bugün

besiktaslı olanların surekli iclerinde yasattıgı bir duygudur.en ufak bir kıvılcım yeter o askı dısarıya vurmaları için.siyah beyaz formalı bir genc,veya herhangibirinin agzından cıkan besiktaskelimesi.o an için besiktaslının kalbi hızlı atmaya baslar.içindeki besiktas askını haykırmak ister sanki dunyaya.artık hersey siyah beyazdır onun için.bosuna cıkmamış onca beste,bosuna cıkmamış carsı grubu,bosuna her mac dolmuyor trıbunler.hepsinin bir ortak noktası war.besiktas askı.
askların en guzelidir sizi hiçbir zaman terketmez.
(bkz: besiktask)
(bkz: beşiktaşım benim biricik sevgilim)***
4 yasında neyin ne oldugunun farkında degilken her besiktas malubiyetinde sebepsiz yere aglamaktir. * *
aşkların en büyüğü en yücesi ve de en uzun sürenidir, gerçek aşktır. kendinizi bildiğiniz andan itibaren başlar ve ölene kadar sürer. onunla üzülmesi bile çok zevklidir çok güzeldir. en yalnız hissettiğiniz anlarda bile aslında sizi yalnız bırakmayacak, asla hainlik yapmayacak olandır.

kimseye göre yaşayamazsınız, ama zevkle bjk için yaşarsınız. kıyafetlerinizi, araç plakanızı, ev dekorasyonunuzu büyük bir hevesle ve istekle bjk ye göre ayarlarsınız.

hayatınız boyunca bir çok sevgili değiştirirsiniz ama asla bjk den vaz geçemezsiniz. yeri geldiğinde en yakın arkadaşınızla aranızın dahi açılmasına göz yumarsınız bjk için. belli bir yaştan sonra sadece onun için ağlarsınız(nouma'nın kiev'e attığı aşırtma gol).

her ne kadar tarif etmeye çabaladıysam da aslında tarifsizdir.
sevinmek için sevmedik diyebilicek bir aşktır. (bkz: yaratıcı beşiktaş taraftarı)
daha kısa ve öz olarak.
(bkz: beşiktaşk)
delirtendir.
semtiyle , rengiyle , takımıyla , taraftarıyla hepimize beşiktaşk dedirtmiş aşkımızdır.
en son örneğini "ben doğuştan beşiktaşlıyım" diyerek, fener'e imza atan mehmet topuz'da görerek gülmekten yarılmamıza sebep olan aşk..
sadece beşiktaşlı'ların duyduğu, hissettiği aşktır. aynı şekilde bir galatasaraylı için "galatasaray aşkı", fenerbahçeli için "fenerbahçe aşkı" durumu söz konusudur. ulan herşey bitti bari insanların hislerine, duygularına bok atmayın, yeter be...
Doğuştandır, değişilmez, vazgeçilmez, para karşılığında alınıp satılmaz.
öyle bir aşktır ki birden bire kendinizi avaz avaz bağırıp çağırırken, rengarenk dumanların ardında hoppidi zıppidi oynar iken, yarım saat içinde tüm beşiktaş marşlarına eşlik ederken bulabilirsiniz. eee bunun neresi garip diyecek olan olursa, onlara verelim cevabı şuracıkta. beşiktaşlı yaparsa tabi garip garabet değildir; lakin kanında enerji içeceği dolaşırmışçasına "beşiktaşım benim, biricik sevgilim..."diye avaz avaz bağıran galatasaraylıysa vardır bir hikmet diyoruz ve entrymize buracıkta son veriyoruz.
aşktan da öte. beni hipnotize ediyor siyah ve beyazın mükemmel birlikteliği. bir şeyi gerçekten sevdiğine emin olmak ne güzel bir duygu.
yine bir akşam üstü meyhanede
masada 70 lik rakı su ile
dertlerim çok büyük anlamaz kimse
beşiktaş sevgisi böyledir işte

yıllara meydan okurken aniden
günlere mi esir düştük sahiden
gözümden hayalin gitmiyor neden
ben sana aşığım ulan harbiden.
Sevinmek için sevmedik.
Siyah Beyazın, Forman, Armandaki ''Ay Yıldızın'' için sevdik.
Yağmurlu bir günde görmüştük seni, üstündeki çubuklularınla...
Baba Hakkı'nın baklavalı forma ile yazdığı efsaneleri, Büyük Kaptan Vedat Okyar'ın olağanüstü performanslarını dinleyerek büyüdük.
Bir maçta sevmedik, bir maçta vazgeçmeyiz.

'Haydi Kartalım, Pençelerinle Tarih Yaz.'
yıldırım demirörenin beşiktaşa attığı atacağı atabileceği son kazıktır.

8 yıl gibi uzun bir süre başkanlık koltuğunu işgal etmiş olan yıldırım demirörenin beşiktaşa neler kattığını gözler önüne sermiştir!!!

şimdi şapkamızı önümüze koyup düşünme vaktidir. elbet bunun suçlusu demirören'dir lakin onu o koltukta oturtan istemesekde biz değilmiyiz. biz beşiktaş taraftarı olarak neden bugüne kadar sessiz kaldık, o dünyanın hayran olduğu taraftar topluluğu klübünü bu beladan kurtarmak için bugüne kadar ne yaptı? ha pardon yapmıştı dimi yeter yıldırım demirören yeter demişti ama bu da yeterli olmadı onu o koltuktan indirmeye.

tribünlere che posteri açan o taraftarlar ne zaman kaybetti gerektiğinde içinde çağlayan devrim ateşiyle dünyayı ateşe verme kudretini bilmiyorum.

kendime de kızıyorum bütün beşiktaş taraftarına da biz takımımıza sahip çıkamadık sesimizi duyuramadık başımızdakilere boyun eğdik sustuk.

bugünde bundan ötürü kaybeden taraftayız. elbette bugünler geçecek beşiktaş bir sene uefa ya katılmayarak birşey kaybetmez elmas çamura bulansada ederini yitirmez.

elbet gelecek güzel günler, elbet güneşli günler göreceğiz yeni stadımızda yeni başkanımızla elbet yeniden yazacağız tarihi, elbet tarihe altın harflerle kazınmış şanlı tarihimiz yeniden parıl parıl parlatıp dostumuzun düşmanımızın gözlerini kamaştırağız.

yarınlar aydınlık, yarınlar güzel şimdi birlik olup sabretme vaktidir.
görsel
gerçek bir kadın capsini görünce.

fenerbahçe'ye şampiyonlar liginde oynamaya geldim diyen stoch geldi aklıma.

tam aydınlanıyordum bi gülme geldi *

vardar bi sebebi elbet *
Altta görmüş olduğunuz logo
görsel

Ölümsüz aşk olarak tanımlanıyor.

Bilmukabele bende seni seviyorum ...