bugün

facebook'un kıymetli bir oyunu. ayrıca facebook'ta oynadığım tek oyun. Arkadaşlar yüklemiş kıyıdan köşeden bakıyordum, yardım ediyordum. Baktım sardı, facebook oyun yüklememe inadımı kırdım yükledim.
oyuna başlayınca bir şey bildiğini zannediyorsun, ilerledikçe bilmediğini. kitap okumak gibi. oyuna ego sınırı koyulmalı. keza kaybedince aptal gibi hissettiriyor.
soru zenginliği arttıkça, daha da bir güzelleşen oyun.
özellikle kritik durumlarda doğru bilinen soruların tek bir kutlama çeşidi vardır. sağ el yumruk yapılıp doksan derece açıyla tutulup, sol el açık ve yatay şekilde sertçe üstüne kapatılır ve keyifle "koydum çocuğu!" denir.
Bir ara baya bir bağımlısı olunan lakin kısa süre sonra bıktıran oyundur. 21.seviyede oynamaktan bıkmıştım. Kırk yılda bir oynuyorum artık.
Yeni moda (bkz: quiz matik) dir.
bana kendimi zekali hissettiren oyun. bagimlilik yapti, fbook'a girme sebebi oldu.
en yakın tahmini yapma kısmı ''yuvarlama'' konusunda pek iyi sayılmayanlara acayip level atlatabilecek facebook oyunu.
Şuan ki manitayı tavlamama vesile olmuş oyundur. Hızlı salla ve fethet.
bizim türk milletinde soruları ezberleyeyim herkesi yeneyim anlayışı olduğu için bir süreden sonra sıkan oyundur.
en üzücü tarafı son dakikaya kadar önde gittiğim halde birinin çıkıp jokerleriyle kalemi yıkmasıdır çok eğlenceli bir facebook oyunudur.
sesli oynanadığında fazlasıyla geren ve heyecan yaptıran sessiz sakin oynandığında ise daha çok yenme şansına sahip olunan oyun.
bazen yaş bazen doğum tarihi soran oyun. yaşa 1950, doğum tarihine 45 yazılabiliyor.
facebookta beğendiğim nadir oyunlardandır ve bağımlılık yapacak türden bir oyun. zaman geçtikçe adını daha çok duyuracağından eminim.
facebookun adam gibi bir oyunu. hastasıyım vallahi. gerçi taşşağına da girmişliğim, arada millete "sizi yok edicem yok, türkiye sizin gibilerin değil" deyip kendi esprime gülmüşlüğüm de vardır. hakkımda ne söylüyorlardı o esnada acayip merak ederim.
edit : eksileyen kimse çıksın karşıma karşılıklı kova içelim çakkal herif.
hilesi çıkan oyun. bunun bile hilesini yapmışlar şaka gibi, ulan ne zevk alıyorsunuz şu bilgi yarışmasında hile yapınca. sanki mark zuckerberg yüksek puanlara para dağıtıyor. manyak mısınız nesiniz?
Yeni başladım oynamaya ilginç bir oyuna benziyor. Ayrıca bağımlılık yapabilir.
güzel oyun eksikleride var tabi.
ortada bir kalen olursa ortada gördük mınakoyduk der gibi saldırıyorlar. birde ses çok gaza getirici kale saldırısı deyince insan elindeki sigarayı nereye sokacağını bilemiyor.

Edit:tarihte kurt kapanı hilal taktiği gibi savaş taktikleri geliştiren ejdadın torunu olarak bende bu oyunda sansar taktiğini buldum.
sansar taktiği: son 4 bölüme gelince az farkla birinci sıradaysan direk rakibin kalesini kuşat çıkan ilk soruya cevap verme sohbeti kapat kısaca netten düşmüş gibi yap sonra rakip 1 kule alıp birinci olmak varken açgözlülüğü ile senin kaleni kuşatacak böylece şansın 1 ken 3 olacak buna sansar taktiği denir.
(bkz: ben buldum ben buldum)
bu oyun insanı hırstan öldürür arkadaşı arkadaşa düşman eder , soru yanıtlarken çabuk ol diyen bir oyun olduğu için de stresten öldürür. yok bulaşmayın en iyisi.
şimdilerde oldukça eğlenceli olan bir oyundur.
facebookta farm villa dan daha çok oynanması gereken oyundur.
insanların bilgilerinin yanı sıra sallamasyon cevap verme yeteneklerinide geliştiren ve kesinlikle pratik zeka gerektiren oyun. "tek bunu oynuyom valla" demek şartsa evet valla tek bunu oynuyom.
bil ve fethet ten ziyade salla ve fethet ismi oyun için daha makuldur.
dünyanın yüzde 95'inin suyla kaplı olduğunu tahmin eden yarışmacılara sahip oyundur.
sürekli aynı soruları sorarak bi süreden sonra bilgi ve tahmini değil de hızı ve ezberi ölçen yarışma oyunu. sik gibi bi şey.
genel kültürünü artırmak isteyenler için facebook'un nadir oyunlarından biri.
fakat oyundan zevk alabilmeniz için tarih, coğrafya, siyaset, müzik gibi konularda belli bir seviyede bilgiye sahip olmanız gerekiyor. atıp tutma ihtimali çok az.