bugün

bir beyan , sahi ya bize ne Filistinden !
zalimin ve mazlumun dini, dili, rengi, ırkı kısaca Kimliği farketmez! insanlar "şundan bundan" diye değil; "iyi kötü" diye ayrılırlar. Yani zalim ve mazlum.

insan hayvan değildir. Bu akıl bize bahşedilmişse, iletişim kudreti, beyin, zeka ve en başta bu vicdan bahşedilmişse bunlar acı çeken insanları duyalım, derdini paylaşalım, tepki gösterelim ya da hiç olmazsa buğz edelim diyedir.

Filistin'de israil tarafından tarafından zulme uğrayan insan,

ırak'ta suriye'de işıd denen terör örgütü tarafından öldürülen insan,

Güneydoğu'da şurada burada pkk tarafından baskılara zulme maruz kalan insan,

afrika'da boko haram tarafından kaçırılıp tecavüz edilen masum kadınlar kızlar,

doğu türkistan'da arakan'da özgürlükleri ellerinden alınıp eziyetler çektirilen insanlar,

amerika'nın avrupa'nın "demokrasi götürme" harekatlarında inim inim inleyen insanlar,

Kendi devletimiz tarafından mağdur edilmiş, mazlum insanlar,

Darbelerle, baskılarla, şiddetle, kutuplaştırmayla ölen ve ölmekten beter olan gencecik insanlar, aileleri...

Evet bunlar umurumuzda olmak zorundadır. "bize ne filistin'den" demek "bana gelip istediğinizi yapın" demekten farksızdır. Zulme kayıtsız kalalım demek... yazık.

Ayetle sabittir: "...her kim bir nefsi bir nefis mukabili veya yer yüzünde bir fesadı olmaksızın öldürürse sanki bütün insanları öldürmüş gibi olur, kim de birisinin hayatını kurtarırsa bütün insanların hayatını kurtarmış gibi olur..."(mâide-32)
Filistin halki yalniz degildir diye hep haykirdim, haykiracagim..

Filistin işgal altinda. Bize ne filistinden diyenler acaba kendi ulkeleri bu durumda olsa aynisini mi dicek merak ediyorum.. Musluman bi insana yakişmaz bu cumleler
Müslümanin derdi ile dertlenmeyen bizden degildir.

Hadisi şerif (Buhari)
merhamet etmeyen merhamet görmez. yarın başına ne geleceğini bilmediği halde insanlığa karşı duyarsız gafletteki kişi düşüncesidir. uyan artık sen ben yok herkes bir ve birbirine bağlıdır.
olaya insanlık açısından bakacak olursak filistinlilerin, papua yeni gine halkından bir farkı yoktur.
yok, dini açıdan bakacak olursak yemende müslümanın müslümana yaptıklarını görmezden gelmek riyakarlık olur.
yok, olaya kendi vatanımız açısından bakacak olursak da, filistinden önce düşünmemiz gereken çok şey var.
haklı söylemdir. sözde ermeni soykırımını kabul eden ermenistan'ın yanında olan filistine üzülmeyen insanların düşüncesidir.
128 milyar nerede, dolar almış başına gitmiş millet aç ama çomar medya sürekli filistini gösteriyor. bize ne filistinden ya topraklarını israile satarken bize mi sordular.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar