bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
  1. 1.
    cigenedikce ebadi buyuyen, kocaman balonlar yapilmasina imkan veren, sekerli, meyveli sakizdir.
    3 ... painkiller
  2. 2.
    reklamında; duello yapan iki kovboy'dan birinin, ağzındaki cikleti patlatarak karşısındakinin kaçmasını sağladığı sakız...
    4 ... ferrole
  3. 3.
    cok fazla cignendigi taktirde cene yoran sakız..
    1 ... manson
  4. 4.
    modası geçmiş sakız. yeni trend ilaç kutusu şeklinde ambalajlarda satılan sakızlardır.
    1 ... plug in baby
  5. 5.
    gorup gorebileceginiz en cirtlak renkleri ambalajinda barindirmaktan cekinmeyen, tadini bir boka benzetemedigim ama donemin reklamlarinin etkisinde kalarak kilolarca tukettigim sakiz. ama yeri tutulamayacak bir sakiz varsa o da tabi ki (bkz: sulu goz)
    ... philemon
  6. 6.
    süper yaratıcı reklamları olan, bigg babooollll diye iştahlı bir müzikle zihinlerimize sokulan, muzlusu enfes olan sakız.balon şişirmek bu sakızla çok zevklidir, yalnız patlayan balon yüzünüze yapışınca yavşak bir hal alıyor.
    2 ... janis joplin
  7. 7.
    nine deyimiyle eşşek eti olan ağız kaslarını geliştirici bağımlılık yapan sakız markası.
    2 ... scarface
  8. 8.
    bakkaldan 100ykr ye big babol alınır dörde bölünür ve dörtgün dört gece afiyetle çiğnenir.

(bkz: yalanım varsa namerdim)
    2 ... sıfırın altında
  9. 9.
    küçükken çok sevdiğim sakız markası. favorim karpuzlusuydu. bir keresinde sakız çiğneme eylemine deneysel olarak yaklaşıp 5 adet big babol** bir anda ağza atılıp çiğnelinebilirliğini test etmiştim. kobay olarak kendimi kullanmam ise ayrı bir konu tabi. içimdeki bilim aşkından olsa gerek. sonuçta ufak bir boğulma tehlikesi yaşasam da deneyimi başarıyla test etmiştim. o zamanların bilimsel araştırmalarına büyük katkı sağlayabilecek, geleceğe ışık tutabilecek deneyim fazla ilgi görmemişti maalesef. suçlu medyaydı tabi. toplumda bir televole kültürü yaratılma yolunda hızla ilerleniyordu. bu amaçları doğrultusunda, benim deneyime yer ayırmaları söz konusu olamayacaktı tabi. ama o zamanlar bu durumu farkedememiştim. bilim aşkıyla yanan, gözü bilimden başka bişey görmeyen bir çocuktum sadece. edebiyat dalında nobel ödülü alabilecek kadar etkili olan bu çalışma bir hiç uğruna yok olmuştu. bu komplolar henüz hayatın zorluklarına göğüs germeye yetecek kuvveti olmayan beni yıldırmıştı. bilime küsmüştüm. biliyorum yaptığım hataydı ama küsmüştüm işte. zaten deneyin büyüklüğünü ve yaratacağı etkiyi farkeden dış mihraklar benimle birlikte big babolu da bitirdiler. önce falım vardı şimdi de draje sakızlar moda. ortak noktaları bilime uygun olmayan sakızlar olmaları. bilinçli politikalar bunlar efendim. bilim düşmanı vahşi kapitalizmin kirli oyunları. bir yandan da televole kültürüyle yozlaştırılan gençlerimiz bu sakızları tükettiler, tüketmeye de devam ediyorlar.bu düzen sürdükçe de bilimin üzerinde oynanan bu kirli oyunlar devam edecek.
    evet, yıllar sonra sessizliğimi bozdum ve gerçekleri tüm çıplaklığıyla gözlerinizin önüne serdim. karar yüce türk milletinindir.
    ... dersini almis da ediyor ezber
  10. 10.
    üzerindeki un benzeri madde sayesinde yapışmayan sakızdı.
    3 ... sacriter