bugün

Çok problematik bir durum.
ilk haliyle son hali arasında uçurum var ise olabilecek özlemdir.
Sizi seven üzerinize titreyen biri ne oldu da bu hale geldi değil mi?
Siz mi acaba bir hata yaptınız?
Yanlışınız mı oldu?
Artık çirkin misiniz gözünde?
Ya da başkasına mı gönlü kaydı.
Ne zıkkım oldu da bu derece değişti?
Kusursuz bir oyun düşünün. ilerledikçe hatalarını ortaya döktüğünü. işte bunun gibidir eski halini özlemek. Boşa.
birini “ilk” tanımazsınız. asıl tanıdığınız ve gerçek hâli “son”dur.
ilk tanıdığımda küçücük çocuktu bende çocuktum. şimdi tipi bo* gibi olmuş.
zamanında yaşadım, birinin size karşı değiştiği zaman arada ne varsa bitirip iletişimi kesmek gerekiyor. yoksa her şey boka sarıyor, bunu öğrendim.
ilk tanıştığınızda kişi hakkında sadece görsel bilgi sahibi olursunuz ve biraz yüzeysel resmi sohbet olur. bu nedenle ilk tanışma cok iyi gelir. elbette daha sonra gözünüzde mükemmel görünen o kişinin defoları eksikliklerini görmeye başlarsınız ve sıradan biri haline gelir sizin için.
Ben birinin tanıdığım ilk halini çok özlüyorum keşke o zamana dönebilsem. Ne vardı o zamanda derseniz size derim ki o zaman benim için sıradan biriydi, bir şey hissetmediğim, sevmediğim aşık olmadığım biriydi. Şimdi ise takıntım oldu.
ilk tanıdığını zannettiğiniz halini özlemek olabilir. insan zamanla değişse de dününde kalan psikolojik kalıntılar gelecekte olaylara karşı geliştireceği benliği ve değer yargılarını değiştiriyor.
Birinin ilk tanıdığın halini değil de tanıdığın birinin ilk halini özlemektir o. Belki de en başından beri siz yanlış tanıyorsunuzdur çok da şey yapmamak lazım.

Edit: tanımayı tanışmak diye okumuşum ilk hali daha doğru sanki
Tanıştığınızda zannettiğiniz halini özlemektir.
insanı aynı evde ya da seyahatte tam anlamıyla tanımakla söz konusu olandır.
geçmişte çok sevdiğim iki arkadaşım bana bu süreçlerde gerçek yüzünü gösterdi. bana kazandırdıkları olgunluk için teşekkür ederim.
(bkz: nefes darlığı yaşatan başlıklar) açmayın şöyle başlıklar. Sonra sabaha kadar üzülüp uyuyamıyorum.
Çok kez yaşadığım.
Kendim için dahi geçerli.

Ne heyecan kaldı, ne saflık, ne emek..
Bıkkınlık var artık olabildiğine..
Yok ki hiç olmadı neden özleyim.
ilk tanıdığın halini değil de ilk tanıdığında olduğunu sandığın halini özlemektir o. Birini merak etmeyi, ona ilgi duymayı özlemektir.
Aslında hiç tanımamış olduğunuz birisini özlemiş olursunuz.
Garip.
Buralar karışır.
kötü olduğunu önce gizleyen, gerçek yüzü sonra ortaya çıkan insanların, iyi olduğunu sandığınız zamanları özlemektir.
Gerçek yüzünü görmeden önce kafamızda kurduğumuz haline duyulan his hödüsü kesinlikle şüphesiz.. yaşamayan yoktur kuşkusuz..
Çok sevdiğin ölmüş birini özlemekten daha acıdır.
Bir şeylerin zamanla çok değiştiğinin göstergesidir.
Bazen ilk haliyle aklında kalsın istersin, bazen ilk duygusuyla, bazen de pişman olursun lanet gelsin dersin.
Ne bileyim değişik işler canişko.
Birinin ilk tanıdığım hali için ölürüm,
Son tanıdığım haliyle masanın üzerindeki artıkları silmem..
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar