bugün

dahil olduğum nesil. aşağıda yazacaklarımın nesil numarası ile ilgisi, ilintisi, hamili kart mevzu, maç yorumu ve çiğ köftemsi bir bağlantısı yoktur. * *
nesil numarası bir olan yazarlara önem verilmelidir. bu yazarların sözlük ün ilk yılında yazdıkları enrtylere bir bakın. detay aradan çok rahat bulunabilir. * bir kalite hissedilecektir. kalite derken keskin bir ciddiyetten bahsedilmemektedir. matrak ve ustalığın bir arada barındığı entrylerdir. biraz zor anlaşılır olması da muhtemeldir. şimdi oradan şans eseri birinci nesil olmuş birinin entrylerini gösterip "hehee pilot bu ne ya" demeyiniz. genel olarak bakmalıdır. ayrıca o zamanlar çok gündemde olmayan bir yere yazmakta takdir edilesi bir konudur. *
bu yazarların çoğu artık yazmamaktadır. sebeplerden biri de kötü amaçlı olmayan fakat "olmasa da olur" uygulamalardır. yaşayanlar bilir. formata sığınılarak can yakılmıştır. bazı değerli yazarlar cekip gitmiştir. yazıktır tabi. yazarla beraber sözlük te bir şeyler kaybetmiştir.

birinci nesil yazarlarda hatalıdır. sözlükte yanlış bir şey varsa düzeltmeye çalışılmalıdır. çekip gitmek kimseye faydası olan bir tutum değildir.
bu mücadeleyi yapan yazarlar da olmuştur. fakat yöntem yanlış secilmiştir. moderasyona bazı konular dikte ettirilme yolu seçilmiştir. halbuki olması gereken, işi zamana yayıp gerçekci örneklerle tutumun değiştirilmesi olmalıdır.*
- bütün bunlar yaşandıda sözlük e veya yazarlara bir şey mi oldu pilot ?

+ hayır. uludağ sözlük te, yazmayan birinci nesil yazarlar da, taş gibin maşallah

- eeee?

+ herkes burada olsaydı kaymaklı yerdik kadayıfı. şimdi kaymaksız gibi sanki.
(bkz: ihtiyarlar)
(bkz: temel)
eli öpülesi,sözlüğün temelini atan, entryleriyle zirveleriyle bu ortamı sıfırdan var eden topluluktur. şimdi ben dahil hepsi unumuzu eledik eleğimizi asalım,gençlerin önü açılsın demektedir ama artık elekleri duvardan alma vakti gelmiştir.
(bkz: first class)
(bkz: kaymak tabaka)
tüm sözlüklerde depoya çekilmişlerdir.
bir kısmı hala sözlükte olan nesildir.

(bkz: stalker)
çoğunluğu petrol olmuştur.
sözlüğün dedeleri. toplam yazar sayısının yüzde 5 i kadardırar kabaca.
azınlık statüsüne düşmüş dinolardır.
sözlüğün kalitesini düşür(e)meyen tek nesildir.
burda mıyız ? abiler ablalar, neslidir.
altıncı nesilin gelmesiyle torununun torununu görerek cennetlik olan benim de hasbel kader mensubu olduğum ve hey gidi günler hey çektiren nesil.
80 lerde çocuk olmak gibi bir şeydir.
bünyesinde 597 adet yazar bulunduran nesil.
siz hepinizsiniz ben birinci nesilim.
nasılım?
sözlüğün adem ve havvasıdırlar.
Cok menem bir şey degildir ,olanlar bilir.
herşeye rağmen raconu vardır. nesil ilerledikçe neslin sayıları da artar. kaynak: (bkz: istatistik).

şu da var tabi: (bkz: nerde çokluk orda bokluk)*
dahil olduğum, hatta tek temsilcisi kaldığım gruptur. *

(bkz: bir bilmecem var çocuklar)
ortalarda pek gozukmeyen hevesini almis nesildir.
kaçının yaşadığını merak ettiğim nesil.
(#8360716)
son kalan 7 birinci nesil yazardan 4ü moderatördür. bu bağlamda yüzde hesabına vurduğunuzda en fazla yönetici çıkartan nesildir. dikkatli olunuz.