bugün

Hastaneye git olm mk.
yaz geldi yahu, bu sıcak havada ne üşütmesi. boğazım felaket ağrıyor. öksürük yok, hapşuruk yok. boğaz ağrısı. alerji ile birleşti... faranjite dönüşmesinden korkuyorum. faranjite bir yakalanırsam en az 1 ay. allah korusun. yutkunamıyorum, tükürük insanın boğazını acıtır mı, acıtır.
imkansız.

Geçen ay 10 gün sürdü (doktorun verdiği antibiyotiği içmedim, vücut dirensin dedim) .

Bu sefer malum antibiyotiği başladım boğazdaki iltihabı görünce, 5 gün sürdü.
Çok fenayım ey sözlük. Acil evde bir şeyler yapıp bu ağrı ve acıya son vermeliyim. Tavsiyelere açığım. Hasta olmamam gereken bir dönemdeyim.. Zencefilli çay içtim fayda etmedi..
Son dönemdeki salgından sonra her sabah boğaz ağrısıyla uyanıyordum. Çözümü kekik suyunda buldum. Kekik yağı değil ama. Sabah yarım fincan içiyorum. Talya vs markası çok önemli değil. Bulursanız köylülerden alıp kullanın
Öldürüyor bu aralar.
Virüs mü olduk nolduk yine.
alttan alttan kendini göstermeye başlayan ağrıdır hadi bana geçmiş olsun. Daha eylüle yeni girdik be az insaf. neyse bitkisel bir seyler içeyim daha fazla artmadan.
kalp ağrısı değildir.
rakıya vuracaksın 2-3 duble tertemiz.
Anneme söylemeye korktuğum ağrıdır. Ne zaman boğazım ağrıyor bademciklerim şişmiş desem, "tabii içersen soğuk soğuk..." diyor.

Çivi çiviyi sökmedi. Yine çok soğuk, buzlu buzlu içtik zaar.
Nane limon kaynatıyorsunuz...
Tüm yaşam kalitemi alt üst eden durum. Hoff hava bir sıcak bir soğuk derken feci üşüttüm. En kötüsü de gitmez artık iki hafta:/

Kendi yaptığım kantaron yağı az biraz fayda etti. Kekik çayı da yumuşattı sayılır. Üzerine dondurma yedim başa döndük.
Rakı için iyi gelir.
otopsiraporları: boğazın sık sık ağrıyorsa kültür yaptırıp hangi antibiyotiklerin daha etkili olacağını önceden öğrenebilirsin. geçmiş olsun.
Allah vermesin ama birçok hastalığa göre daha az sıkıntılı gelir bana. Grip de öyle.

Mide bulantısını tek geçerim, en dayanamadığım hastalık sanırsam.
Hastalığın habercisi. Selam verdi.
kis cayi limon ve bal karisimi iyi geliyor oneririm.
görsel

Aynı böyle hissettiren ağrıdır...
Başka soğuk algınlığı belirtileri de gösteriyorsanız covid (özellikle omicron) belirtisi olabilir, özellikle bulaşıcılık açısından dikkat etmek lazım.
Çok şiddetli bir ağrı yoksa adaçayı, ıhlamur ve dilim limonu kaynatın, mümkünse içine 1 çorba kaşığı bal az da karabiber atın ılık sıcak arası bir sıcaklıkta için düzelir.
Covid belirtisi olabilir dikkat etmek lazım.
Boğaz pastili yada güvendiğiniz bir yerden kantaron yağı içerek kurtulabilirsiniz.
(bkz: tonsillit) olmuş olabilirsiniz.
şu sıralar yaşadığım fakat azaldı gibi.
Şarap içtim resmen azaldı. Düzenli ilaç kullanımı da fayda veriyor tabi.
Kantaron yağı ile yok olacak ağrıdır. Bir tatlı kaşığı içebilirsiniz.
güncel Önemli Başlıklar