sikimde olmaz.
Dayanamam ederim.
ben şiddette kadın erkek ayrımı yapmam şiddet şiddettir ve ne yazık ki bazı insanlar bazen bu şiddeti hakediyor kimse sınanmadığı bir şey için ahkam kesmesin birileri gelicek size sövücek kasıtlı olarak sözleriyle öfkenizi tahrik edecek(bu da sözlü şiddete girer ve fiziksel şiddetin çoğunlukla nedeni de budur) saldırıcak hırsızlık yapıcak sapıklık yapıcak zarar vermek isteyecek vatana veya dininize sövücek sonra yok ben kadınım yok ben yaşlıyım diyecek ve daha da sonra torpilin döndüğü zengin ve güçlülerin kayrıldığı yerde adalet aramanız gerekecek insanlar şiddeti yok etmek yerine ahlak konusunda kurumlarda ciddi reformlar istemeli okullarda bunun eğitimi ciddi ciddi verilmeli ve eğer çocukların ailesi sorunluysa o çocuklar o ailelerden alınmalı
gelelim cevaba iç yüzünü bilmediğim hiçbir şeyde taraf tutmak bana uymaz ama eğer kadın haklıysa dayak yiyeceğimi bilsem de onu korumaya çalışırım heralde.
Hayir. Polisi de aramam.
Koruma iç güdüsü olarak her insan eder.
Ancak son yaşanan olaylardan sonra biraz düşünüp amaaan diyen coğunlukta olacaktır.
Kadir arkadaşımızın 12 yıllık hapis isteminden sonra sokakta erkek erkeğe kadın kadına veya kadın erkeğe veya erkek kadına olaylarını tenezzül edip izlemem bile. Herkes başının çaresine baksın mk. Ne adalet kalmış ne insanların birbirlerine saygısı sevgisi hoş görüsü... Her taraf zengin dilenciler kolay para kazanan eğitimsiz insanlarla çevrili. Her şey beklenir. adamların geniş bir bakış açısı yok.. gelir omuz atar bir de sen omuz atmışsın gibi çeker bıçağı saplar bir tarafına.
iki kere ettim, ikisinde de kadın erkeği korudu. ben biraz kaslı biri olduğum için vurduğum sakat kalıyor da. daha da öldürme vs. yoksa karışmam.
%99 ihtimalle kadın siz müdahale ettiniz diye aleyhinizde konuşacağı için kesinlikle etmem.

bu ülkede iyilik cezalandırılır.
Sikimde olmaz belki polisi ararım .
Hayır etmem. Çünkü insanın içindeki iyi niyet sonra boka sarıyor.
Müdahale ederim belki.

Müdahele ne mk?

Hele hele. Hele onun müdahelesine.
ederim ama bıçak taşımıyorum. Sadece ayırırım
19 lu yaşlarda ettim. Burnumu kırdı eleman ama bana koyan kızın beni suçlamasıydı.
Etmemeye çalışırım korkum adam değil kadın.
polisi arardım.
bırakın şovu.
Derhal Polisi ararım. Yanlış anlaşılmasın, Gücümün erkeğe yetmeyecek olduğunu düşundüğumden dolayı değil.

Müdahil olunca, sana ne oluyor sevgilimle(eşimle) benim aramda diyen kadınların azımsanmayacak sayıda olması nedeniyle ve yine adamın sert kaya çıkmasıyla ona zarar da vermiş olsam hatta etkisiz hale bile getirmiş olsam bana zarar verme ihtimaline karşı...

Benim de canım tatlı icabında.

hadi onu da geçelim, yumruk yeriz, tekme yeriz de bıçaktır, kesici alettir bir yerlerimize isabet eder, sağımız solumuz kesilir. Değer mi?

Hadi değdi diyelim adamı haşat ettikten sonra hapis istemiyle yargılanıp tutuklanmayacağimız ne malum? Dahs dün gencecik çocuk hapsi boyladı...
Ederim ama onun kalbine bıçak saplamam. Sonra feministler ağlıyor aq!
şu saaten sonra kesinlikle karışmayacağım olaydır. kadir şeker'in başına gelen benim de başıma gelmesinciliktir bu.
155 i arayıp geçiniz. fazlasından maraz doğuyor görüldüğü gibi.
Allah kurtarsın derim.
O anda psikolojime bağlı ederimde etmeyebilirimde.
Kadını tanımıyorsam etmem. Evet. Teşekkürler.
Bir kadın olarak böyle bir manzara karşısında çekinerek ve üzülerek yoluma devam etmek zorunda kalırdım.
O kadını bu duruma getiren her ne ise bile isteye bu hale düşebilme ihtimali yok öncelikle. Varsa bile yüzde birdir ve maruz kaldığı şiddeti asla haklı çıkartmaz. Neden mi? Bir insan sizin hayatınızda bu kadar büyük kötü yönde bir etkiye sahipse çıkartırsınız biter. Bu kadar bağımlı olmak, gelip kafanıza vurmadığı sürece kin tutmak acizlikten başka bir şey değildir. Bu acizliğin getirisi de şiddettir.
Peki müdahale etmeye kalksam ne olacak? ettim diyelim, adamın üstünde delici kesici bir şey olmadığının garantisini verebilir miyim? Hadi verdim, yine de böylesine gözü dönmüş bir köpek beni daha da öfkelenip ne hale getirirdi kim bilir. Belki de o kadar gözü dönecekti ki bana da saracaktı o kadın gibi. Zavallı kadın nasıl kurtulacaktı o zaman? Bir erkeğin fiziki gücünün de aynı ihtimaller karşısında hiç kalabileceğini düşünüyorum. Kimse, sadece sevdikleri için dahi olsa zarar görmek istemez.
Hızlıca uzaklaşırken polisi aramak en doğru karar gibi görünüyor.
(bkz: hahahahayır)
Hıyarla aşk yaşıyorsa dayak yemeği göze almıştır zaten. insanların tercihlerine karışmak bize düşmez.
eskiden ederdim cunku delikanliyiz kafasindaydim ama insan goruyor ki artik herkes kendi tercihlerinin sonucunu yaşar. uzatmaya gerek bile yok. bana mi kaldi amk onca badire atlattik hala sağız picin birine vurdurtamam kendimi. kimin ne mal oldugu zaten ortada kimse de kimseyle zorla kol kola gezmiyor. belki oyle zevk aliyorlardir hem bu sado mazo falan bayagi tuttu bizim ulkede.