bugün

1,5 liralık kazandibi, profiterol, sütlaç gibi tatlıları her akşam soframı şenlendirmektedir. candır o, can.
bim deyince benim aklıma o kendine has kokusu geliyor. hakkaten yani değişik bir kokusu var bim in ve türkiye de ki tüm şubelerinde aynı koku mevcut. * anlamadım gitti bu kokunun sebebini. *
dolapsız olan tek markettir. raflardan oluşur. ama ortada yığın halinde bulunan mallar üst üste istif edilmiştir.
bazı tiplerin suç işliyormuşcasına kafalarını yere eğip birşeyler aldığı, ucuz olmasa asla girmeyecekleri market. böyle komik tipleri son zamanlarda sıkça görüyorum.paranın gözü kör olsun.demi ama.
sahibi şakirdlerde olsa ucuzcu mağazadır.
15 tl karşılığı aldığım saç kesme makinasıyla arkadaşımın beynindeki uru almamı sağlayan marketler zinciri.

(bkz: le saç kesme makinası)
1,60tl ye etsiz * çiğ köfte * satılan market.
öğrenci dostu markettir. arkadaşlarımın "ya ne oldu sosyalizm diyordun, bunlar cemaatin diyordun, bim yeşil sermaye diyordun ne oldu?" tarzı konuşmalarını hiç dikkate almıyorum. sonuçta migrosa da gitsem para vereceğim yok bizim bakkala da gitsem para vereceğim. her taraf bana ürünlerini karla satacak artı değeri cebe atacak. yani bu sistemde hepsi aynı bari daha az kazıklandığın yere git.
müthiş iç dizaynı ile müşterilerinin, marketin tamamını dolaşmasını sağlayan yer.
öğrenci dostudur.
cuma namazı olduğunda hizmetine ara veren bir marketler zinciri.
dokuzda kapatır.
le ... li esprileri artık komik olmayan alışveriş merkezi.
izzet yıldızhan' ın le sakine' yi söylerken esinlendiği markettir.
varoşların avm si. kıç kadar marketin içine sürü halin de girerler.
herkes elin de 1 ürün ile çıkar.
her daim leş gibi ter kokan, evde kalmış türbanlı kızların içinde salındıkları, dandik markaların satıldığı marketimsi, bakkallar.
hali vakti yerinde bir bim insanı olarak hakkında yazılanlara şiddetle karşı çıktığım marketler zinciri. öncelikle bim'de kapitalist düzenin "onu da al, bunu da al, herşeyi al" dayatması yoktur. neye ihtiyacın varsa onu alırsın ve çıkarsın. o yüzden gereksiz raf dizaynlarına ve büyük alanlara ihtiyaç duymaz. herşey gayet sadedir, olması gerektiği gibidir. avm'lere gidip alışveriş yaparak kendini tatmin etme yeri değildir bim, ihtiyaçların görüldüğü mahalle bakkalıdır. markalar dandik denmiş, adı sanı duyulmamış denmiş, bilmeden sallanılmış. evet kalitesiz malları da vardır ama çoğu markası gayet iyidir. örneğin tam buğday ununu bim'den başka yerde bulun bakalım. ya da koyun peynirini o fiyata o kalitede satan bir yer bulun! bulamazsınız...ekmeği de iyidir, yoğurduda, çayıda. ortalama bir ailenin ihtiyaç duyduğu her ürünü iyidir. en azından janjanlı markalardan kötü değildir ve onlar gibi hayvanlarca dolar verip reklam yapmadığı için de fiyatları uygundur. cuma günleri verilen aktüel ürünleri ayrı olaydır, efsanedir. çoğu ürün piyasanın çok altında satılır ve o yüzden de mahallenin hanım ablaları kapışırlar bu ürünleri. arada ben de bakarım bu ürünlere yalan yok çünkü çok güzel şeyler çok uygun fiyata oluyor. örneğin hatemoğlu deri montu: harika bir mont, modeli kalitesi ve 99 tl'ye almıştım. kuzu derisi olanı çok kaliteli idi. derimod'dan aldığım monttan daha kaliteli ve derimod'a 380 tl bayılmıştım. sonra yazlığa elektrikli şofben almıştık 40 tl'ye, fakir'di galiba markası. yıllardır sorunsuz kullanıyoruz. yine yazlığa yemek takımları almıştık, kütahya porselenden. geçenlerde bu koltuklar için yaslanma minderi vermişti mesela 6 tl'ye. çocuklar için harika oyuncaklar geliyor. bazen bulamadığım ürünler için bende varoşlara gidiyorum ve orada özellikle pahalı ürünler kalmış oluyor. çünkü taksit yoktur bim'de. taksit yapıp gereksiz yüke boğmaz, taksit yapıp, vade farkını fiyata geçirmez bim. parası olan alır ve ayağını yorganına göre uzatır.
abur cuburları, tatlıları, kağanbey kaşarlarıydı bunlara hiç girmiyorum bile. çok iyi ürünleri vardır bim'in. çok iyidir çünkü fiyat/kalite oranı tavandadır.
diyeceğim o ki bim candır. kapitalist sistemin, tüketim manyağı yaptığı bünyeler anlayamaz ama bim tam da olması gerektiği gibi bir markettir. keşke günümüzde avm'ler olmasaydı ve en büyük marketler bim gibi kalsalardı.
(bkz: bimde satılan prezervatif)
bugün 1.95 tl ye sarımsaklı mayonez satan market. Umarım yazdım diye ben alana kadar bitmez sözlük. Reklamın iyisi kötüsü olmaz malum.

edit: sonuncuya yetiştim hatta tadına bile baktım fena değildi...
Bu marketler yerel markalara ürettirdiği ürünlerle halkın gönlünü kazanmış ve halkımız aradığı ucuzluğu bulmuştır. Ülkemizin hemen hemen her ilinde şubesi vardır.
toptan fiyatına parakende satiş yapan market.
topi marka sürpriz yumurta satıyorlar. çikolatası da gayet güzel. ikili pakette 1,40 kuruş. tavsiye edilir.
bir tek mause satmadıkları kalmıştı onu da bugün itibariyle sattılar.logitech marka kablosuz mause'u almış bulunduğum ucuzluğun ilahı marketler zinciri.
fason mal ürettiren ve kendi markasını oluşturan sürümden kazanan sattıkça kazanan temelinde büyük sermaye istemeyen istihdam yaratan marketler zinciri.
http://bim.com.tr/aktuel-urunler/lcd-mnitoro.html

monitör ihtiyacı olan yazarlar kaçırmasın.
laptopu kaçırdık ama bu sefer kararlıyım. ühühühü
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar