bugün

görsel
görsel
Negro ve çizi peynirli olanları makbuldür.
Hedef kitlesi belli olmadan tonlarca tüketilen tek besin ürünü.
Bisküvileriniz yumuşamışsa onları birkaç dakika fırınlayın.
favori atıştırmalığımdır.

hit 5 bisküvim:
1- eti burçak kakao kremalı yulaflı
2- biscolata pia
3- eti burçak sütlü çikolatalı
4- eti cin
5- torku tam yulaflı.
en iyi abur cuburdur. çok severim, severiz, severler. başka çareleri yok.
(bkz: püskevit)
yaş erdi kemale ve hala ne zaman yesem ne için yediğime anlam veremediğim bir tür yiyecek. öyle bir yiyecek düşünün ki yedikten sonra mideniz bulanır ve o bulantıyı geçirmek için başka bir şey yemeye ihityaç duyarsınız.
Osmaniye taraflarında püskevit diye biliniyormuş.
"Evinizde çocuklar televizyonun karşısına dizilmiş oturuyorlar.Karşınızda reklamlara çıkan çocukların elinde çikolatalar,püskevitler birbirleri ile gülüyorlar,şakalaşıyorlar.O çocuk aklından geçiriyor.Annem bana niye almıyor?Bizde niye yok diyor?"
Benim neden çikolatalı püskevitim yok diye ağlıyoruz efendim. (Bisküvi püskevit olalı böyle zulüm görmedi!)
en çok püsküğüttür. bahçeli den önce babaannem vardı.
Deprem cantasinin olmazsa olmazidir.
daha cok püsküvüt, büsküvü, püskülüttür.

bisküvi marjinaldır, püsküvüt halkım yurdum teyzedir.
para bok gibi iken canınızın istemediği, bir büskivi alır mısın? dendiği zaman götünüzü veresinizin geldiği kıymetli kuru gıda.
yetti artık.
halk arasında püskevit.
Mümkünse artık "püskevit" şeklinde anılmamasını dilediğim çifte kavrulmuşu enfes olan yiyecektir.
imal edildiğinde bir gün püskevit deneceğini hiç düşünmemişti.
söylenmesi en zor kelime galiba sadece bahçeli değil birçok insan pisküvit ve benzeri şeyler söylemeyi tercih eder.
(bkz: pisiklet) ile birlikte yanlış telaffuz talihsizliği çeker.
türkiye'de hiçbir zaman doğru söylenmeyen kelime.
bir nevi püskevittir.
eskiden günümüze süper bisküvi lezzetleri istiyorsanız,
bkz: http://www.facebook.com/#...a/116282921784961?sk=wall
800- 850 santigrat ısıda yapılan ilk seramik pişirimidir. Üstü sırlanmaksızın iki kez pişirilmiş her tür porselen eşyaya da bisküvi denir. Bu yöntemle vazo, heykel, vs gibi süs niteliğinde ürünler yapılmıştır. Özellikle fransa' nın sevres kentinde 18. Yy' dan bu yana değerli örnekler üretilmiştir.
kimilerince bisgüt
kimilerince bistüki
kimilerince pıskıvi
kimilerince bistüki
dedeme sorsan buskivi
yiğenime sorsan bistükkk
bana sorsan eti cin.