bugün

sırf sevgilisi istiyor diye okulunu yarım bırakıp, onunla dünyanın öbür ucuna bile gitmeyi göze alacak kadar ''körü körüne bir sevda''ya sahip olan kız'dır.
(bkz: bir kız uğruna öğrencilik hayatını bitiren erkek)
bin erkek için hayat okulunda hayat kadını diploması alacak kız kadar beter olmayan kız.
çok fazla denilecek bir şey yoktur bu kıza. sadece tek kelime ile mal dır.
saçmalamakta sınır tanımayan kızdır. bu yaptığının adı sevgi değil enayiliktir. zaten seven bir erkek, kız arkadaşından böyle birşey istemez. evli olsa yine bir derece ama sadece sevgili durumunda böyle bir istek yersizdir ve bencilcedir. " ben bu kızdan hayatını etkileyecek şeyler istiyorum ama ya ayrılırsak.. " diye düşünmeyen küçük beyinli bünyedir.
muhtemelen yıllar belki aylar sonra bu kararından dolayı derin pişmanlık duyacak olan kız'dır. sevgili için çok şey feda edilebilir belki ama ''eğitim'' bu ödünlerden biri olmamalı, kaldı ki eğitim sürecinin içinde yerini almışken bir de!...
(bkz: mal)
koca adayı, kızın kapanmasını istiyor olabilir.
(bkz: balık burcu kadını)
(bkz: akrep burcu kadını)
aptal kızdır. erkek uğruna mı öğrencilik hayatına başladı da bir erkek uğruna bitircek.

bir de öğrencilik hayatını bir erkek uğruna yaşamayan kızlar var ki onlar ayrı mal. gelmişsin üniversiteye hayatında bir daha geri gelmeyecek günler yaşicaksın; ama sevgilim izin vermez erkek arkadaşım kıskanır diye bakkala bile gitmeyen mallar var. dertliyim bu konuda sözlük etrafımda böyle mal kız çok.. anlatmaya çalıştım anlamadılar sonra boynuzu yiyen, itaat ettikleriyle kalan yine onlar oldu..
kaşlarımı çatıp, gözlerime bir nem dolduran kızdır. tabi bu durum şu şartlarda oluşur: eğer kız, gerçekten akıllı ama yine de çok sevdiği için ve başka birçok sebepten ötürü böyle bir şey yapmak zorunda kaldıysa şayet, üzücüdür akıbeti.
1 dk. sonra :
ama yok lan insan babası da ölse eğitim hayatına son vermez. yok yani olamaz böyle bi'şey. tanıdıklarım var. babası öldü ertesi güne finale girdi. yok yok sildim göz yaşlarımı. yok bir şey, toz kaçtı lan.
aklima direk ''an education'' filmini getiren kizdir. kendisi de okulunu birakmadan evvel bu filmi izlemeli bir daha dusunmeli mumkunse. *
şimdi salak demek istemiyorum, herkesin kendi tercihi sonuçta.
ama gerçekten anlayamıyorum bu tipleri.yani sevdiğin adam istedi diye sen eğitimini yarım bırakıyorsan gerçekten beynin mercimek tanesi kadar.sen fedakarlık yaptığını düşünüyorsun belki ama sevgilin olacak o adam kendi egoları için senin hayatını bitiriyor ve bunu bile isteye yapıyor.sevgilisinden okulu bırakmasını isteyen erkeğin ya çok ciddi psikolojik problemleri vardır ve kendine güvenmez ya da çok bencildir kendini dünyanın merkezinde görür,böylesinden hemen ayrılmak icab eder. şöyle bir şeyde olabilir, sen kendi isteğinle okulu bırakıyorsundur hayatta kendin için yarattığın bir dünyan yoktur sırf yanında ki erkeğin şeklini alırsın, o zaman diyecek bir sözüm yok böylesine zaten seni eğitiselerde bir işe yaramaz, bırak okuma senden daha çok hakedenler var o okulu.
yıllardır çabalayıp didinip ulaştığı okula, iki günlük bir adam için veda edebilendir.

evlenseler, çocukları falan olsa, sonra gün gelip adam onu aldatsa... sırf kendi geliri, mesleği olmadığı için o gerizekalı kocaya tahammül etmek zorunda kalacaktır.
mantıklı olmayan kızdır.
geleceğini, önünü, hayatın bir sonraki hamlelerde neler yaşıtıcağını bilmeyen zavallı bir kör kızdır.
mantığı duygularına yenik düşmüş ve büyük bir mutluluk riski altında bulunan kız.
kör kütük aşık kızdır. ancak sevdiği adam onu sevmiyordur. insan sevdiğinin istikbali ile oynar mı diye soru sorulması gereken erkektir.
seven erkek sevgilisi için herşeyin en iyisini en güzelini ister, böyle düşünen kızlarımız var ise onlara orhan gencebay'dan vazgeç gönlüm şarkısını hediye ediyoruz.
(bkz: malaguena)
ilköğretim ya da lise öğrencisi değilse, yani bu kararı verdiğinde reşitse; kendi kararını kendi isteği doğrultusunda almış olan insandır.
hayat onun hayatıdır, kimseye laf söylemek düşmez.
eğer aşıksa ne ala ama değilse o kıza "malsın olduğunun farkındasın" değil mi diye sorarım.
alttaki iki entry de benim yazdığım entryler olup uzun entrylerdir. bu duruma bakış açımı yeteri kadar iyi anlatmaktadırlar;

(bkz: #7369263)
(bkz: #7873024)
yanlış yapmış kızdır.
zengin koca adayını bulmuş, kendi haline bırakılası kızdır.
yanlış yapan kızdır. gelecek önemlidir.

bununla beraber tüm genellemeler yanlıştır. sonuçta mutlu oluyorsa, tarafların geçim derdi yoksa, çok seviyorsa ve seviliyorsa (burada günümüz tüketim toplumunun sıradan aşklarından söz etmiyorum) doğru yapan kızdır. ancak bu tip sevgilerle de pek nadir karşılaşırız günümüzde.