bugün

en çok kullanılan parçalayıcı, karıştırıcı mutfak aleti.mutfak robotu seti dahilinde olabildiği gibi tek parça olarak da kullanılabilir, her eve her çeyize lazımdır. *
Kullanılası 3d tasarım programı.

Herşeyden önce bedavadır. Çok yönlü bir programdır. Wings gibi programlardan farklı olarak harika bir render'a sahip olmasıyla birlikte organik modelleme, animasyon gibi işlere imkan sağlıyor.

Ön planda olmayan özelliklerinden biride, phyton ile program üzerinde çeşitli oynamaların yapılabilmesi. Normalde .SMD formatlı dosyaları import edemezsiniz. Fakat phyton'un sağladığı kolaylık sayesinde bu özelliği kazandırabilirsiniz. Bu sadece phyton'un blender üzerinde yapabildiği oynamalardan biri. Kendi özel objenizi yaratabilirsiniz. Kayıt düzeninizi ve UV/Map yönteminizi geliştirebilirsiniz. Fakat bazıları üst düzey phyton bilgisi gerektirir.
open source camianın gimple birlikte yüzakı.
fena saran bir program, yavaş yavaş öğrendikçe kendinizi iyi hissediceksiniz, etrafınızda sizi bu programı kullanırken görenler hayretlere düşebilir.Zira başlı başına yeni bir işletim sistemine başlıyormuş gibi bir hava veriyor.
annelerin biricik yardimcisi.
linux işletim sistemi türevlerinden suse tarafından yapılmış rendering ve animasyon aracıdır. açık kaynaklı olduğundan ücretsizdir. windows, mac os ve linux türevleri vardır.
içine iphone düşürmemeniz gereken öğütücü.

http://www.youtube.com/watch?v=cWhjhNVQ63E
http://gryllus.net/Blender/3D.html adresinden az biraz ingilizceyle ileri seviyelere taşınabilecek program. adamlar elephants dream adıyla dehşette bir video yapmış. fena sarıyo dikkat edin.
gnu lisanslı 3d tasarım, animasyon programıdır, hatta yaptığınız karakteri unitye bile gömebilirsiniz. ingilizcenizde varsa çok rahat kaynak bulabileceğiniz programdır. gnu lisanslı olması zaten ücretsiz ve açık kaynak kodlu olması demektir istediğinizi yapabilirsiniz.
Game engine i daha cok yol katetmesi gereken 3d modelleme programi.
Sabahtan beri modellediğim karakteri tam tamamladım derken dengesiz, sapık ruhlu bir cmd ekranını kapatmamla beraber kaydedip kaydetmeyeceğimi sormadan kapanan program. Hayvan gibi şiyapıyor.
genelde mutfakta annelerin yardımcı eleman niteliğinde çok kullanışlı bi malzeme. fakat bazı insanlar için çok güzel bi lakap. dip not:memet abi sana sesleniyorum "bılendır".
cad cam 3d modelling herşeyi yapabilen açık kaynak kodlu program. solidden Catia Dan veya Mayadan aşağı kalır yanı yok hatta daha zevkli ve daha kullanışlıdır. auto desk de her iş için ayrı program lazımken blender da tek yerden herşeyi yapabilirsiniz.
Bıçakların keskin olduğu yöne doğru dönüyormuş. Ne tarafa dönüyor ki bu diye inceleyip, parmağım üstünde çalıştırınca güzel, 2si derin olmak üzere 5 yara aldım. Sandığınızdan iyi dönüyor yani gb
N11 comda vardı 80 -90 tlye almadim pişman oldum. Almak lazım. Çok lazım oluyor.
Bekarlara şart.
Üç boyutlu modelleme yazılımıdır. Arayüzü çok karışık olduğu için fazla tercih edilmez fakat unity 3d üzerinden animasyon, rpg ya da map tasarımı yapacaklar için format uyumu kolaylığından kullanılması tavsiye edilir.
(img:#1471932)
elini icine sokuncada boyle kopartiyo iste.
bu programla, sağlam 3d intro yapmak mümkün. ücretsiz, 3d tasarım programıdır kendisi.

not : kullanması ve arayüzü bana göre çok çok zordur. tamamen profesyonellere hitap etmektedir. tavsiyem, template indirmeniz.
(bkz: çırpıcı)