bugün

Kendinsen neden olmasındır.
zor ve tavsiye etmediğim eylem insanlara güvenmek zordur.insan oğlu nankördür sen ona güvenip sırrını verirsin derdini anlatırsın ama o her an arkandan iş çevirip seni sırtından hançerlemeye hazırdır.
şu devirde çok zor olan olay.
şu devirde çok zor olan olay.
Ya zaman ya da para kaybedersiniz.
en son 4 yıl önce o duygumu çöpe attım.
Çok fazla güveniyorum, bu hatayı her zaman yaparım. The Godfather
insan olarak yapılacak en büyük hatadır...
insanlara toptan güvenilmez konu konu güvenilir analiz edin kime hangi konuda güveneceğinizi çözün.
Güvenmeden hayatımızı devam ettiremeyiz. Herkes bir derece güvenir, kazık yer kimine cok üzülür kimine güler gecer. Ne olmus yani cok da şeetmemek lazım.
yaşadığımız yüzyılın en büyük yalanıdır efendim.
insanlar güvenilmez değil. sizin hayatınız veled-i zina dolu.
öncesinde sorulması gereken "ben kendime güvenebilir miydim" sorusu vardır ki cevabı büyük ihtimalle hayır olacaktır. bu soruya "evet" diyebilene kadar sadece kendinizle ilgilenin. daha sonra başkalarının güvenirliliğini sorgulamaya başlayabiliriz.
Hatadır.
insanına göre değişir...
güvenmek ister insan birilerine..

açık denizlerde tek başına olmak var bir de güvendiğin biriyle.
dünyayı tek kişilik yaşamak var iki kişi yaşamak var.

ümit yaşar oğuzcan'ın 'iki kişiye bir dünya' başlıklı dört bölümden oluşan bir kitabı vardı...
Bu hayatta en son yapılacak şeydir...
eğer kendine güvenmeyi öğrenmeden yapılırsa insana kendi bokunu avuçlatabilir.

her şeyden önce kendine güvenmeli insan, bunu becerebilirse her yükün altında sağlamca durabilir.

kendine güvenmeyen insan hep bir suçlu, hatalı arar. Yok ben ona hak etmediği kadar değer verdim, yok ben ona güvendim, yok ben ona her şeyimle teslim oldum falan filan... Bu yüzden de mutlu olması zordur, çünkü her insan herkesten önce kendi mutluluğunu düşünür ve ister. (anneler hariç)

dünya üzerinde mutluluğunu herkesin ve her şeyin üzerinde tutmayacak bir tane nefis yoktur.

o yüzden de insan önce kendine güvenmeyi, sonra da başkalarına güvenmeyi öğrenmelidir...
güncel Önemli Başlıklar