bugün

tarihi bomonti bira fabrikasının dönüştürülmesiyle oluşturulan eğlence mekanı. Binanın dokusuna uygun şekilde oldukça güzel bir şekilde tasarlanmış mekan. içerisinde babylon bomonti, leica’nın mağazası ve çeşitli restoranlar vardır.

Ayrıca her sene yazın başlamasıyla birlikte açık hava jazz konserleri olur avlusunda, ki bu konserler oldukça güzel ve eğlenceli olur. açık hava sineması da olmak üzere pek çok güzel etkinliklere de ev sahipliği yapar.

Haziranda Fransız kültür merkezi ortaklığında gerçekleştirilen par-is-tanbul festivalinden:

görsel
görsel
istanbul sınırları içerisinde bira içilebilecek en keyifli alanlardan biri.
yerleşke desek, daha doğru olur. (multidisipliner)

ortam keyifli fakat, mekanların hepsi silkeliyor. bomonti filtresizin şişesini 25 liraya satıyorlar. populist'e gidip de craft bira tadayım deseniz, 33'lük pilsenera 27 liradan başlayan fiyat etiketleri koyuyorlar. babylon zaten bildiğimiz babylon. delimonti ve kilimanjaro nasıldır bilemiyorum. dışarıdan bakıldığı zaman kucağa oturtan bir havası var. pek benlik değil.
dışarıdaki ortam çok keyifli. al biranı, takıl dışarıda. istersen müziğe yoğunlaş, istersen yeni insanlarla tanış. ortam buna müsait zira. hatta merdivenin oraya geç, eski fabrika bacasına yoğunlaş. çok nostaljik, çok güzel.
an itibariyle oturduğum evimden bomontiada'daki konseri dinliyorum. keyfe bak lan. süper olay.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.