumuşattı sayılır. Üzerine dondurma yedim başa döndük.
Nane limon kaynatıyorsunuz...
Anneme söylemeye korktuğum ağrıdır. Ne zaman boğazım ağrıyor bademciklerim şişmiş desem, "tabii içersen soğuk soğuk..." diyor.

Çivi çiviyi sökmedi. Yine çok soğuk, buzlu buzlu içtik zaar.
rakıya vuracaksın 2-3 duble tertemiz.
kalp ağrısı değildir.
alttan alttan kendini göstermeye başlayan ağrıdır hadi bana geçmiş olsun. Daha eylüle yeni girdik be az insaf. neyse bitkisel bir seyler içeyim daha fazla artmadan.
Öldürüyor bu aralar.
Virüs mü olduk nolduk yine.
Son dönemdeki salgından sonra her sabah boğaz ağrısıyla uyanıyordum. Çözümü kekik suyunda buldum. Kekik yağı değil ama. Sabah yarım fincan içiyorum. Talya vs markası çok önemli değil. Bulursanız köylülerden alıp kullanın