bugün

her insanın başına gelebilecek durumdur.
Lâkin borçlu olup, o borcu verecek paranın olmaması kadar da kötü bir durum yoktur.
insanı ezer, sözünün eri insan için konuşuyorum.
Örnek veriyorum, ocak ayının 10. gününe ödemeniz var ve siz bunu o gün veremiyorsanız gerçekten acınacak durumdasınız demektir.
Borçlu olmak acınacak durumdur demiyorum dikkat ederseniz, söz veripte tutamamaktır insanı yiyip bitiren.
genellikle uçan kuşadır.
Evrenseldir. 21 yaşındayım kredi kartı haciz koymuş.GSS borcu 4 bin TL. Eski dershane borcu 3 bin TL. Birtane alışveriş merkezine 2 bin TL. Parasızlıktan okulu bırakmışım. Burger King de 870 TL ye çalışıyorum. Peder desen ucan kuşa borcu var ırakta çalışıyor polis kontrolunde daha çok kazanmak için.
Neyse konuyu bağlıyorum yaşımdan büyük borcum var. Aynen çok gelişti bu devlet.
erdogan reyizimizin açıkladığı mersedes leri satarak borçlarınızı kapatın işte.bunu da mı ben söyleyeyim..?
iki senedir yaşadığım durumdur. ben artık mahcup gezmek, utanç içinde yaşamak istemiyorum.
Uyku kaçıran eylem.

Midenizde tarif edilemeyen bir ağrı ile yaşarsınız. Bir sure sonra vücudunuz buga girer.
mümkün olduğunca olunmamalıdır. insan içsel olarak özgür olmalıdır.
Bakkaldan 10 kurus fazla para üstü aldim diye yoldan geri donup veren adamim.
Borctan öte kul hakki sıkinti.
Maddi anlamda hiç bu kadar sıkıntılı günler geçirmemiştim.

Ne zamanki dudak altımda sinir bozucu muhtelif yaralar çıksa, kendime her herhangi bir şeyi stres yaptığımı anlıyorum.

Borçlu olmak, kendi ihtiyaçlarından kesip bir takım ödemeler yapmak kötü bir duygu imiş.
hiçbir zaman şu anki gibi zor durumda kalmamıştım. 2 ay olacak kiramı ev arkadaşım ödüyor bana her türlü maddi destek veriyor. ve bu durum gücüme gidiyor. başkaları yüzünden zor durumda kalıyorum. ve bunları düşünmekten adam akıllı sınavlarıma konsantre olamadığım gibi yüzümde de bir sürü yara çıktı. hangi derdime yanayım ?
borçlu olmak kötü bir şey değildir, ödeyemeyeceğin borcunun olması kötü bir durumdur.
görsel
Hep benim kalbimi yakar, halen ödeyemedim. Ben rahmetli babaannemin ardından yeterince gözyaşı dökemedim. Kurudum kaldım.

Sonraki döktüklerim boşa, şimdiki Anışlarım. Çok canımı sıkıyor bu durum.