1. 1.
  türkçeye boş ev olarak çevrilmiş olan kim-ki duk*'un en son sanatsal filmi.bu filmde de konuşmalar yerine vücut diline önem verilmiştir.
  9 ... frozen hopes
 2. 2.
  iki ana karakterin film boyunca sadece iki* cümle ettiği bir film olma özelliğini taşır. ev sahiplerinin evde olmadığı evlere girip, konaklayan, karşılığında da evde bozuk olan herhangi bir aleti tamir eden genç bir çocuğun hikayesidir. bu evlerden birinde tanıştığı bir kadınla filme aşk da girer ve olaylar gelişir. "hepimiz kilitlerimizin açılmasını bekleyen birer boş eviz" de filmin afiş yazısıdır.
  4 ... cikarinbeniburdan
 3. 3.
  kahramanimizin muzik setine cd yi yerlestirdikten sonra play tusuna basmasiyla birlikte hoparlorlerden suzulerek evin icerisine dolan bir de sarki vardir ki filmde izleyenlerin gozlerini degil gonullerini de birlikte doldurur. yaaa, yaaa!
  6 ... philemon
 4. 4.
  kim ki-duk'un en sevdiğim filmi.aşkı anlatmak için konuşmaya gerek yoktur demiş ve diyalogsuz bir aşk nasıl anlatılır dersi vermiştir.

  http://www.imdb.com/title/tt0423866/
  5 ... pulp fiction
 5. 5.
  film boyunca beşi geçmeyen diyaloglarıyla, harika themei gafsası ile, filmin sonunda aşkın iki kişiyi bir yaptığını süper bir şekilde göstermesiyle beni dehşete düşüren ve ayrıca kore sineması kadar olamadığımız için de beni kahreden izlenesi, arşivde tutulası ve hediye veren dvd dergisine teşekkür ettiren filmdir.
  5 ... registerlater
 6. 6.
  mülksüzlüğe vurgu yapan, diyalogların çok ötesine geçmeyi başarabilmiş, aşkı, sessiz ama destansı bir havada anlatabilen kim-ki duk filmidir. filmin harika theme'i gafsa'nın insanı büyülememesi imkansıza yakındır.

  (bkz: kim ki duk)
  (bkz: natacha atlas)
  (bkz: gafsa)
  3 ... insomniac
 7. 7.
  harika bir sahnesi vardır:
  filmin başrol oyuncularının sonlara doğru kızın kocasının olduğu anda öpüşmeleri.iki sevgili ve aldatılan koca aynı resimdedir ve herkes mutludur.
  hayat böyle mi diye kafayı kırdıran düşüncelere iten bir sahne olarak filmi göklere çıkarmamı sağlamıştır.
  9 -1 ... sivrisinekvekaranfil
 8. 8.
  bir "kim ki duk" filmi.. uzakdoğu sinemasının bir ürünü.. filmin geneli birkaç cümleden oluşuyor ama sanatsal açıdan bakıldığında gerçekten çok güzel.. senaryo harika.. çekim açıları çok güzel.. tavsiye edilesi film..
  (bkz: herkes izlemeli)
  3 ... hugo_emre
 9. 9.
  Bin-Jip sessizliğin hakim olduğu bir film.Ve ilginçtirki konuşmayarak bizim konuşarak anlattıklarımızdan daha fazlası daha iyi bir biçimde anlatılıyor.

  Konu şöyle: Adamın biri yaşamını başkalarının evlerinde sürdürmektedir.Tabi evde hiç kimse olmamalıdır.Evlerde 2-3 gün kalmaktadır.Bu bedeli evdeki bozuk eşyaları tamir ederek ödemektedir.Bir gün boş sandığı bir eve girer ve bir kadınla tanışır. Kadın evli olduğu adamdan devamlı şiddet görmektedir.Boş evlere giren adamla kaçarlar.

  Filmde anlatmakla bitmiycek ayrıntılar, mükemmel sahneler var.Harika mesajlar gizli.Eleştirmenlerce yılın en iyi filmi seçildi.

  Finaliyse onlarca soruyu beraberinde getiriyor.Tartıya çıkan sevgililerin kilosu neden 0(sıfır) kg. geliyor?

  0 kg. gelen nedir? 0 noktasında oldukları içinmi? 0 kg. gelen aşk mıdır? Aşkın önemsiz olduğunumu söylüyor Kim Ki Duk?
  Bence tam tersi. Evet aşkın 0 kg. olduğunu söylüyor ruh aşkla, sevgiyle dolduğu zaman bedenin bir ağırlığı kalmıyor.Bedenen soyutlanıyorsun diyor..

  Son sahnede kadının evli olduğu adamın arkasında bulunan sevgilisine bakmaktadır.Arkasındaki adam soyutlanmıştır.Gölgesi yoktur.Sevdiğinin gözlerinin içine bak sana mı bakıyor yoksa senin arkandaki örnek sevgili modeline mi?

  Her şeyden önce sevgi diyor Kim Ki Duk.Her şeyden önce buna ihtiyacımız var.
  Aşk bir hayalete aşık olmak mı? Aşkla dolduğunda 0 kg. mı olursun? Ya da büyük soru: Sen yaşadığını mı zannediyorsun?

  Aşka bakış açınızı değiştiren harika bir yapım!
  12 ... illegal
 10. 10.
  film boyunca acaba sesi nasıldır bu adamın diye sizi düşündürten, 2004 - Güney Kore yapımı film. Tatile giden insanların evlerini kullanan ve karşılığında ev sahiplerinin bozulan eşyalarını tamir eden garip bir insanın yaşadığı hayatı ve içine girdiği garip ilişkiyi anlatır.
  4 ... bekete