bugün

(bkz: hee de geç)
n'apsın adam?
ne desin amına koyayım?
"biz olsak sıçardık, çıkaramazdık siddin sene zaten de çıkaramıyoruz 135 gün oldu" mu desin?

ne bekliyordunuz ki?
samimi olmasını mı?
bırakın allasen, samimi olan adamın, delikanlı adamın siyasette ne işi var?

akp'lisi de bçyle chp'lisi de. mhp'lisi de, bdp'lisi de...
boş yere beklemeyin.
siyaset böyle birşey...
(bkz: panik yok gençler)
(bkz: cesetleri kastediyor bakan)
"ölüm madencinin kaderi" diyen başbakandan sonra şaşırılmayan açıklamadır, bizim ülkemizde insan hayatının pek değeri olmadığı için normaldir...
(bkz: ölüm madencinin kaderi)
evet evet çıkarırdık...

türkiye maden göçüklerinde genelde göçük altında sağ kalan madenci olmadığı için kurtarma eylemide pek zor olmuyor cesetleri.
kader izin verirse , evet üç günde çıkartırdık demeyi unuttuğu cümledir .
evet 3 gün sonra cesetlerini çıkartırdık.
dötüm gülmeyi özlemiş durduramıyorum.
Tabi doğru söylemiş. Çünkü bizdeyken ölüm madencilerin kaderi. Hatırlarsınız hepsi güzel öldü. Ama şilide olsak 3 günde çıkarırdık.

Kabine kabine değil hayvanat bahçesi mübarek. Şili gibi bir ülkede bile insan hayatına değer veriliyor. Biz ölenlerin kaderi bu, Ölecekler, Ölsünler sktr edin en azından güzel öldüler diyoruz. iş arkadan sallamaya gelince de 3 günde çıkarıyoruz. Aslında çıkarma işi ağızla olunca 30 saniye falan sürmüş. Ağzıyla sıçmada rekor kırmış adam.
kesinlikle büyük bir gaftır.

neyle çıkartırdınız? nasıl çıkartırdınız? projeniz var mı hazırda bu tür bir kaza ile karşılaşıldığında ne yaparsınız? hazırda aletleriniz var mı? donanma özel kapsül yaptı. sizde bu kapsül hazırda mı var? tünel kazma işlemi bu kadar sürdü sadece tünelin kameralarla gözlemlenmesi ve olası bir tehlikeye karşı tüm önlemlerin alınması 3 gün sürdü. siz nasıl çıkartıyorsunuz soruları arka arkaya sorulur.

bu akım maalesef kemal kılıçdaroğlundan sonra geldi. siyasete girdi. artık siyasette hiçbir şey eskisi gibi olmayacak olamayacak. hani olmaz ya başbakan seçilse kemal kılıçdaroğlu, sorulsa ne zaman çıkartılacak diye vereceği cevap fiks. "arkadaşlarımız çalışıyor"

ama diğer yandan bakır madeni ile kömür madenini karşılaştırmamak lazım. bakır madeninde grizu patlaması olmadı. kısmi bir göçük oldu. işçiler kapana kısıldı. çıkış yolları kapandı. ülkemizde ise kömür madenlerinde meydana gelen grizu patlaması ile kavurucu alev tüm galerileri dolaşarak çökertiyor ve işçileri yakıyor. haldır huldur kazıp çıkartabilmek gibi bir şans da yok. kazma işlemi esnasında sağ kalan işçiler dahi ikinci bir patlama tehlikesi ile karşı karşıya kalır. 3 gün değil 3 ay değil belki 6 ayda ancak çıkartılır 700 metreden 900 metreden adam.

adamlarda madende kaçış odaları var bizde niye yok diyenler oluyor ya. Türkiye de ölümler göçükten değil grizu patlamasından hani bilin de kıyaslama yapmayın.
hala iscilerin cenazeleri yerin metrelerce altindayken bir sebek maymunun agzina alabilecegi laftir.
bok cikarirdin seni kerhaneci! kuyudan sumu cikariyorum sandin? tayyipin bakanlarida kendisinden beter, bu kadar cahil olurmu insan yahu?
şimdi bu bakan efendi böyle bir beyanat verdi ya...
sırf bunun ve zihniyetinin göt olması için şili'deki göçük benzeri bir göçük olmasını istiyorum türkiye'de...
bakalım 3 günde çıkarabilecek mi? yoksa zonguldak'taki 2 madencinin cenazeleri gibi 150 gün bekleyecekler mi?
şayet bu bakan efendi ve temsil ettiği zihniyet göt olup gideceklerse bir 33 madenci şehit eder bu ülke...ama bizde böyle bir felaket yaşandığında bakan efendi'nin bu lafı çoktan unutulmuş olur.
(bkz: seni çılgın hadi oradan)
(bkz: osur osur ipe diz)**
bakanın görevini iyi bir şekilde yerine getirme başarısının olmadığı gibi hafızasının da berbat olduğunu gösteren cümledir. acaba bakan kurduğu cümleye kendi inanıyor mu? 5 aydır 2 cesedi bile çıkaramayan adamlar 3 günde göçükteki herkesi kurtarırmış. muhakkak öyle olurdu. zaten madende, göçükte ölmek falan türkiye'de tarih oldu.'biz geldik ve yaptık bunu ey halkım.' peh pehhh (bkz: at yalanı)
işte tam da bu zihniyet yüzünden iki madencinin naaşına 5 aydır ulaşılamadı. ama ağız bu,torba değil ki.
Güzel öldüler diye açıklama yapan birinden beklenecek bir açıklama. Demezler mi 5 aydır göçük altında kalan cesetleri çıkaramadın?
bizde de oldu hadi çıkarın da görelim. neremle gülsem daha çok kahkaha sesi yükselir acaba.
(bkz: el siki ile gerdeğe girmek)
(bkz: şakaysa komik değil ciddiyse hiç komik değil)
cenazeleri bile beş aydır çıkaramıyorken böyle bir açıklama yapmak kesinlikle türk milletiyle taşşak geçmektir başka bir şey değil. önce o iki madencinin cesetini bul ailesinin biraz huzur bulmasını sağla ondan sonra taşşak geç istersen.
önüne 3 tane kaz koysan güdemeyecek adamın çapsız ve densiz açıklaması.
bunu duyan maden işçilerinin aileleri ne düşünüyordur acaba?

ben böyle saçma bir cümle duymadım. gerçekten duymadım.
ilk önce tersanelerinde patır patır ölen işçilerinin can güvencelerini sağlasın bu şahıs ölmek tersane işçilerinin kaderinde var diyenlerin yerin altında ki madenci umrunda olur mu güldürmeyin beni.
pişkinlikten ve kayış gibi bir vicdandan muzdaripse bir insan, o zaman böyle bir cümle kurabilir. çok yakışmış lan.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar