Ofiste uyumak.
(bkz: annenin ölümü)
(bkz: babanın ölümü)
(bkz: kardeşin ölümü)

annemi kaybettim Allah diğerlerini korusun.
bir önceki üzücü olayı unutturacak yeni bir üzücü olaydır.
ailesi, evladı ile sınanması, onlardan birinin zamansız kaybı ve tedavisi olmayan bir sağlık problemi yaşaması. kalan her sey boş çünkü.
Kendini kaybetmesi.
Listesini yaparsak pipiyi fermuara sıkıştırmak ilk 3 e girer.
Kyk da kalmak.
doğmak.
geride bırakıcağın hiç bir şey olmadığını bile bile sayılı günlerini hiç bir şey olmamış gibi geçirmek.
Hayattaki en yakınına artık hiç yakın olmayacağını bilmek.
vefat eden bir annenin telefon numarasını rehberden bir türlü silememek.
Kendisiyle anlaşamamak.
çok sevdiğiniz, hayatınızda onu örnek aldığınız ve sizin yaşamınızda koşulsuz beklentisiz her zaman yanınızda olan birini kaybetmekten* daha korkunç üzücü olan birşey düşünemiyorum.

o'na;
görsel
kardeş ve evlat acısı. en çok onlar acıtıyor. hani her ölümde insanın yüreğinde 41 mum yanarmış da her gün biri sönermiş. 41. gün tek mum kaldığında o hiç sönmezmiş ya... bir anne yada bir kardeş için o öyle değil. o 41 mum bir sonraki ölüme kadar olduğu gibi kalıyor. o ölümden sonra da mumlar erimeye başlıyor ama kesinlikle sönmüyor.
Hayatını kaybetmesi ancak ölmek anlamında değil.

Mesela haksız yere 21 yıl hapis yatan o insan ve onun gibi diğerleri..

Çok çaresiz bir şey. Hiçbir şekilde telafisi de olmaz hayat sonuçta. Kaybettiğimiz bir saati bile geri alamıyoruz.
Aldatılmak.
toprağa evlat koymak. kimse boş yapmasın.
Güveninin boşa çıkması.
En güvendiği insanın ona yalan söylemesi. Yok böyle bir şey. Böyle sanki dünyam başıma yıkılıyor, kendimden bile daha çok güvendiğim birinin yalanını yakalıyorum ve canım öyle bir acıyor ki. Aptal yerine konulmak çok aşağılıkça bir durum ve his.
Sevdiği birisini kaybetmek.
anlaşılamamak.
görsel
Bir kaç gün önce yaşadım, bir baktım tostcu erolun fotoğrafı geldi, ne çok benziyorsun dedi.

Ananı avradını sikeyim o günden beri evrene mesajlar yolluyorum sanırım kenan evrene gidiyor her gün darbe yiyorum.

Artık hayatı sorgulamaktan ve dehalıktan vazgeçtim, benzetilecek ki benzetilmeyi hiç sevmem o kadar şey varken tostçu erol ne amk.
buyuk abdestini yaparken bokun tam çıkacakken geri gitmesi.
bir insana kendinden fazla değer vermektir.

bir insana değer vermenin bedeli ağırdır.