bugün

bu hafta vizyona gireceğini öğrendiğim film. hafta içinde izledikten sonra editlerimdir.
Filmin sonunda niyazla cennet kavuşuyormu film arasında acil isim çıktı o yüzden gittim lütfen birisi söylesin.
cemaatin filmi olduğu bir gerçek ama film cidden kaliteli. sadece fazla uzun tutmuşlar. ayrıca daha çok savaş sahnesi koysalardı efsane olurdu.
Samanyolu dizisi sandığım film.
Gidenler bir aydınlatsın dediğim filmdir. aydınlatın lan beni starım ben.
gidip görülen filmdir. film müziği berbat. ayrıca konuların akışı yavaş. filmin başında türk okulları ile ilgili "bilgilendirme" yapılmış.
sinemasal ve görsel olarak güzel filmdir.
cemaate yakın olanlara verilen mesajlar elbette var ancak film temelde bir sevda ve kavuşma hikayesini anlatıyor.
Film mutlu bir sonla bitiyor mu bitmiyor mu karar verilemiyor.
kostümler, mekanlar ve bazı sahneler Türk filmlerinin çok ilerisinde.
Fikret Hakan'ın oyunculuğunu özlediğinizi fark edeceğinize eminim.
film cemaat filmi ancak bu, filmin mükemmel bir Türk filmi olmasının önüne geçemiyor.
aksam izledigim bir cemaat yapimi filmdir. daha onceki selam filmine dersanede hocalarin yogun israri uzerine otobus kiralanip gitmistik fena degildi. ama bu filme hizmet hareketine gonlunu vermis bir arkadasimin istegi uzerine gittik. film gercekten duygusal birini hungur hungur aglatabilecek bir film olmus. izleyen sayisi cok azdi fakat filmin iyi oldugunu dusunuyorum. gulen hareketiyle tek iliskim dersanelerine bir sene gitmemden ibaret ve ordaki hocalarida hic sevmezdim cemaatede sicak bakmiyorum ama film konu itibariyle basarili sayilir.
Cemaat filmi olduğunu bilmeden gittiğim savaş sahneleri piyasada çıtayı yükseltmekten çok kırmış olan film.Çekim kalitesi muhteşem senaryo muhteşem. Trende bir doğum sahnesi var gördüğüm en orjinal doğum sahnesi dramı orijinal film biraz uzun ama az 15. Dk kısa olsaymış iyi olacakmış.

Cemaat paraleli meridyeni boş ver mutlaka izle sinemada ilk yarıda bana hafif kızabilirsin ikinci yarıda teşekkür edeceksin.
cemaat yurtlarinda kalanlarin zorla goturuldugu filimimsi bir vide o gitmeyin zamaniniza yazik. verdiginiz paraya yazik.
yahu şuan sinemadayım ne zaman bitecek diye bekliyorum amk. ben böyle dağınık ve sıkıcı bi film görmedim. rezalet amk
cikanlarin hungur hungur agladigi film. Ne kadar duygusal olsa da bunlarin hepsinin rol oldugu ve sirf insanlarin duygularina dokunmak icin acikli sahnelerin bilerek uzatildigini dusununce insanin gozyaslari icine kaciyor. *

Edit: ben de aglayarak ciktim. *
Konu müthiş ve en önemlisi de yaşanmış. Ağlamaktan içim çıktı. Özellikle doğum sahnesi çok güzeldi.

Filme paraleldi kıldı tüydü diyen recep ivedike incir reçeline gitsin. Sizin zekanız onu anlar çünkü.
Muhteşem bir filmi. Benim nazarımda 10 üzerinden 8 alabilecek bir film. Kesilen iki puanın sebebi filmdeki bazı mantık hatalarıdır. Filmi izlemeye giden kişi duygusal birisi ise yanına gözyaşlarını silmek için mendil almalıdır. Bu arada gerçekte filme konu olan o dede, nineyi beklememiş ve evlenmiştir. Nine beklemiştir.
--spoiler--
acımasız nazi subayı rolündeki eleman sağlam psikopata bağlamış bir tiplemeydi. o kadar ki, kızı vursun diye yolladığı elemanın arabaya geri gelmesini beklemeden şoföre arabayı yürüttü gitti, adamı yayan bıraktı. kendi adamına bile eziyet ediyor hıyar. yalnız elemanın mimikleri role sağlam adapte olduğunun göstergesiydi.
--spoiler--
Tek kelimeyle müthiş.şu ana kadar izLediklerim arasından ilk üçte.tavsiye ederim.
bizimkiler sanırım ikinci dünya savaşını, nazileri yeni keşfediyor. lakin biraz geç kaldılar. ulan bunu 90 larda yapsan eyvallahta artık bıktık gına geldi ikinci dünya savaşı, nazi konulu filmlerden. sıkıcı, olmamış.
Ön yargılarım nedeniyle bugüne kadar izlemediğim film. Bugün gözüme çarptı bi izleyim dedim, izlediğim çokça filmden daha kaliteli bir yapım olmuş. Bazı sahnelerde savaşın soğukluğunu gerçek manada hissettirdi film. 'Ne çok acı var' demeden edemiyor insan.
--spoiler--
Trende doğum sahnesi, niyaz'ın arkadaşlarının vurulduğu, niyaz'ın cennet'e kavuştuğu sahneler gerçekten etkileyiciydi. kazak danslarının olduğu sahneler de çok hoştu.
--spoiler--
Kısacası beğendim keşke sinemada izleseymişim.