bugün

smaç basmak için elinden geleni ardına koymaz. savunan oyuncuya koyar.
insan değildir.
all-star slam dunk contest 'in favorisi.

hem t-mobile rookie challenge'de hem slam dunkta göreceğiz onu.
yetenekleriyle şaşırtan clippers'lı beyaz zenci.
oynadığı oyunla anne ve babasının zenci olmasından şüphe duyduğumuz yetenekli pivot.
edit: pivot değil power forward mış. agayabeles e teşekkür ederiz doğru bilgi için.
all-star haftasında çaylaklar maçı, smaç yarışması, all-star maçı'a seçilmiş oyuncu. smaç yarışmasına yorgun çıkmamak için çaylaklar maçına katılması beklenmiyor.
geçen sene fantazi liginde 4. turdan aldığım ve tüm sezonu maç yapmadan geçirerek ahımı almış basketbolcudur.

allahın sevgili kulu olmadığım adamın bu seneki performansından da anlaşılabilir. adama ah ettik adam all star oldu.
smaç yarışmasında potayı parçalaması beklenen çılgın basketçi.
zaten babasi zencidir, bunu ekranin sag tarafina bakarsaniz anlayabilirsiniz. gerci oradaki babasi olmayabilir de, bilmiyorum.

ama babasi zenci yani. ben de sevinmistim, white men can jump diye saga sola kosmustum ama öyle degilmis.
tim duncan'dan beri all star secilen ik caylaktir. ne lebron ne dwyane ne de carmelo ilk yillarinda all star olabilmisti.

ayni zamanda clippers yonetiminin en buyuk sinavi da sayesinde gelip catmistir. griffin - ben gordon - baron davis - cris kaman dortlusu etrafinda buyuk takim olmayi becerebilecekler mi, takim felsefesi ve kazanma kulturu kazanabilecekler mi bakacagiz. bunun icin en azindan phil jackson, doc rivers, popovic gibi coachlara ihtiyaclari var.

nba'in transfer sistemi de yildiz oyuncular icin ayri dert. mesela garnett yillarca timberwolves'da surundu durdu,(dwyane de oyleydi lebron ve bosh gelmeden once miami'de, iguodala phily'de oyle, carmelo denver'da oyle, monte ellis golden state'de oyle vs.) ne zaman ki boston gibi bir takima geldi iste o zaman basa oynamaya basladi. boston da garnett'i alabilmek icin nerdeyse takimin yarisini godermisti zamaninda. garnett bir roportajinda "danny ainge'e soyledim neden beni gencken transfer etmedin?" seklinde yakinir. iste griffin de transferi geldiginde bayagi dusunecektir "acaba clippers yonetimine guvenip efsane takima mi kasalim? yoksa hic kendimi yormayip basa oynayabilecegim bir takima mi gideyim?" diye.

edit: give me one good reason'in uyarisiyla gordum ki eric gordon yerine yanlislikla ben gordon yazmisim. dogrusu eric gordon tabii ki.
tam bir uruk-hai olduğunu düşündüğüm nba oyuncusu.
clippers in havada her topu yakalayabilen forveti. 1 seneyi boş geçmesine en çok david stern üzülmüştür muhtemelen... bu sene griffin sayesinde nba.com da clippers maç özetleri ve top 10 hareketi izleyenlerin istatistiklerin ne kadar arttığını benim söylememe gerek yok sanırım.
zenci etkisi yaratmış beyaz insan.
kendisi yekta kurtuluş'un tıpatıp ikizidir.
dışı beyaz içi zenci.
dengesiz ayarsız basketbol çılgını.
son smacında salonu ayağa kaldırmıştır. *

ben evde ayakta izledim amk !
ha siktir lan dedim, daha da bir şey demem.
arabanın üstünden zıplayarak geçen olsa olsa kangurudur, insan olamaz.
(bkz: insan değil)
bir new york times yazarının cumartesi günü tweet'lediği dedikoduyu haklı çıkaran adamdır; zira bu arkadaş cumartesi günü blake griffin arabanın üstünden smaç basmayı deneyecek deyip dünden beri "nasıl yani lan?" diye aptal aptal dolaşmamı sağlamıştır.
arabanın üzerinden smaç yaparak ve panyaya çarptırıp kolunu potaya sokarak inanılmaz olan 2011 nba smaç yarışmasına damgasını vurmuş adam.
nba tarihinin ikinci beyaz smaç yarışması şampiyonu olmuştur kendisi.

birinci : brent barry
o insansa ben değilim. öptüm by
çok yanlış şeyler yapan insan yazmam gerekiyor ama insan değil kendisi malesef. biz normal insanları küçük düşürüyor bu adam. insan hakları mahkemesine versem alırım bütün parasını yani akıllı olsun!

(bkz: ya ben lan neyse bir şey demiyorum)
güncel Önemli Başlıklar