bugün

kesinlikle şahısları değil keyfini düşünmeli, dünya'ya ne de olsa bir kere geliyoruz sonuçta.
ölüm yanıbaşımızdayken en iyi şeçenek, kimseyi kırmadan, üzmeden güzel ve kaliteli yaşamak.
gezmeye ve yemeye.
Değecek birine veya bir seye.
insan Kendini iyi hissettiği ve Sürekli meşgul olabileceği şeylere vermelidir. Bu resim yapmak olabilir, şiir yazmak olabilir, kitap okumak, yazmak, spor yapmak, vs. Her ne olursa olsun seni mutlu edecek ve hayatına anlam katacak her şey..
bu fani ömrü bakı ömre feda etmeli insan.
Gelişime.

Hangi konuda olursa olsun insan kendini en az bir konuda geliştirmeli.
Harcanıp gidiyor ömür dediğin.
ibadete.
(bkz: Sikiş)
Adam gibi yaşamaya...Bir ömrü tamamlamaya yakın hiç bir konuya hiç bir yaptığına pişman olmamaya. Ardından küfrettirmemeye...
(bkz: Yaşanmaya değer hayat)
insan ömrünü Önce kendine sonra da ailesine vermeli tabiki de.
ben şimdiye kadar 31 sigara ve kahveye verdim, hiç de pişmanlık duymadım.
bir insan, ömrünü hayır işlerine vakfetmeli.

bir gün yeterince param olduğunda dernek kurucam. ev ev dolaşıp, bizzat kendi gözlerimle gördüğüm ihtiyaç sahiplerine yardımda bulunucam. arkadaşım yok ama param olduğunda arkadaş da edinirim. işte onlara da zorunlu yardımda bulundurtmayı düşünüyorum.

eminim sizler de iyi insanlarsınız. inşallah meslek sahibi olanlar ömürlerini ellerinde geldiğince hayır işlerine vakfederler. dini, siyasi bir gerekçe yahut popülerlik kaygısı olmaksızın insan olmaktan kaynaklı bir sevktir efendim bu.
Bu güne kadar yaşadıklarımı göz onu Ne alarak söylüyorum . Insan başkaları için değil, kendi için yaşamalı. Annem üzülür, yok babam vs. Derken bir bakmışsınız kendinizi unutmuşsunuz. Herkesi sevmeli, ama fazla da fedakarlık yapmamalı.
1-Ailesine
2-işine
3-Doğru Kişiyse Eşine.
Kpss'ye değil tabii.
inançlı ise ahirete, birisini çok sevmiş ise ona, ailesine çok değer veriyorsa ailesine, idealleri varsa onları gerçekleştirmeye, insanları çok seviyorsa insanlara, hayvanları çok seviyorsa hayvanlara. hiçbirisi yoksa kendisine. hepsine biraz biraz dersen hiçbirisine yetişemiyorsun hep eksik kalıyor. mecbur seçeceksin birkaçını. hayat kısa ve çok hızlı akıyor. ve boşa geçirilemeyecek kadar değerli.
böyle saçma sorulara değil mesela.
1. düşünmeye,
2. kendini tanımaya,
3. dünyaya ve insanlığa faydaya.
Bir insan ömrünü hiçe vermeli hiç onu sarmalı insan hiçliği tanimali.hizligin aslında isminden ibaret olduğunu anlamalı kendine ona birakmali. Hiçlik insanı sardiginda ona yaşamayı ayakta kalmayı ve ruhunu arındırma yıl öğretir. Hiçlik insanı sardiginda nelere kadir olduğunu öğretir.
bir durum. vicdanlı yaşamaya vermeli. çok ince bir ayrıntı olup insan hayatında çok önemli zira.
dolgun meme arama çalışmalarına. gerçek mutluluğa ancak o zaman ulaşabiliriz.
Hedeflerine.