bugün

hala demektir.
(bkz: bibi andersson)
bir tv kanalında yayınlanan çizgi filmdeki tatlı cadı nın adı.
bayburt ve çevresinde "hala" kelimesinin yerine kullanılan kelime.
küçük böcek demektir. şeker, un felan sıcaktan bibilenebilir.

(bkz: bibilenmek)
sivas yöresinde hala anlamı yerine nine-nene anlamı taşıyan okunuşu çok hoş kelime.
öz türkçede, kibar, eğitimli kadın.
bazı bölgelerde pipi yerine söylenen sözcük.*
benyamin netanyahu nun kısaltmasıymış efendim bu. rte gibi bişi sanırım. haaretz in okuyucu yorumlarında sıkça gördüm.
halk dilinde hala.
özellikle erzurum ve kars yörelerinde hala anlamına gelen kelime.
teyzeye de eze denir buralarda.
doğu ve güneydoğu anadolu bölgesinde halaya verilen isim.
görsel
"bibisi gurban" diye söylemlerle kullanılan hala anlamına gelen kelime.

oy bibime bibime. ölürüm ben bibime.
hala anlamına gelen orta asya kaynaklı kelimedir.
ana tarafına geçtiğinde ezeye dönüşür.
benjamin netanyahu için kullanılan bir kısaltma tabir. netanyahu'nun göbek adıdır. ülkesinde ve batıda yaygındır.
pepe nin arkadaşı.
babanın kız kardeşine hitap şeklidir.

hala eşittir bibi yani.

saygılar sunuyorum azizim...
Bibi' m kayboldu. Mesajlarima cevap vermiyor. Bulanlarin insaniyet namina... Simdi baska bibi nerden bulcam ben?

Bibimmmmmmm ozledimmm.
Bir pipi değildir. Evet.
Bizim buralarda çokça kullanılan bir hitap kelimesidir. Bide bunların eze,emmi versiyonları vardır.
(bkz: benjamin netanyahu)

ulan 10 yıl geçmiş bir kişi de bunu yazmamış. bu kadar zamanda bunu öğrenip de yazan çıkmamış. ben öteki benjamin netanyahu başlığına yazdım. bir kişi de öğrenip buraya yazmamış.

yani bir sözlükte bu kadar salak, bu kadar mal, bu kadar cahil nasıl toplanmış anlamıyorum. küfür edince de ağlamaya başlıyorsunuz. müstehaksınız oğlum siz lan. ne kadar cahil insanlarsınız ya. insan mısınız siz.

keşke hepiniz ölseniz belki alttan bilgili bir jenerasyon gelir. kodumun cahilleri. ancak eksileyin beni, sik kafalı japon askerleri sizi.
Iğdır yöresinde hala.
Bazı yörelerde hala anlamına geliyor imiş. Nedense bana komik geliyor bu sözcük...