bugün

(bkz: boğultan köprüsü)
Bu ülkenin kara lekesi, kevgire dönen sınırları görmezden gelerek ülkenin demografik yapısını bozmak için çabalayanlardır.

Ülke elden gidiyor alooooo.
Aslan parçalarına bak be…nasıl da milliyetçilik yardırıp olayı chp ye ihale etmişler. Şuna da iki kelam edin de görelim türk milliyetçiliğinizin dozajını.

“Bülent arınç ın 5000 ahıska türküne vatandaşlık veremeyiz demesi.”
Devlet yaptıysa doğrudur. Devlete karşı mı geliyorsunuz sağcı-muhafazakarlar?
27 şubat 2020 hastanelerin acil servisleri yaralı türk askerleriyle dolar. resmi açıklamalara göre 34 tanesi, sağlık çalışanı görgü tanıklarına göre daha çoğu şehit olur.
fail ruslar ve putin denen o. çocuğudur. katil putine tek laf edilmez. suç katilin manevi oğlu esada yıkılır.
bir kaç gün sonra türkiye'den cumhurbaşkanı ve bakanlardan oluşan bir heyet putin denen katilin kapısında dakikalarca beklerler.
işte gerçek boraltan köprüsü budur.
Trajik hadiselerin vuku bulduğu köprüdür. Allah düşmanın da merhametlisini nasip etsin.
2023'te cehapeyi bekleyenler bu olayı açıp izlesin. cehape iktidarı fragmanını izlemiş olurlar.
akpnin hergün yaptığı şey ....

https://media-cdn.t24.com...an-resmi-2019-02-05-07.57

https://img.artigercek.co...SZlhwr9KDZZQfTI1iGO2.jpeg

görsel
osmanlı için kayı boyu lazım , türk lazım , oguz lazım .....
bu işler öyle kürtle , arapla , mütayitle olmaz ..

ayrıca senin osmanlıyla ne ilgin var ????
Eksilemeyin sadece vesika isteyin. Yalan yazan tarih utansın.
Ha ismet e çok da şey etmeyin. Filistin cephesinden kalpağını dahi almadan kaçan ismet i (inönü) cevad paşa şam da tellal bağırtarak aratmıştır.
Kemalizm küçük millet ideolojisidir. Yurtta sulh cihanda sulh vursunlar kafana yine sulh. Ben de varım dünyaya karşı davam var, fikrim var. Ecdadım 1848 de, dikkatinizi celbederim 1848 osmanlı nın en yıkık en güçsüz döneminde, 1848 macar ihtilali ile başlayan vetirede ruslar dan kaçarak kendilerine sığınan macarları ruslara vermemiştir. Karşılığında bedel ödemiştir ancak 1853 harbinde salt bu yüzden fransa ve ingiltere osmanlı ile birlikte savaşa girmiştir. Hakeza bu olay üzerine london da ingiliz gençleri osmanlı elçisinin arabasındaki atları söküp arabaya kendilerini koşmuşturlar.

Ben bir imparatorluk varisiyim, davam var, fikrim var. Şana, şerefe, izzete, galebeye inanıyorum. Bunların reddi kemalizm inkarcılığının tezahürüdür.
şu şekilde de hatırlanması gereken köprü

(bkz: boraltan entrysinin yönetim tarafından editlenmesi)

Ayrıca böyle bir şey de var ki AKPlilerin ahlaksızlığını daha da gösterir
(bkz: #35905194)
içimizde bir yaradır.
0:00 2:17
ilk entrysine yönetim tarafından Milliyetçiliği ayaklar altına aldığını söyleyen Tayyip'in videosunun eklendiği köprüdür. Yüzlerce Türk'ün gavura katlettirilmesi olayını "ismet paşa'ya" sallama amacıyla kullanan Tayyip'e ve yavrucuklarına selam olsun. Tayyip döneminde de çözüm süreciyle şehirlere bomba yığan PKKlılar yüzlerce Türk'ü katletmiştir, paçavrasını göndere çektiğimiz barzani Musulda, Kerkükte yüzlerce türkmen'i katletmiş, yurtlarını ellerinden almıştır, Keza Işıd, keza keza keza....

O videoyu ben silmeyeceğim oradan, adminler vakti zamanında editledikleri gibi editleyebilirler sıkıntı yok, o orada duracak ve yönetimin girdilerimize müdahale ederek istedikleri her şekilde yazdıklarımızı manipule edebilecekleri, ne kadar dalkavuk oldukları görülecek.
ihanet öyküsüdür.
kızıl bir ihanettir, kan gibi...
kan kokar zaten, kan ve pislik içiçe geçmiştir bu olayda.
kan mazlum türklerindir; pislik ise allah'tan, milletten daha çok sovyetlerden korkanlara aittir.
tarih unutmaz, unutmadı.
Atatürk olsaydı stalin avucunu yalardı. Milli şefin türk tarihine sürdüğü utanç verici olayın yaşandığı yer.
' boraltan bir köprü, aşar geçer aras'ı
Yuğsan da aras suyuyla, çıkmaz yüzün karası '
esat kabaklının aynı adlı bestesinin youtube yorumlarında azerbaycan vatandaşlarının tek serzenişini duymadığım yüz karamızdır.
düşman bekler karşıda,
önüne kattı beni,
can alınan çarşıda,
kardeşim sattı beni.

dönüp seslendim geri,
merhametsiz birine,
beni siz vursaydınız,
şu gavurun yerine.

edit:

pek bilinmeyen son dörtlüğü ise aynen şöyledir.

Bu imiş meğer istirahat
Yordum kadere kısmete.
Uyusun şimdi rahat rahat .
Deyin öldüğümü ismete.
cumhuriyet tarihinin en çirkef olaylarından birinin yaşandığı yer.
her ülke ferdinin bilmesi gereken bir elim hadise.
ismet paşa'ya bu konuda sövsem de tamamen politik konjuktur gereği alınan karardır. Dönemin rusya'sına kafa tutacak seviyede değildi Türkiye. Adamlar zaten sıcak denizlere inme peşindeler. Naziler'i de tepelemişler. Bizi yutmak için de bahane peşindeler. Lakin duygusal düşündüğüm için ismet paşa'ya yine de söverim.
Okullarda okutulmayan, gercekleri saklanan bir tarihi yapi daha.
https://www.youtube.com/watch?v=KFN87-_BB1k

usta kısaca özetlemiştir.